Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Normális, hogy ezt traumaként...

Normális, hogy ezt traumaként éltem meg?

Figyelt kérdés
Pénteken voltunk egy buliban barátnőimmel. Elég nagy volt a tömeg, szóval viszonylag messze kellett ülnünk a bárpulttól, ahhoz, hogy eljussunk oda, át kellett menni a tánctéren. Amikor a bárpulttól visszafelé mentem tele volt minkét kezem, táncikálva sétáltam a zenére az asztalunk felé, amikor elém ugrott egy srác, megfogta a csuklómat és lesmárolt. Rátapostam a lábára és elsiettem, de olyan nyomorultnak éreztem és még érzem most is magam, hogy még ma is emiatt vagyok ideges. Haragszom erre az emberre, hogy ezt csinálta. Jogosan érzek így? Túlreagálom?

2021. aug. 31. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen jogos, valaki elég durván behatolt a személyes teredbe, és ha te egy érzékenyebb alkat vagy, ez simán lehet traumatikus
2021. aug. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Én még pofon is vágtam volna vagy legalábbis arcon öntöttem volna az itallal.
2021. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Ilyen előfordul, mindenki részeg, és csinálnak ilyen hülyeségeket. Én nem élném meg egyáltalán traumának, velem is előfordult sok hasonló dolog bulikban, én simán túlléptem az ilyesmin. Annyi fordult meg a fejemben, hogy biztos részeg, és kész. Ha utána nem zaklat, akkor lépj túl, max egy pofon belefért volna, ha nagyon zavar a dolog.
2021. aug. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Nem trauma, a disco ilyen, utálom is nagyon.


Velem 16évesen volt ilyen szitu,leléptem és kész.

Nem kell mindenből drámát csinálni.

2021. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd magad nyomorultan, teljesen jól le reagáltad reflexből (láb taposás). Nem kell emészd magad.
2021. aug. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen normális, hogy még most is ezen rágódsz és kivagy miatta, vannak érzékenyebb emberek, én is kilennék. De nyugi, el fog múlni, túl leszel rajta. Egy f@szkalap volt a srác, ilyet normális ember nem csinál egy idegennel, discoban sem. Rohadjon meg az ilyen.
2021. aug. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Én még rá is öntöttem volna az italt, s mivel így a kezem is felszabadult, el is vertem volna.


Én a lábtaposási fázit ilyenkor már reflexből kihagyom, s egyből rúgok. (térdre vagy feljebb)


De ha neked csak annyi a védekező mechanizmusod, úgy is jó. A lényeg, hogy kapott érte valamit.

2021. szept. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális - nem mindenki ugyanúgy él meg bizonyos szintű zaklatásokat. Az egy dolog, hogy más esetleg nem éli meg traumának, mert sajnálatos módon hozzászokott abban a közegben, vagy ő nem éli meg problémának, hogy meggátolja a mozgásában megcsókolja egy vadidegen... de azért az emberek többségében ez ellenérzést szül és igenis sok embernek az traumatikus élmény.

Nekem pl. egy olyan élményem volt, hogy többszöri szólásra is akkor hagyta abba a fenekem taperolását vki egy lépcsőházban, hogy beszaladtam a liftbe, és majdnem rázártam a kezére. Nem történt akkora baj, de utána, mikor hazaértem, negyed óráig meg sem bírtam mozdulni. És ez nem egy ritka, egyedi eset, sokan vagyunk így.

2021. szept. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!