Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A lent leírt idulatkezelési...

A lent leírt idulatkezelési problémáimmal kapcsolatban tudtok tanácsot adni, hogy hogyan tudom kezelni?

Figyelt kérdés

A lényegre térek. Egyik eset, megyek autóval, elém vág egy szabálytalan kerékpáros, épp időben meg tudtam állni (nem dudáltam, nem anyáztam), erre elkezdi püfölni az autót. Utána meg kipattantam és én őt. Ezen kívül vannak olyan esetek, amikor valakivel azért veszek össze, mert pár percre egy mellékutcában megállok az autómmal a háza előtt (leállok, mert hívnak telefonon és nem telózok vezetés közben), erre kijön magyarázni, hogy "takarodjak el a háza elől, mit képzelek", erre megint csak olyat kapott (szóban) amit nem tudott zsebre tenni.

Ami a lényeg, hogy ha valaki támadóan viselkedik velem szemben, akkor azzal én is nagyon agresszív szoktam lenni. Esetleg tudtok adni tanácsot/tippet, hogyan tudom ezeket kezelni?

Nagyon örülnék, ha nem támadó, engem mindennek elhordó tanácsokat kapnék, hanem olyat, amit hasznosítani tudok. Olyanokat, amikkel fizikai és szóbeli agresszió nélkül le tudom ezeket ahelyzeteket reagálni.

Ez a magatartás az utóbbi 1 évben jött elő nálam, ezelőtt teljesen hidegvérrel, higgadtan "le tudtan sz@rni" az egészet. Lehet amiatt is van ez, mert az utóbbi időben stresszesebb az életem?

Tényleg segítséget szeretnék tőletek kérni és nem kioktatást. Emellett sokat rágódok az engem ért sérelmeken, ami ugyanúgy nem normális. Ha valaki tud ebben segítséget nyújtani, nagyon megköszönném.



2021. okt. 26. 02:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jarj el futni. Nagyon lelazit,oldja afeszultseget. A lassu kocogas is megteszi.


Jarj el vmi kutdosportra,ahol van teatkontakt. Pl bjj. A bor bor kontakt olcja meg nagyon jol a feazultseget!!!


Mindkettot probaltam,bevaltak


[link]


[link]


Nezd meg,Bagdi Emoke pszichologus ingyenes eloadasait videion a linken. A stresszkezeles kulonbozo egyszeru technikait mutatja be!!


Jo stresszkezeles a kezfogas a bor bor kontakt miatt,az oleles, puszi, egymashoz eros tanc,szexeles,maszirozas. Kutyasimogatas is jo.


A nagy mozgastartomanyban vegzett kar es lablenditesek is erosen stresszlevezetok. (Otthon lengesd a karod a levegoben vagy uthetsz zsakra,haazt imadod…


Ha mezitlab mesz vagy allsz a fuvon a foldon. Ha napozol.(Ennek sajnos melegben van szezonja.)


Finn szauna.


Stresszcsokkento az eleuthero ginseng kapszula,a rozsatea. Van magas magnezium tartalmu viz kep pet palackban.



A rendszeres aerob sport (futas,uszas,bicikli,gorkori,jegkori,tanc mind jok!!) nagyon fontos!!!! Akar sportegyesuletbe is belephetsz boxra,bjj-re,kempo.


Nem vagy egyedul a problemaddal! De maris elorebb vagy,mert szeretned megoldani!!

2021. okt. 26. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

A kocsis dolog: h uti a kocsidat. Azt pl ecettel toltott vizioisztollyal meg lehetett volna ‘halalni’ . Nem torvenyserto ,de jo budos lesz az illeto. 5%-kal meg arcon is spriccelhetted volna.

Vagy vizeletet is tolthetsz a pisztolyba..

vagy hasznalt sutoolajat.


Vagy megdobalod disznozsirral.


Ezek nem torvenytelenek megis nevelo hatasuak. 😁

2021. okt. 26. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Márpedig ha ezt így folytatod, 1x sittre fogsz kerülni testi sértésért.
2021. okt. 26. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ezek minden ember számára mindennapos konfliktusok.

Van az a tipikus lesz.rom tabletta, ami ilyenkor kellene, sokaknál ez működik.

Tegnap nekem is kismillió hasonló konfliktusom volt, valahogy meg kellene próbálni csak nevetni az egészen.

És tényleg vannak ilyen emberek, elküldöd vérben forgó szemekkel az anyjába, ő meg fetrengve elkezd röhögni, mintha csiklandoznák.

Minden ember extraméretben reagálna minden konfliktusra, már nem lenne a föld.

Mit lehet tenni?

Önuralommal szinte semmit, ezek az emberben létrejövő hülye vegyi folyamatok, amire reagál az agy.

Stresszhormon, rengeteg tesztoszteron, ami önmagában rossz, stb..

Vannak, akikre egy sima sport is hasonlóan hat, én is ilyen voltam, abba is hagytam emiatt. Sportoltam, közben majd szétpattant az agyam, csak a negatív dolgok jutottak eszembe.

2021. okt. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyfelől én is azt mondom, hogy a stresszt le kell vezetni sporttal, vagy mással.


Másfelől a konfliktuskezelést is meg kell tanulni.


Fel kell mérni, hogy mibe érdemes belemenni, és mibe nem. A biciklis esetet eleve nem értem: megelőzött téged, te lefékeztél, aztán meg dörömbölt a tetődön. Mikor? A következő pirosnál?

Ez amúgy a zsák a foltját: két hasonló ember jól egymásra talált. Bevonzottátok egymást.


A másik esetben elég lett volna annyit mondani, hogy egy kis türelmet kérek szépen, csak telefonálni álltam meg, köszönöm.

Nekem segíteni szokott az, hogy megpróbálom megérteni a másik szemszögét, pl. folyton megállnak a háza előtt, ő meg nem tud parkolni, vagy pont kapu, és nem tud kihajtani. Ill. neki is szar napja van.


Szerintem keress olyan alkalmakat, amikor kedves lehetsz az emberekkel, és legyél is kedves, udvarias velük. Én pl. köszönök az utcaseprőknek, megköszönöm a munkájukat... Midig keresem, hogy kivel lehetek kedves, de nem tolakodó, és ezzel az agyamat is átkalibrálom. Nem azt lesem, hogy ki bánt, ki húz fel, hanem azt, hogy mitől lesz nekem jobb, és én mivel tudom jobbá tenni a világot, vagy élhetőbbé tenni valakinek a világot.

Ez a legtöbbször ugyanis nem pénz kérdése, csak egy kis figyelmesség kell hozzá, és mindenki jobban érzi magát.

2021. okt. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!