Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Népitáncosok (20-40 között)!...

Népitáncosok (20-40 között)! Szánalmas végeredmény, mozgása csúnya, nem kecses és látszik rajta, hogy feszült. Ha ehhez közelít egy teljesen kezdő 30 feletti férfi (főleg az alábbiak zavarják igazán), lehet még esélye az erőteljes javulásra?

Figyelt kérdés

Nem profivá válásra - csupán legalább ELFOGADHATÓ szintűvé javulásra! (Nekem már ez is erőteljes fejlődést jelentene.)


.


Ezek zavarják főképp, de lehet lesz ott közben még más is:


1. Nem tudja még(?) milyen zenére milyen népit kezdjen el táncolni, mely stílus passzolna az adott népzenéhez.


2. Aztán, ha ez csodával határos módon még teljesülne is, "elindulni" sem tud(ott eddig még más társastáncokon sem, csak mikor az oktató bemondta a közösbe, akkor mindenki egyszerre elindult), így meg szerintem rendkívül kínos, ha annyira feszeng, zavarban van, hogy még azt sem tudja, hogy a megfelelő ritmusra a megfelelő időpontban (mikor) kezdje a megfelelő lépés(eke)t.


3. És talán a legrosszabb (ha ezek eddig nem voltak elég kínosak idáig) mintha "nem is igazán lenne ott", mintha "nem élvezné" a próbákat, fapofával mozog. Ahogy valakitől idéztem fent a kiírasban: szánalmas látvány lehet, feszültnek tűnik.


.


Kérdésem hozzátok ezek után az:


Változhat (JÓVAL jobb irányba) pár hónap (év?) gyakorlással egy ilyen lesajnált férfi (vagy inkább csak férfiú?...) és ez vajon milyen tánctanárokkal, vagy egyáltalán hol, milyen csapatokkal érhető el, vagy egy ilyennek nem való semmiféle tánc sem, rossz lesz nézni táncpartnereinek a megmosolyogtató botlodazádait és (a bénázásai miatt zavarban lévő) undorító fapofáját?



2021. júl. 9. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először pszichológushoz kéne menni az illetőnek. Kit érdekel, hogy másoknak hogy tetszik, ahogy táncol? Az ő kedvükért csinálja, vagy a sajátjáért? Mert az utóbbi esetben nem számít, hogy jól táncol-e.


A ritmusérzék, mozgás nagyon jól fejleszthető, nyilván egy hatévesnél könnyebben, mint egy harminc évesnél. De ha az illető elszánt, akarja csinálni, gyakorolja, megkeresi az ő szintjének való lehetőségeket, akkor nagy valószínűséggel előbb-utóbb menni fog. Nem kell rögtön egy full koreográfiát lenyomni, először az legyen meg, hogy ki tudja venni a zene ritmusát és csak jobbra-balra lépegetni. Az is fontos, hogy ne feszengjen, ne törődjön azzal, mit gondolnak mások. Aki lenézi azért, mert próbálkozik valamivel, kitartó valamiben, akkor is ha nagyon nehezen megy, az saját magáról állít ki szegénységi bizonyítványt. A tánc nem csak a tehetségeseknek van.


Nem vagyok szakember, csak tudom, hogy régen én is milyen béna voltam. Aztán a gimis szalagavató előtt pár ügyesebb osztálytársam segített többet gyakorolni, és egészen jól belejöttem :-) Igazából a kulcsmondat az volt, hogy arra figyeljek, épp melyik lábamon kell lenni a súlyomnak. Alapvetően jobb-bal felváltva, de néha van, hogy azzal a lábbal kell indulni, amivel utoljára léptünk, ilyenkor nem szabad rá áttenni a súlyt és ezeket a pontokat érdemes külön megjegyezni.

2021. júl. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Te egy szerfelett szimpatikus ember lehetsz, sok baráttal. Ezen felül ha gondjaid vannak valakivel, ne nekem irkálj. Szép napot!
2021. júl. 10. 18:52
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha valakinek nem stimmelt volna, a második hozzászólás csak egy kis egy troll-kezdeménynek íródott, de hála Istennek törlik az ilyeneket!


Neked hálásan köszönöm első!

2021. júl. 11. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!