Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem jó ha nem reggel...

Miért nem jó ha nem reggel iszok kávét?

Figyelt kérdés
Ha reggel iszok tök jól vagyok egész napra, este 10-kor kezdek csak fáradt lenni. De viszont ha a reggeli kávémat nem iszom meg csak délután olyan 2 óra felé akkor már hiába iszom meg a kávét, olyan mintha nem is ittam volna. Miért kell mindenképpen reggel innom? Délután miért iszom már hiába?

2022. jan. 11. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
61%

Reggel azért nem jó a kávé, mert a reggeli ébredés, készülődés épp elég a szervezetednek. A kávé legjobban ébredés után 3-4 órával tud hatni, tehát ha én 5kor kelek és 6-ra megyek dolgozni, akkor 8kor kell meginnom az elso kávém.

Pont jókor, jön, mert akkor esnék vissza az álmosságba.

2022. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Senior Séf ***** válasza:
Figyelemmel kell lenni a cirkadián ritmusodra. Reggel kell a serkentés, hogy beinduljon a kortizoltermelés. Délutánra már javában tart, akkor tehát hiába teszel rá még egy lapáttal, jószerivel többet ártasz vele,mint használsz.
2022. jan. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!