Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért voltak régebben összetar...

Miért voltak régebben összetartóbbak, jókedvűbbek a közösségek falun? 80-as, 90-es évekre gondolok.

Figyelt kérdés
Mintha a 2000-es évek után teljesen elsorvadt volna minden közösség. Épp egy emlékoldalt néztem a falumról, ahol a kocsma nép májusfát állít, 30 fős disznóvágások vannak, régi öregek borozgatnak a szőlőhegyen a felvételeken.Akkori kisgyereknek nagyon tetszett, mostanra fáj, hogy eltűnt minden. Mára se kocsma, se semmi. Miben látjátok az okokat?

2021. nov. 28. 20:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem úgy mondanám, hogy jobb volt, csak máskép szar :D


Amúgy már nincsenek összezárva az emberek, és egyre több városi ember költözik ki, így kertvárosias hangulat alakul ki. Plusz mindenkinek megvan a maga dolga, megvannak a barátaik.


Hétvégente már nem otthon tevékenykednek, hanem elutaznak valahova. Hétköznap is csak aludni járnak haza az emberek.

2021. nov. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%
Nem volt így felgyorsulva a világ, az ember tiszteletben tartották egymás határaikat, értékeiket (személyiségbeli).
2021. nov. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

"az ember tiszteletben tartották egymás határaikat, értékeiket"


Aha, amikor a szomszéd a kerteden keresztül sétált át mert az rövidebb, meg kérdés nélkül jött be a kapun és kölcsönvette ami épp kellett neki :D

2021. nov. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
22%
Nekem az ilyen soha nem tetszett. Kocsmanép meg disznóvágás... príma emberek.
2021. nov. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Urbanizáció, individualizmus.
2021. nov. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Régen sorok álltak egy átlagos kocsma előtt, most egy falun bemegy a napi 3-4 fix alkoholista, meg 1-2 melós kávéra, aztán ennyi.


Nincs közösség. Mert már minden online megy. Ez igaz a fiatalokra is, a középkorúakra is, meg már az idősebb generációkat is kezdi bekebelezni.


Régen nem tudtad elütni az időt másképp, csak ha közösségbe mentél. Manapság? Mit akarsz? Filmezni? Bumm, megnézed amit akarsz. Játszani? Nofene, válassz egy játékot és toljad. Beszélni akarsz a Tóth Marcsival? Írj rá...


Régen azért nem így voltak ezek a dolgok. Ha valakit látni akartál elmentél hozzá és találkoztatok. Rá voltál kényszerítve arra, hogy kimozdulj.


Ismerősöm gyereke 13 éves. Mesélte ismerős, egész tavaszi szünetben otthon döglött a gyerek. Fejhallgató fel, játék, és azon keresztül pofázik a barátaival. Már így telik egy szünet. Nem az utcán vannak, a focipályán, akárhol, hanem a gép előtt.


Az 1-es válaszolóval sem értek egyet, maximum abban, hogy mindenkinek meg van a maga dolga. De én másképp fogalmaznék: mindenki sz.rik rá mindenkire, csak magával van elfoglalva. Úgy átlépnek rajtad akárhol hogy ihaj. Hány meg hány olyan eset van hogy összeesik valaki aztán le se sz.rják? Vagy egy balesetnél fotózgat meg videó, de amúgy meg továbbmegy? Nincs már összetartás, tényleg szó szerint mindenki sz.rik mindenkire.


Bezárkózva élik az emberek az életüket, ezt tette a digitalizáció.


Viszont én nem mondom azt, hogy az akkor jobb volt vagy azt hogy ami most van az sz.r. Ez a 2 dolog így szélsőség, azok pedig sosem jók. Nem igaz hogy akkor jobb volt és az sem hogy most minden sz.r.


Inkább csak nem jól használják az emberek ezeket a dolgokat. Nem szabadna hagyni hogy bármilyen közösségi összejövetelt felváltson a Netflix vagy a Fifa 21 vagy épp a Tinder. Persze könnyebb jobbra meg balra húzgálni embereket a kanapén ülve, mintsem egy közösségben megmutatni magad, kommunikálni, lenyűgözni egy nőt/férfit, a Tinderből nem fogsz szociális megküzdési technikákat tanulni.


De utóbbi kényelmes, előbbi pedig "áldozatokat" kíván. Az áldozat pedig az hogy felemeld a feneked és közösségbe menj. Csak az emberek manapság inkább a kényelmet választják. Ezért sorvadt el a közösségi élet.

2021. nov. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%

"Régen sorok álltak egy átlagos kocsma előtt"


Tegyük hozzá, hogy régen a kocsma az egyben a bolt is volt, ahol egyszerre vetted meg a cigit, a kenyeret meg a piát. Aztán ha gyerekként bementem tőlem kérdezték hol a fater, miért nem velük iszik. Plusz kevesebb egyéb szórakozási lehetőség volt így felénk a fiataloknak is volt "törzshelye" egy kocsma képében.


Nem mondom, hogy ez egészségesebb volt.


Azt tegyük hozzá, attól, hogy rá voltál kényszerítve a kimozdulásra, nem jelenti azt, hogy sokkal jobb volt a szociális életed és hogy olvezed azt, hogy a szüleid kib..sznak az utcára és csinálsz amit akarsz.


Régen is voltak maguknak való emberek akik ha tehették bent ültek a lakásban és nem mentek sehova.


És ma sem kell úgy tenni mintha nem léteznének emberi kapcsolatok, hiszen ugyanúgy jönnek-mennek az emberek.

2021. nov. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%
Már leírtam, de mikor valaki arról panaszkodik, hogy mindenki saját magával foglalkozik, mindig hallom kimondatlanul, hogy "miért nem velem?!?!".
2021. nov. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Amúgy nálunk például a szomszéd gyereknél volt az, hogy jajj egész nap csag gépezik, bezzeg a másik régen nem iylen volt. Aztán kint unták magukat egész nap.


Most meg azt látom, a szomszéd gyerek folyton bringázik meg a haverokkal lóg erről tesz fel csomó képet.


Meg alapvetően azt látom, szinte mindenki űz valami hobbit, túrázás, lovaglás, bringázás.


A régenmindenjobbvót meg felénk abból állt, hogy egédz hétvégén a kertet kapáltuk. NAgyszüleim is max a kertbe mentek ki, de ha tehették bent ültek, a szüleimnek is a központi tevékenység az a TV volt.


Ez az utcán vannak meg focipályán is olyan dolog, hogy régen szinte bűnnek számított ha valaki nem szeretett focizni, mert hát a magyar nemzetnek foci a minden.


És az utcán sem feltétlenül a minőségi időtöltés volt, főleg amikor csak ugyanazt csinálták mint most a gép előtt, ültek egy padon oszt ittak meg cigiztek. MErt az ám a társasági élet.

2021. nov. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
56%

"De én másképp fogalmaznék: mindenki sz.rik rá mindenkire, csak magával van elfoglalva."


Ez ilyen formában szimplán nem igaz.


Egyszerűen megváltoztak a szokások.


Én például inkább kimozdulok az ismerősökkel, elmegyünk túrázni, kirándulni, programot szervezünk. Van akivel sátrazós-sütögetős este, van akivel csak egy ebéd.


Én például otthon nem szeretem kifejezetten a vendégeket, főleg mivel kis lakásom van, de még családi házban sem. Számomra az otthon az a pihenés és nyugalom (lenne).


Ma sokkal több lehetősége van kimozdulni az embernek ha akar.


Már ha akar, mert néha kell a nyugalom és otthonlét is.

2021. nov. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!