Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináljak ha egyszerűen...

Mit csináljak ha egyszerűen az iskolába nem megy a barátkozás?

Figyelt kérdés
Hát az a helyzet, hogy egy viszonylag nivos iskolába jelentkeztem, de nem is ez a lényeg. Szerintem eléggé más beállítottságú vagyok, mint azok emberek, mondjuk néhány tulajdonságban meg úgy gondolom hasonlítunk. De mikor beszélnék velük, vagy elintéznek 2 szóval, vagy egysesek még le is néznek, pedig szerintem nincs okuk rá. Próbálok normális és megértő lenni. A normális alatt arra gondolok, hogy nem hozok másokat kínos helyzetbe, nem flegmázok, betartom az alapvető normákat. Az a baj, hogy akárhogyan is próbálok beszélni velük, kipróbáltam több módszert, nem megy velük a barátkozás. Most ezekkel a flegmázós emberekkel, nagyon nem is szeretnék, de az a baj olyan közegben vagyok, ahol rengeteg ember ilyen és annyira magányosnak érzem magam. Nem tudom, hogy ilyenkor mit tudok tenni? Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

2021. dec. 6. 21:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy volt olyan mikor kerestem is őket, de vagy ignoráltak, vagy legfőképp csak akkor írtak vissza, ha kellett a házi, vagy valami info kellett nekik egy dolgozattal kapcsolatban.
2021. dec. 6. 21:52
 2/14 A kérdező kommentje:
Természetesen magamba néztem, kijavítottam jópár hibát de így sem változott semmi, fogalmam sincs mit tehetnék.
2021. dec. 6. 21:53
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Same...

Semmit, "kibírod" mint sok sok dolgot az életben, én szorongok is ez mellé. Otthon próbálj felkészülni, legalább abból ne legyen baj. 249 órát hiányozhatsz is...:D Elvileg csak érettségiért mész, nem? Többi nem számít.

2021. dec. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Én is így voltam. Mivel nem volt szociális életem gimiben, így jó sok hobbi al helyettesítettem a társas interakciókat. Suliban szünetekben pl. rajzolgattam, vagy kihoztam a könyvtárból pár könyvet és olvasgattam. Karkötőket fontam, kötöttem, horgolt ám, jártam futni, súlyzózni, angol tanfolyamra, zongorára, megtanultam sokféle sütit sütni. Jó, sokat voltam egyedül, de ennek a sok hobbinak most, 30 fölött hasznát látom, minden társaságban van valaki, akivel órákig el tudok beszélgetni. Mióta dolgozok, anyagilag költségesebb hobbijaim is lehetnek, most pl. rákaptam a bowling-rá (és felnőttként van hozzá társaság). Ne csüggedj, csináld te is ezt! Én sok idősebb barátot szereztem a korosztályom helyett, ami hasznos, a munkahelyeimért pl. sosem kellett küzdenem, mert beintéztek, mindig volt köztük olyan, aki rokontól kapott márkás cuccokat, de nem volt jó neki és nekem adta stb. Művelődj, válj nyitott, széleslátókörű emberré, és több élménye lehet, mint azoknak.
2021. dec. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Fiú vagy lány vagy mert az nem mindegy. Én velem is ez van. De ha lány vagy akor mond meg nekik beszélj velük. Ha viszont fiú vagy próbálj egy kicsit össze szedet leni és mond meg nekik hogy valójában mit akarsz. De viszontt vigyáz aval hogy meg ne verjenek ha véletlenül annyira elfajul.

Én nekem nincsenek barátaim de viszont örülök ha valaki örül.

Szóvalj próbálj minél több barátot szerezni. Sok sikert! ^_^

2021. dec. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90% hogy lany a kerdező
2021. dec. 7. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lány, de nem is ez a lényeg. Hanem, hogy diákmunka révén más közeggel is szoktam találkozni, ahol egyáltalán nem jelentkezik ilyen reakció
2021. dec. 7. 06:53
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Ne akarj barátkozni az iskolában, és akkor majd lesz barátod az iskolában.
2021. dec. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"volt olyan mikor kerestem is őket, de vagy ignoráltak, vagy legfőképp csak akkor írtak vissza, ha"

Ne úgy keresd őket, hanem személyesen.

2021. dec. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
52%
Én a helyedben azt csinálnám, ha megfogadod a tanácsomat,hogy egyik nap az osztályban egy kis figyelmet kérsz a szünetben. Elmondod,hogy bocsika, ez a helyzet, és szeretnéd tudni,hogy mi a bajuk veled.
2021. dec. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!