Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nehéz mostanság a sima...

Miért nehéz mostanság a sima emberi kapcsolat, kommunikáció?

Figyelt kérdés

Mostani fiataloknak nagyon nehéz ez, szinte mindenki szorong. Én is.

Hogy lehetne ezen változtatni?


2021. ápr. 12. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyere, beszélgessünk. Fiatal vagyok én is :)

(Jézzsom xD kb mint egy rossz pedo olyan voltam most xD 20 vagyok amugy 😂)

2021. ápr. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert régen ki voltak küldve és megtanultak személyesen kommunikálni, akar idegen emberekkel is. Ezt mi már neten szoktuk általában, ezért a személyes részt nem úgy szokjuk meg. Neten meg ráírni valakire és beszélgetni nehéz, mert általában nincs téma, vagy legalábbis gyorsan elfogy. Emellett jobban rámegyünk szerintem arra, hogy tökéletesnek tűnjünk. Tudatosítd magadban, hogy nem vagy az és a személy akivel beszélgetsz se, hiába tűnik annak. Nem kínos hibázni közben, mert mind szoktunk, a többségünk volt már ugyanazokban a hibákban, így nem vagy béna tőlük senki szemében. Ezen kívül pedig beszélgess! Személyesen, neten, mindenhol.
2021. ápr. 13. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azt utálom, hogy valakivel elkezdek beszélgetni, ő nem hoz fel semmi témát, de ha én mondok valamit, akkor folyton csak ellenkezik, akármit is mondok, azt akarja bebizonyítani, hogy h_lye vagyok. Én ezért utálok bárkivel is kommunikálni. Többek között a normális kommunikációt is oktatni kellene az iskolában (ilyenek mellett, hogy alapvető pénzügyi intelligencia, minimális háztartási ismeretek, illem).
2021. ápr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Régen azért lehetett könnyebb, mert még nem volt ekkora hatással az Internet az életünkre, akkor még nem is volt mindenki számára elérhető. Akkor, ha barátkozni akartál, csakis személyesen tudtad megtenni, vagy sehogy.

Most ez afféle alternatíva, itt lehet ismerkedni, hiába személytelen és lehet, hogy sosem tudod meg kivel is beszélgettél.. viszont élőben már egyre kevesebbet kommunikálnak az emberek, egyre több mindent el lehet intézni neten, ezáltal is csökken a személyes, valós idejű kommunikáció. Így pedig nem lesz benne rutin és élőben döcögősen, kínosan mehet, sikerülhet.

Sajnos én is szorongó vagyok, szintén 20 éves, de a saját esetemet arra tudom visszavezetni, hogy gimi elején keveset voltam emberek közt és kissé bezárkóztam, amiből pedig sajnos nehéz kitörni.

Azzal lehet ezen segíteni, hogy nyitottabbá válasz, többet beszélgetsz, ha lehet inkább élőben. Egy idő után már úgy belejössz, hogy szinte el is felejted, hogy valaha gondod volt vele.

2021. ápr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!