Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan legyek lazább? Mit...

Hogyan legyek lazább? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Introvertált típus vagyok, az ismerkedés, barátkozás, kapcsolatteremtés mindig is nehezebben ment. Most is visszahúzódóbb vagyok, de már nem annyira, mint régen, azért egy fokkal beszédesebb vagyok, csak több idő kell, mire feloldódom, beilleszkedem.

A szociális életem kb nulla. A covid előtt kb. 1,5 évvel magántanuló lettem bizonyos okok miatt, de olyan 14 éves korom óta nem is igazán vannak barátaim, a gimiben nem sikerült barátokat szereznem. Amikor magántanuló voltam, amíg be nem ütött a covid, eljártam ide-oda, de szorosabb kapcsolatom senkivel nem alakult ki.

Utána meg ugye mindent bezártak, esélyem sem lett volna szociális életet élni vagy ismerkedni, mellesleg a mentális egészségem is romlott, most pszichológushoz járok, ez még nehezebbé teszi a dolgom.

Az a helyzet, hogy egyfelől vágyom arra, hogy egy picit élénkebb szociális életet éljek, hogy eljárjak néha valakikkel valahova, legyenek barátaim, ilyenek, de közben meg ha valamikor nagy ritkán adódna ilyen lehetőség, akkor “megriadok”, elbizonytalanodom. De nem tudom mitől tartok igazából.

Szeretnek ezeken a hülyeségeken túllendülni és lazábban venni a dolgokat.


19l



2021. nov. 2. 22:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kell lazábbnak lenned vagy bárhogy máshogy viselkedned, beszélgess emberekkel és akinek tetszel úgy ahogy vagy az elfog fogadni. Exem elég erősen szorongó és legtöbbször azért vesztett el barátokat (és mellette "barátokat" akik csak barátnőt akartak), mert felhozták a találkozást amit nem nem akart csak tartott tőle, de nem tudta elmagyarázni így sokan otthagyták aztán találkozott velem és mivel vagy fél évig fel se hoztam a találkozás ötletét így mire eljutottunk oda hogy felhoztam már nem érezte magát annyira rosszul és belement. Mellette van 2 barátom akik más problémákkal küzdenek, de hasonlóan reagálnak ha rosszul vannak eltűnnek és utána nem mernek ráírni senkire mert rosszul érzik magukat(attól hogy sok ideig nem írtak vissza), de én mindig írtam nekik (egyiküknek majdnem 3 hónapig egyszer) így mindig visszatudnak jönni beszélgetni bármikor. Lényeg az hogy biztos tudsz találni olyat aki a barátod lenne és elfogadna ahogy vagy ^^ De ez javulni addig nem fog amíg nem kezdesz el barátkozni emberekkel csak utána tudsz "lazább" lenni. Nem biztos hogy van bármi közös témánk, de ha szeretnél beszélgetni nyugodtan írj rám valamivel (vagy ha nincs ötleted mivel csak írj egy szót)

21/F

2021. nov. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!