Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen egy kollégium?

Milyen egy kollégium?

Figyelt kérdés
Nehéz megszokni a lakótársakat? Íratlan szabályok? A lány koliban is van szivatás? Mindent tudni szeretnék

2021. máj. 3. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
középiskolai vagy egyetemi koleszre vagy kíváncsi?
2021. máj. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Melyik kollégium? Legalább azt áruld el, hogy középiskolai vagy egyetemi.
2021. máj. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy a szórás.

Egyetemen én egy igen jó kollégiumban laktam 5,5 éven át, szinte csak a mi karunkról laktak ott, ezért majdnem minden második embert ismertem, aránylag modern, 2 fős szobákkal, jó társasági élettel.

De ugyanennyire jellemző a szöges ellentétje is, középiskolában különösen. Ez a szivatósdi egy bizonyos kor meg szellemi szint felett már nem igazán divat.

2021. máj. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én középiskolai koleszról tudok mesélni. Lány vagyok, öt szobatársam volt szóval hatan voltunk egy szobában. Mikor oda kerültem nem ismertem senkit ráadásul 11.-esekkel rakták össze amikor csak 9.-es voltam mert már másik szobában nem volt hely. Az elején tartottam tőle aztán könnyen összemelegedtem velük. Alapból nyugodt természetű és konfliktuskerülő vagyok meg mint később kiderült jó szobába kerültem, mert ők sem kedvelték a felesleges drámázást. Reggel 6:50kor szólt a csengő aztán ha jól emlékszem 7-kor is még egyszer. Ha nem ébredtél fel rá nem volt baj, mert a nevelők végigjárták a szobákat és úgyis felébresztettek. Lehetett menni reggelizni innentől, én mondjuk sosem ettem reggel ott mert mindig a saját holmimat vittem suliba is. Íratlan szabály, hogy ne kapcsolgasd az ébresztő előtt feleslegesen a villanyt. Amit a hűtőbe raksz írd rá a neved vagy a szobaszámodat. Köszönj mindenkinek.


Aztán 8kor kezdődött ugye a suli, nekünk ilyen 14 óráig tartott. 16 óráig ezután kimehettél a városba vagy boltba, csak előtte illett szólni, hogy hova mész. Megkérdezték még azt is, hogy kábé meddig leszel kint. Felírták majd mehettél amerre akarsz. 16tól 18ig tanulószoba volt a kilencedikeseknek vagy ha rossz az átlagod akkor kötelező volt. Ha már nem voltál kilencedikes és minden okés volt a jegyeiddel tanulhattál a szobádban. Ezután vacsora volt, aztán 20 óráig újból ki lehetett menni. Az ebédet ki hagytam, oda 13 órától lehetett menni és neked kellett elintézni valamelyik szünetben, órák között. A lényeg az volt, hogy 15ig. Mert onnantól már nem adtak ebédet.

Na 20 óra után el kellett még menni fürdeni, ha esetleg reggel akartál fürdeni azt nálunk a nevelők nem nézték jó szemmel.


Nálunk minden napra meg volt adva, hogy ki takarít és ki viszi le a szemetet. Ha elmaradt akkor csesztettek utána úgyhogy ajánlott megcsinálni. Csütörtökönként patika rendet kellett tenni a szobákban közösen a szobatársakkal. Szekrényeket is ellenőrizték, mivel utána pénteken suli után mehettél haza. Vissza pedig vasárnap 16-20óráig lehetett menni a koleszba vagy pedig hétfőn reggel. Ha valami miatt mondjuk kedden reggel akarsz vissza menni szólni kell. Csesztetésről, meg b.szogatásokról hallottam...például egy lányt azért csesztettek mert még szűz volt. Egy másikat azért, mert fiúsabb volt. Harmadikat azért, mert nem volt jobb dolguk. Ezeket el kell kerülni mert agyilag ott tartanak, amilyen mélyre nem akarsz lesüllyedni. Én jól éreztem magam ott, ha megtalálod a társaságod akkor király lesz. Büntetések léteztek, ha pl rendetlen voltál megvonták a kimenődet és dekkolhattál suli után és előtt egész nap a szobádban. Úgy kábé ennyi, ha van kérdésed írhatsz is nyugodtan... Egyetemiről nem tudok mesélni :)

2021. máj. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!