Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy lehet hogy a felnőttekkel...

Hogy lehet hogy a felnőttekkel mindig is jobban kijöttem mint a saját korosztályommal? A gyerekek mindig utáltak, bántottak egész életemben a felnőttek többnyire szerettek. Ez miért van?

Figyelt kérdés
16/L

2021. jún. 3. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
A felnőttek (többnyire) megértőek, érettebbek.
2021. jún. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy felnőtt nem lát benned vetélytársat a fiuknál, az osztályban, a felnőttek érettebbek, jó esetben nem csesztetik, aki kicsit kilóg a sorból.
2021. jún. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A felnőttek már nem olyan gyerekesek (többnyire), hogy apróságok miatt kiközösítsenek.
2021. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A gyerekek hajlamosak rá, hogy bárki mást kiközösítsenek, aki más mint ők, mert nem tudják megérteni, vagy csak féltik a saját pozíciójukat az adott közösségben. Én is többnyire nálam idősebbekkel beszélgettem, és jól esett, hogy megértenek, egyenrangú partnerként kezelnek, és komolyabb témákban is állást tudnak foglalni. Miben érzed magad másnak, mint a korosztályod?
2021. jún. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
A felnőttek tudják moderálni magukat és nem mutatják ki, ha idegesítő vagy.
2021. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Vagy amit 5-ös mond, vagy érettebb vagy a korodnál.
2021. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valaki nem tud beilleszkedni a kortársai közé, sosem az érettség jele, hanem pont hogy azé, hogy nincs megfelelően kifejlődve a kommunikációs készsége.

Engem is egész fiatal koromban ezzel hülyítettek rokonok, tanárok, amitől meg is nyugodtam, de minél idősebb lettem, annál nyilvánvalóbbá vált, hogy ez egy probléma.


A válaszom meg... Egy felnőttel nem vagytok egy szinten, ami megnyugtató lehet, biztonságérzetet ad, és könnyebben megbízol bennük, ki mered mutatni a valódi személyiségedet.

2021. jún. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 1Léna ***** válasza:
43%

Mert tiszteled a felnőtteket, és tanulni szeretnél a tapasztalataikból.

Jól teszed. Ez nem trendi, ezért a társaid nehezen viselik. Ez egy különleges adottság, különleges elhívás beteljesítéséhez. Merd válallni ezt a másságodat, tanuld meg kezelni, mindazonáltal ne zárkozz ell a korosztályod problémáitól, mert az elhívásod társadalmi szerepkör ahol szükséged lesz ezekre a tapasztalatokra.

2021. jún. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!