Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Régebben is volt ekkora...

Régebben is volt ekkora ellenzés a tűzijáték iránt, vagy mostanában lett divat?

Figyelt kérdés

Amikor divatba jött (2000 körül), akkoriban nem hallottam ennyi hőzöngést ezzel kapcsolatban, mostanában már állandó háború van a kutyások és a tűzijátékosok között. ( Az igaz, akkor nem volt ekkora média). Ti mit tapasztaltok, egyre erősebb az ellenzők lobbija és a hisztéria?


Nem tűzijátékoztam, és állatom sincs. Pártatlan vagyok.



2022. jan. 1. 17:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Régebben minimális tűzijáték volt, most meg egyre több.
2022. jan. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
38%
A legtöbb kutyát nagyon megviseli a tüzijáték, abba kellene hagyni vagy minimálisra csökkenteni.
2022. jan. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%
Gondolom akkoriban azért sem volt még hőzöngés, mert azt hitték hogy csak egy múló divathóbort lesz. Sajnos nem az lett, hát ezért a két tábor csatája!
2022. jan. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon olcsó a tűzijáték és bárki vehet. A covid miatt pedig sokan otthon töltötték/töltik a szilvesztert már tavaly is, egyre többen állnak neki durrogtatni.
2022. jan. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
73%

Mostanában lett divat a tűzijáték ellenzése, mióta a kutyások és az állatvédők egyre jobban a középpontba kerültek. 2000-es évek elején voltam fiatal. Falun nem volt lehetőségünk tűzijátékot látni, de megállás nélkül szórta mindenki a petárdát, fiatal, öreg, fiú, lány. Szilveszteri bulikban simán szórták a kocsmákban a tánctéren is. Sok baleset volt, de mégsem érdekelt senkit, pedig akkor az emberek élete, egészsége volt veszélyben. És nemcsak egy éjszaka szórták, hanem már december elején elkezdték és a januárban még a maradékot felrobbantották.

Mióta van lehetőség egy fél napot az egész év során használni, mindenki ki van akadva, hogy szegény kutya, szegény állatok, stb. Szerintem a gazda felelőssége, hogy legalább erre az egy éjszakára elzárja biztonságos helyre a kutyáját. Arról nem is beszélve, hogy egész évben kutyapiszkos sok park. A vadállatok is megriadnak, de akkor senki se szólal fel, mikor vadászat alkalmával hajtják őket és bármikor lelőhetik a már stresszes állatokat.

Én nem ellenzem a tűzijátékot, ennyi örömünk legyen már egy éveben.

2022. jan. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
39%
Mostanra terjedt el brutálisan és mostanra lett nyilvánvaló, hogy az állatvilágnak gáz dolog. És azért valljuk meg nem valami nélkülözhetetlen dolog. Nem olyan, mintha pl nem lehetne zene vagy alkohol :D Szóval ha úgy ésszerű tőlem felejtsük ezt el.
2022. jan. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
66%
Az en pitem jateknak fogja fel 😀 tokre elvezi
2022. jan. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
45%

5# mondja akinek fingja sincs.

Nem csak kutya van veszelyben.

2022. jan. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
59%
#8 végigolvastad, amit írtam?
2022. jan. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
67%

Régen is sokan ellenezték, csak olyan volt mint a dohányzás. Mindenki azt mondta hogy "jogom van hozzá, ne pofázzál bele". És mindenki petárdázott, tüzijátékozott az olcsó piaci szarokkal, akkor is ha tudta, hogy veszélyes.


Én alapvetően az ilyesmit csak szakértők kezében engedélyezném, mert még ott is rosszul sül el a dolog néha.


Viszont az sem normális hogy boldog-boldogtalan durrogtathat a panellakások között mert úgy van kedve. Főleg amikor azt látja az ember, hogy már nincsenek tiszta állapotban és jönnek az egyre hülyébb ötletek.

2022. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!