Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lehetséges Lenne 2022-ben...

Lehetséges Lenne 2022-ben közösségi média és okostelefon nélkül élni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben erősen elgondolkoztam rajta hogy letörlök mindenféle Social media felületet a telomrol, és veszek egy gombos telot amin csak kb zenét hallgatok biztos vagyok benne hogy nagyon sok minden változna, ha elengedném a napi 6-7 óra felesleges görgetéseket. Esetleg ti ismertek olyan 15-25 éves fiatalt aki eggyáltalán nem használ semmilyen közösségi média felületet, vagy esetleg nincs is okostelója?

Egyébként 18/f



#Facebook #Instagram #Közösségimédianélkül #Okostelefonnélkül #Újgeneráció
2022. jan. 26. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem lehetséges. Ne vond ki teljesen az életedből, csak kezeld mértékkel.
2022. jan. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben vannak barátaid, akikre számíthatsz, ha szükséged van rájuk + vannak hobbijaid, akkor semmi akadálya. Ellenkező esetben sok értelmét nem látom, mert az egy dolog, hogy nem nyomkodod a telót, de az mitől jobb, ha helyette csak nézel magad elé?
2022. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Nekem munkakörömből adódóan lehetetlen. Mindenről lemaradnék, nem csak arról, ami szórakozás kategória, hanem konkrétan nem tudnék úgy teljesíteni, mert nem lennének meg időben a szükséges infók.
2022. jan. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Közösségi oldalon én pl semelyiken nem vagyok fenn, okostelefonom van, bár ez inkább annak köszönhető, hogy simán jóformán mást nem kapni már, jó annyi feltétellel, hogy kamera legyen rajta valami jobb fajta.

Bő 2 éve pl a Lumia-mat is csak amiatt cseréltem mert ugye megszűnt a támogatása, aztán ez már odáig jutott, hogy konkrétan volt, hogy a kamera szoftver sem nyílott meg, csak ha ujraindítottam teljesen a telefont.

2022. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előnyeit kell ezeknek kihasználni, nem pedig rabjukká válni. Van, aki kirándulni megy az autójával, van, aki vasárnap kitolja a garázsból, és samponos vízzel lemossa.
2022. jan. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy létszükséglet, de nem hiszem, hogy el tudtam volna például végezni az egyetemi szakjaimat egyenesben, ha nem olvastam volna időben a Neptun e-maileket, nem chatelgettem volna az évfyamtársaimmal vagy nem lettem volna benn a Facebook csoportjában a szaknak. 800-900 oldalas olvasmányok, érthetetlenül leadott tananyagok helyett csodálatos, rövid és tartalmas jegyzeteket tudtam szerezni, időben megtudtam, ha változott egy időpont, tudtam priorizálni, mert tudtam, hogy melyik számonkérés mennyire vészes, tudtam, hogy melyik tanárhoz nem érdemes felvennem a tárgyakat.


Linkedinen találtam meg a jelenlegi munkahelyem, a céges e-mailekre is érdemes figyelnem, mert van, hogy változik a terv és jó tudni ezt munkanap előtt. Csomószor volt, hogy a kollégám akart valamin dolgozni és elkérte tőlem, én pedig munkából hazafelé vettem észre az üzenetet és adtam neki hozzáférést. Alapvetően a szakmai problémáim jelentős részét Stackoverflow segítségével oldom meg, ami szintén egy szakmai közösségi oldal tulajdonképpen.



Az, hogy jól csinálok valamit, annak köszönhető, hogy órákat lógok a neten és a legújabb álláspont mentén alakítom ki a stratégiám, legyen szó edzésről vagy másról. Bemehetnék a könyvtárba, igen, 30 évvel ezelőtt releváns, elavult szakirodalmat túrni, amit senki sem foglalt össze, de megéri nekem az idő többszörösét tölteni ezzel?


Megéri nekem elszigetelni magam azért, hogy hátrányból induljak? Szerintem nem. Sőt, sok esetben elvárják tőlem, hogy így csináljam, ez a mérce, mert mindenki így csinálja már. Ha én ezzel szembemegyek, kevésbé leszek hatékony, kompetens, kevesebbet érek egész konkrétan.

2022. jan. 27. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha mellette tartasz otthon asztali gépet, vagy valamilyen eszközt amin átlag dolgokat tudsz végezni akkor igen.


Amúgy miért görgeted napi 6-7 órát ? Szerintem egyszerűbb ha megtartod a telódat, és simán csak kevesebbet használod, önkontrollt kellene tanulnod.


26 éves vagyok, de személyesen nem ismerek senkit aki ilyen lenne, max az interneten látok pár fura személyt aki betegesen letiltja magát minden oldalról, elég furcsa emberek általában.

2022. jan. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4# Na ez nem jó mentalitás. Ami új minden áron taszítsuk el magunktól...
jan. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akivel tartani akarom a kapcsolatot azzal tudom így is tartani, pl átegyek és beszélgetünk személyesen vagy ha csak valami gyors megbeszélnivaló van akkor felhívom telefonon.
jan. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!