Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Titeket gyakran szólítanak le...

Titeket gyakran szólítanak le lepukkant kéregetők? Mit reagáltok/mondtok erre és hogy élitek meg?

Figyelt kérdés

Nekem ez nagyon rosszul esik, félek tőlük, és azon gondolkodok, hogy én néztem-e ki kicsit rosszabbul, hogy meg mernek szólítani? Vagy mindenkivel megesik? Én nem most, hanem már a karantén és az online oktatás kezdete óta tudtam, hogy pl. ezért volt a legjobb 'találmány', mert az ilyesmik teljesen kiestek, nem nagyon kellett sehova menni.

Írjatok kérlek egy nemet, és hogy melyik (nagy)városban éltek.



2021. szept. 24. 16:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%

Amikor már jön oda, és veszi a levegőt, akkor jó hangosan: NEM.. MONDOM NEM! Ha nem hagyja abba, akkor: "na takarodj mielőtt felrúgdoslak".

Ha tettleges lesz, akkor Pepper/CS/CR spray ami éppen a zsebemben van.

F/41 Budapest.

Szívesen.

2021. szept. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
41%
Elküldöm dolgozni.
2021. szept. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
"Bocsi de nincs nálam, kátyával vagyok."
2021. szept. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Kártyával*
2021. szept. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Pont, hogy a pénzesebbnek látszó embereket szólítják le jobban, legalábbis én ezt vettem észre. Nem szoktam amúgy semmit mondani, otthagyom őket a bánatba, ha bunkó vagyok ezzel, ha nem.
2021. szept. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
3: Nekem erre mondták már azt: "Nem baj, ott az automata! Gyerünk!". Egy agresszív tukmáló a veszprémi buszpályaudvaron most augusztusban, késkészletet meg zoknikat akart vetetni velem.
2021. szept. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%
Ja, és 39/F vagyok. Nem Veszprémben élek, csak kirándultam oda.
2021. szept. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
92%

Debreceni vagyok, a belvárosban ha sétálok szinte 100%, hogy egy csöves hozzám szól. Ilyenkor még meg se hallgatom, csak "Nincs nálam pénz" és elmegyek.

Debrecen, 22f

2021. szept. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%
6os az olyan agresszivval szerinten akkor sem tudnál mit kezdeni ha már csúnya szavakkal küldenéd el.
2021. szept. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%

Én nem látszok pénzesnek, mégis volt, hogy leszólítottak. Volt, hogy nem foglalkoztam vele, de volt, hogy adtam neki egy kis pénzt, mert úgy gondoltam, nem halok bele, attól még bőven marad nekem is és azért nem minden nap szólítanak le. Nem ettől megyek csődbe. Ha egy nap 100-an kéregetnének, az persze más lenne. Meg azért amikor udvariasabban fejezi ki magát és nem bunkó, mert ilyen és olyan is van, akkor nálam ez is számít.

De úgy is jártam már, hogy azt mondta a fiatal kéregető nő, hogy neki az is jó ha nem pénzt adok hanem veszek neki valami kis ennivalót. Ebben az esetben annál inkább adtam, mert így tudhattam, hogy tényleg arra van rászorulva, mármint nem alkoholra és cigire költené a pénzt. Megvettem neki az apró dolgokat, nem egy nagy valami volt, két keksz, de nem hatalmas adagok és azt adtam oda.

Számomra az is számít, hogy tényleg ilyen miatt kér-e segítséget vagy cigi meg ital miatt. Szerintem a kettő nem egészen ugyanolyan.


Én úgy vagyok ezzel, hogy egy keveset adok ha tudok, mert ettől még nekem is marad, azt meg nem tudhatom 100%-ra, hogy miért szorul rá, ha jogosan, akkor jó ha adok (mondjuk ha nyomós oka van, hogy miért nincs pénze vagy miért nem tud dolgozni vagy esetleg dolgozik de miért tud csak keveset),ha meg igazából csak lusta, azt se tudhatom 100%-ra és amit nem tudok 100%-ra, arról nem kell ítélkeznem.

Ez most kicsit off, de amúgy tényleg nem tudhatni, ki miért kéreget, találkoztam nyugdíjas kéregetővel is már, aki korábban tisztességesen dolgozott, ezt igazolni is tudta, de valami oknál fogva bajba került, azt nem mondta miért. Pontosabban elmondta a helyzetét, meg hogy mire kellene a pénz, de nem részletezte, hogy hogy jutott odáig, hogy segítségre szorul.


Tudom, hogy az emberek 90%-a nem ad egy forintot sem, meg lenézi az ilyet, amit részben meg is lehet érteni, de én igyekszem semleges lenni. Egy keveset adni ha amúgy nem megy az én káromra, nem ítélkezni, úgy érzem, az nem az én dolgom, ki vagyok én, hogy mások felett ítélkezzek. Meg örüljön, akinek az a legnagyobb baja, hogy ad 40Ft-ot egy kéregetőnek, ettől nagyobb gondok is lehetnek az életben. Meg sose tudni ki milyen helyzetbe kerül. Ismerek olyat, aki most nagyon szép házban lakik és simán elmegy nyaralni, de egy időben alig volt kenyérre is pénze. Várom a lepontozást és gúnyolódást.

2021. szept. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!