Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Alkalmak (pl. szülinap)...

Alkalmak (pl. szülinap) ünneplése hogy kivitelezhető, ha az ember több különböző társasággal is ünnepelne, családdal is, barátokkal is?

Figyelt kérdés

Most például közeleg a névnapom. Erre a hétvégére szüleim is hívtak hogy ünnepeljük meg együtt, és a baráti társaságom is.

Ráadásul pár nappal később lesz a párom névnapja is, szóval valószínűleg az ő szülei, barátai is majd hívnak minket. (Az pedig már csak bónusz, hogy kettesben is szeretnénk ünnepelni...)

Mindenkinek csak a szombat este jó, sokan dolgoznak szombaton is, vagy péntek éjszaka.

Vagy van, hogy más az ünnepelt, pl. párom unokatesójának és legjobb barátunknak akkor van a születésnapja, amikor apukám névnapja is van. Mindkettőjükkel ünnepelnénk, de nyilván nem megoldható.


Szóval nagyon macerás, sok ilyen közös ünneplést le kell mondanunk, és még így is néha soknak érzem, jó lenne több olyan hétvége amikor nem "kell" mennünk senkihez, csak kettesben lehetünk.

Már próbáljuk "összevonni" az egymáshoz közeli ünnepeket, de még úgy is ez a helyzet.


Ti az ilyesmiket hogy szoktátok szervezni, hogy meg is lehessen szervezni minél több találkozót, de ne is menjen el erre minden hétvége, és ne kelljen egyszerre három helyen lenni?


2021. máj. 10. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy megy, hogy névnapot nem ünneplünk, de tényleg senki az ismeretségi körben. Nagy szülinapi ünnepség meg csak a gyerekeknek fontos, illetve azért felnőtteknél a kerek születésnapokat persze komolyabban ünnepeljük. A nem kerekeket kettesben a párunkkal romantikázva.


De ha te olyan körben mozogsz családilag és barátilag, ahol mindent megünnepelnek, akkor nem tudod sértődés nélkül redukálni a dolgot.

2021. máj. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a családi ünneplés legyen ebéd - a haverokkal meg délután-este buli.
2021. máj. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1

Névnapokat szívem szerint elfelejteném úgy, ahogy vannak, és szülinapon is bőven elég lenne nekem egy kellemes telefonbeszélgetés.

Sajnos rajtam kívül mindenki más véresen komolyan veszi ezeket. :D

2021. máj. 10. 11:45
 4/9 A kérdező kommentje:

#2

Direkt írtam, hogy csak a szombat este jöhet szóba. Sajnos így jön ki, családban is és barátok között is sokan dolgoznak szombaton, vagy műszakoznak, vagy "össze-vissza" dolgoznak (pl. van aki mentős, van aki nemzetközi kamionos, stb.).

2021. máj. 10. 11:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor egy héttel később...
2021. máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5

A kérdésem egyik része: "de ne is menjen el erre minden hétvége". :(

2021. máj. 10. 11:56
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

6: bakker, ha látod, hogy megoldhatatlan, vagy nem tudsz elfogadni más javaslatot, akkor miért írod ki a kérdést...?????


Szerinted valaki majd idevarázsol egy rendkívüli 8. napot a héten, amikor senki nem doglozik és mindenki ráér...??? .)))))))

2021. máj. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7

Azért, mert kíváncsi vagyok, hogy mások hogyan oldják meg hogy szabadidejük is legyen, ha sokféle munkakörben dolgozó ismerősük, rokonuk, barátjuk van.

El tudom fogadni, hogy másnak belefér hogy minden hétvégén másokhoz járjon, azt is elfogadom ha valakinek az egész társasága hétfőtől péntekig dolgozik, csak rajtam ezek a válaszok nem segítenek sajnos. :)

2021. máj. 10. 12:39
 9/9 anonim ***** válasza:

8: döntened kell. Felnőtt módra. És vállalni a döntésed következményeit.


Ha sehová nem mész el (mert jobb otthon maradni kettesben), akkor azt.

Ha csak az egyik helyre mész el, akkor azt.

2021. máj. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!