Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha megint kezdek...

Mit tegyek, ha megint kezdek depressziós lenni az egyedüllét és a magány miatt?

Figyelt kérdés

Más gyerekkel ellentétben én szeretek iskolába járni, mert akkor emberek között lehetek.

Sajnos az osztályba nem sikerült beilleszkednem, és akikkel elvagyok, azokkal max csak a suliba vagyok el, mert sehova nem hívnak, szünetekben, hétvégéken számukra megszűnök létezni. Mindig én írok rájuk, mindig én kezdeményezek beszélgetést és egyszer csak megunom és nem írok tovább. Sehova nem hívnak el, ha én hívom őket, sehova nem jönnek el, mert mindig akkor foglaltak, mindig akkor jön közbe valami.

Így a nyaraim úgy telnek, hogy én az egyik szobába, a kisöcsém a másik szobába telefonozik és rettentő unalmas. Nincs senki velem egykorú, akivel ellehetnék. Unokatestvér sincs, aki közel lenne és vele sétálnánk vagy beszélgetnénk. Vagyis van, csak ők 8 és 10 évesek, így nem tudok velük nagyon mit kezdeni.

Az online oktatást se bírtam ki. Nagyon sokszor fogott el depresszió. Volt, hogy órákon át sírtam, mert olyan szinten ramaty voltam lelkileg attól, hogy nincs egyetlen ember a korosztályomból, akinek fontos lennék, akinek hiányoznék, akivel elmehetnék ide-oda, aki nemcsak addig kedvelne, amíg tart a suli. Zavar. Zavar minden. Hogy nem vagyok normális, hogy nem tudok sehova elmenni senkivel, hogy mások töltik fel insta storyba meg küldik snapen, hogy itt voltak barátokkal, ott voltak barátokkal. Úgy szeretnék egy társasághoz tartozni, egy kis közösségbe tartozni, de egyszerűen nem megy. Se az osztályból, se az évfolyamból, se az egész iskolából nem tudok olyan kapcsolatot kialakítani, ami nem a nyári szünet elejétől szakadna meg.

Csak úgy odamenni egy baráti társasághoz meg nem merek és nem is divat erre.

Mit tegyek? Nem akarok depressziós lenni.


2021. jún. 3. 18:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Itt nem fogok barátkozni! És neten se keresek barátot!
2021. jún. 3. 18:38
 2/8 anonim ***** válasza:

Hat vagy elkezdessz ismerkedni - mert zavar a magany vagy ha nem tudsz ismerkedni akkor egy par ules jot tehet pszichologussal, atbeszelni hogy hogyan kell megkozeliteni embereket meg ilyenek.


Az elso kommentedre valaszolva meg nagyon jol teszed. Gyakorin ne keress meg tarsasagot sem. Itt imadjak lenezni a masikat meg kicikizni ahol lehet. Sajnos ez az eredmenye az anonimitasnak. De hat ilyenek az emberek.

2021. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem akarok általánosítani, de pont volt egy olyan ismerősöm, mint te, ugyanezeket mondta állandóan. Ő mindent megpróbál, de persze mindig áldozat, vele senki nem akar haverkodni, pedig ő mindenkire ír, keresi.


Mi volt vele a gond? Például minden csak róla szólt, csak magáról beszélt, a másik nem is érdekelte egyáltalán. Minden téma oda vezetett viszza, hogy vele mi van, ő mit csinált, ő hogy reagált, ő, ő és ő, aztán csodálkozott hogy elhaltak a kapcsolatai.


Mit lehet tenni ha egyedül érzed magad? Ismerkedni új emberekkel, vagy akár régi ismerősökre írni, összehozni találkákat, elmenni ide-oda, nyitottabbnak lenni és tényleg próbálkozni, nem csak ülni és évente 1 emberrel kavarni.


Mit lehet tenni ha minden kapcsolat mindig elhal, a barátságok megszűnnek, elsodródik mindenki mellőled, mindig egyoldalú a társalgás? Itt már az is kell hogy kicsit magadba nézz, van-e olyan viselkedésed ami taszíthati a másikat, hogy közeledsz mások felé, tudsz-e egyáltalán társalogni, beszélgetni, vagy csak magadat fényezni. Mutatsz-e valódi érdeklődést a másik ember felé, vagy csak addig kellenek míg unatkozol és aztán nem is veszed észre, de te dobod őket (ezt is csinálta a siránkozó ismerősöm). Ezeket érdemes megnézni, elgondolkodni rajta és hasonló kérdéseken, amik miatt pl. nem hívnak soha sehova.

2021. jún. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de én is így vagyok vele.

Van egy kisebb baráti társaság, akik összejárnak. Mindig mindenkit egyenként megkérdeznek, hogy megy-e majd le a partra (ott szoktak bandázni). Csak engem nem. És olyankor olyan kellemetlen, hogy én meg ott állok és bámulok nagy kerek szemekkel.

Amúgy igen, nálam is érzékeny téma a nyár. Legszebb éveim legszebb időszakának kellene lennie, erre mi van? Telefonozok, tv-zek, nézem mások életét a facebookon, néha-néha elmegyek a boltba. Ennyi. Semmi több.

2021. jún. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3

Azt nem tudom, hogy a kérdező milyen, de én például pont nem beszélek magamról, mert nincs miről.

2021. jún. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Velem is ugyanez, már nagyon várom a nyári szünetet, ugyanis eléggé lestresszel engem a suli, de már most is azon agyalok hogy mégis mi a fenét fogok én csinálni iskolakezdésig. Valszeg egész végig sorozatozni és telefonozni fogok és tudom hogy ez azért így eléggé nem jó... Nekem is van egy kicsi tarsasagom az iskolában, de engem se hívnak sehova plusz állandóan csak a tanulás a téma és már eléggé unom, ráadásul nálunk is ilyen csoportokra bomlott az osztály akik nem valami befogadoak, szóval esélyem sincs az osztályon belül másokkal baratkozni 😅...

Nagyon kivagyok már én is és tényleg nem tudom hogy mit kéne csináljak, szóval hidd el aterzem a problémád.

2021. jún. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Egyedül nem tudnál kimozdulni valamerre? Elmenni futni, biciklizni, fotózni a természetbe, moziba, könyvtárba vagy csak úgy sétálni, fagyizni? Tudom elsőre ijesztőnek tűnik, meg hát de az milyen ciki. De egyáltalán nem az. Én is nehezen barátkozom, gyakran ülök/ültem egyedül a 4 fal között, de aztán rájöttem, hogy annál még az is jobb, ha egyedül csinálok magamnak programot. Pl. először nagyon gáznak éreztem egyedül moziba menni, úgy gondoltam, majd biztos mindenki engem néz, hogy fhú az meg egyedül. Aztán rájöttem, hogy a lónak a f@szát :D, mások is mennek egyedül, a többieket meg pont nem érdekli.
2021. jún. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz, a futás és úgy általában a sport nagyon jót tesz, képtelenség egy edzés után depressziósnak lenni, nekem elhiteted. :)

Én azt tanácsolom, hogy keres valami programot, amiben sok ember vesz részt, akár valami utazós program, vagy egy hobby, sport amit szeretsz csinálni és sok ember vesz közbe körül és az ilyen programokon rávannak utalva az emberek, hogy kommunikáljanak egymással, ami nem is esik nehezükre, hiszen pl egy utazós programon csak olyanok vesznek részt értelemszerűen, akiket érdekel az utazás igy már eleve megvan a közös téma. Annak tényleg nincs sok érteleme, hogy odamész random társaságokhoz pl az utcán mert azért valljuk be nem sok a valószínűségé, hogy azonos az érdeklődésetek.

Azt az egyet viszont tudnod kell, hogy nem vagy egyedül, rengeteg ember küzd hasonló problémákkal, csak nyilván nincs a homlokukra írva meg a téma is tabu. A másik dolog, abból ne indulj ki, amit a facebookon vagy instán látsz, hiszen, azokon az oldalakon mindenki az ,,szebbik" arcát mutatja, ne gondold azt, hogy az ismerőseid élete, csupa, utazásból, luxushelyekből áll, nyilván ha járnak ilyen helyeken akkor csinálnak egy csomó képet és akár pár év múlva is fokozatosan töltögetik fel, erről szól a közösségi média.

Amúgy az is fontos, ha magaddal nem vagy kibékülve, akkor tényleg lehetetlenség barátkozni, hiszen, ha úgy állítod be magadat, hogy te egy olyan ember vagy, aki senkinek sem hiányzik, az tényleg taszítja az embereket, te sem szívesen beszélsz gondolom, olyan emberekkel, akik tele vannak negativitással. Szóval csak pozitívan, a pozitív emberekkel mindenki szívesen barátkozik!!! :))

2021. jún. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!