Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, hogy nagyobb...

Mit tegyek, hogy nagyobb társaságba is meg tudjak szólalni?

Figyelt kérdés

Bekerültem egy baráti társaságba, ahol mindenkit imádok és egyenként el tudok beszélgetni velük, viszont amikor már többen vagyunk akkor szótlan maradok. Általában ilyenkor félek, hogy nem érdekel senkit vagy hülyeséget mondok.

Egy kicsit önbizalom hiányos vagyok és az is érdekel, hogy mit gondolnak rólam mások. (Ezeken már dolgozom)

Szerintetek mit kéne tennem, hogy csoportban is meg tudjak szólalni? (17L)



2021. okt. 23. 22:38
 1/1 anonim válasza:

Ahhoz, hogy oldódni tudj, miközben beszélgettek el kell engedned a megfelelési kényszered és kimondani, amit tényleg gondolsz. Így fognak tudni igazán megismerni és nem fognak hülyének nézni, mert tudni fogják, hogy valószínűleg miért látod úgy a dolgokat. És a hülyeséget mondok dologról még annyit, hogy ha meg tudod magyarázni és érvelni, hogy miért gondolod azt, amit, akkor kialakult vita helyzet (nem veszekedés, hanem érvek megvitatása) még erősíti is a baráti kapcsolatot és tisztázódnak az esetleges fontos kérdéseken belül a felek nézetei.

A félek hogy senkit sem érdekel témához meg annyit szeretnék megosztani veled, hogy miután elmondtak az állítólagos uncsi mondanivalódat menni fog tovább a beszélgetés, akár érdekesnek tartják akár nem. Vagy ha van humorzsák a társaságban, akkor lehet fűz majd hozzá egy-két gúnyos megjegyzést, de semmi rossz nem fog történni.

Tényleg próbálj megnyílni, hogy megismerhessenek és érdeklődjedenek feléd.

Remélem azért valamennyire hasznos lesz, amit írtam. <3

2021. okt. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!