Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Más is kellemetlenül érzi...

Más is kellemetlenül érzi magát, ha egy társaságban nincs kivel beszélgetni?

Figyelt kérdés

Meghívtak egy rendezvényre, ahol nem sok mindenkit ismertem, akit pedig ismertem, olyanokkal beszélgettek, akiket én nem ismerek.

A többiekkel is próbáltam szóba elegyedni, de 1-2 szónál nem tudtunk többet váltani, mert nem volt sok közös témánk.


Csak én érzem kellemetlenül ilyen helyzetben, nektek mi ilyenkor a taktikátok?


2021. jún. 14. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen,nagyon gáz szituáció.
2021. jún. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, más is. Nálam is volt már ilyen. Esküvőn kb csak a párt ismertem, meg a szülőket. Próbáltam beszélgetni, meg inni, de 80%-ban csak telefonoztam. :D

Sőt olyan lagzira is mentem már 2x is, ahol még párból is csak az egyik felet ismertem. Ettünk, ajándékot adtunk és el is mentünk haza. :D

2021. jún. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kellemetlen érzés. Pedig rengeteg témáról tudok beszélgetni és jó hallgató is vagyok, de van olyan társaság, ahol nem megy. Ránézésre leírnak és két mondatnál tovább nem megy a beszélgetés. Bár van olyan rendezvény, ahol nem akarnak ismerkedni az emberek - pláne ha már van egy nyájösszetartás, mindenki ismer mindenkit. Ott ciki külsősnek lenni.
2021. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

Ha nem tudsz mit mondani,kerdezz a masikrol. Mindenki sajat magarol tud es szeret a legtobbet beszelni!!!


Amug meg kaja nem volt???

2021. jún. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sunshinedoll ***** válasza:

Én nem szoktam emiatt rosszul érezni magam..

Én nem szívesen beszélgetek idegenekkel, nehezemre esik beszélgetést kezdeményezni vagy akár fenntartani olyanokkal, akiket nem ismerek, és ha valakivel nem tudok elbeszélgetni, mert mondjuk nincs közös témánk, akkor nem is erőltetem tovább.

Engem ez nem zavar, tökéletesen elvagyok egyedül is, bár összességében nyilván olyan társaságba ritkán megyek, ahol nincs ismerős, csak ha nagyon muszáj.

Az meg, hogy más mit gondol arról, hogy nem beszélgetek, nem az én problémám.


Volt olyan, egy munkahelyi konferencián, vacsora közben a társaság elkezdett olyan témáról beszélni, ami engem nem érdekelt (meg aminek a workshopját ők végigülték, én meg másik workshopon voltam, szóval még nagyon fogalmam se volt arról, miről beszélnek). Én csendben vacsoráztam meg hallgattam őket, aztán az egyik megszólalt, hogy nagyon csöndben vagyok. Mondom igen, eszek, meg őket hallgatom. Aztán addig verte ott magát, hogy jajj hát mi is eszünk meg miért nem beszélek többet, hogy felálltam, további jó étvágyat meg jó estét kívántam, átmentem egy másik asztalhoz és ott meg olyan volt a téma/társaság, hogy egész este tök jól elbeszéltünk.

Nem vagyok nagyon szívbajos, tisztában vagyok azzal, hogy tudok értelmesen beszélgetni, ha van kivel és van miről, ha nem beszélek, annak mindig oka van, tök fölösleges ezt nekem szóvá tenni.

2021. jún. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem, pedig nálam család is ilyen. Csak.ülök, eszegetek, elvagyok, nézem a többieket, vagy hallgatom is őket. 30 percenként mondok is talán valamit, de nem szokás.
2021. jún. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!