Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyetemen hogyan lehet új...

Egyetemen hogyan lehet új embereket megismerni?

Figyelt kérdés

Valahogy nekem ez az egyetemen majd szerzek új ismerősöket, barátokat nem igazán megy. Hiába szeretek egyetemre járni és tanulni azt, amit szeretnék, ha nincsenek egyetemen nagyon ismerősök. Minden órán van 1-2 ember, akikkel ott tudok beszélgetni és van kihez leülni, de ez ennyiben ki is fullad. Valahogy úgy érzem a legtöbb ember elvan a maga világában és társaságával, mert jópáran úgy jöttek egyetemre, hogy ismertek jó pár embert és ők úgy elvannak egymással. Beszélgettem néhány emberrel a karon, de úgy érzem, mintha nem lennének nyitottak. Éreztem sokukon, hogy nem akarnak igazán semmit se, így nem erőltettem. Sokan a régebbi barátaival mennek bulizni és velük elvan sulin kívül. Próbálkoztam beszélgetni és nyitni, de ebbe már belefáradtam és úgy vagyok vele, hogy én is a régi barátaimmal, ismerőseimmel megyek sörözni, vagy bulizni. Pedig érzem, hogy ez egy kiaknázatlan lehetőség.


Mit tudnátok ajánlani erre? (Valahogy az, hogy csak úgy menjek oda és beszélgessek, ebben nem hiszek, mert próbáltam.)



2022. febr. 16. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Balszerencse.


Jol irtad, sokan ugy mennek egyetemre hogy mar alapbol ismernek egy par embert mar az egyetemen vagy akik mennek az egyetemre.


Hidd el, ha ugyanabban a helyzetben lennenek mint te, hogy maganyosak kene tarsasag, akkor nyitnanak.


De mivel, jol irtad, el vannak maguk tarsasagaban, nem akarnak semmit - mert nincs is szukseguk jelenleg semmire.


Nekem pl. senkim sincs meg oran sem, meg szunetben sem. Bar mondjuk en sem akarok, introvertalt vagyok.


Az atlag ember extrovertalt, szoval ha most azt mondanam neked hogy kezdj el hozzaszokni, akkor is valamennyire keresned az alkalmat meg ilyeneket - osztonodtol fogva.


Szoval ismerve az atlagot, adj neki idot hamarosan jonni fognak, addig meg tedd amit a szemelyiseged tenne - probalkozz, ismerkedj.

2022. febr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Diákszervezeteknek utána néztél esetleg? Oda azért járnak az emberek egyrészt hogy kapcsolatokat építsenek, másrészt meg a témák/tevékenységek miatt. Ha találsz valami jót akkor a közös érdeklődési kör alapján biztos könnyebb lesz ismerkedni.
2022. febr. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Néha úgymond a " faék " módszer is megy, odamész emberekhez, hellp leülhetek melléd, vagy akár hello ismerkedem az emberekkel, nincs kedved beszélgetni?
2022. febr. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Nekem egy az egyben ugyanez a tapasztalatom. Én elég lelkes voltam az elején mert nagyon vártam az egyetemet, hogy sok új embert megismerhessek stb., így szinte mindenkihez odamentem beszélgetni, próbáltam barátkozni és magamat adtam (ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem játszottam meg magam, nem bevágódni akartam másoknál), de azt gondolom mindenkivel tök kedves, nyitott, barátságos, segítőkész voltam. Egyetlen egy emberrel lettünk barátok, de rajta kívül senki mással. A legtöbben nem is köszöntek, hozzám szinte senki nem jött oda beszélgetni, a páros vagy csoportos feladatoknál is mindenki húzta a száját, sokan teljesen elkülönültek egyedül vagy a saját korábbról ismert társaságukkal, még jegyzeteket vagy infókat sem lehetett megosztani egymással, közös programokat sem lehetett összehozni…. abszolút nem alakult ki egy ilyen összetartó közösség a szakon. Maximum pár szót váltottam néhány emberrel az órák előtt / után, de arra már nem voltak vevők, hogy többet beszélgessünk, találkozzunk vagy valami közös programot csináljunk. Vettem fel szabválokat és jártam egyetemi nyelvtanfolyamra, ott is ez volt. Valamint jelentkeztem egyetemi hallgatói szervezetekbe, de soha semelyikbe sem vettek fel és mindegyikben ugyanazok az emberek vannak, ugyanazok az emberek vannak újra és újra megválasztva vagy körbejárják az összes ilyen lehetőséget. Sajnos én barátoktól is ilyen tapasztalatokat hallottam, amióta egyetemre járok én még nem hallottam semmi pozitív véleményt az egyetemi életről senkitől sem.
2022. febr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincsenek jó tapasztalataim.
2022. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk a szakon volt egy másik egyetemről átjött csaj, ő úgy próbált ismerkedni, hogy akik egyedül voltak azokhoz úgy ment oda,hogy "szia, látom te sem társasággal vagy stbstb. Nem lenne e kedved együtt átnézni ezt meg azt a tananyagot a könyvtárban? Van e olyan amiből le vagyok maradva vagy nem értem, szívesen segít" Hozzám legalább is ezzel jött oda, de láttam utána másnál is próbálkozni. Én alapvetően nem vagyok egy társasági ember (introvertált vagyok), egyedül is képes vagyok tanulni :D de kint várt rám a barátom a terem előtt, így elbúcsúztam a lánytól azzal, hogy várnak rám és mennem kell, talán majd máskor.

Szerintem nem feltétlen magányos farkasoknál érdemes próbálkoznod, mert ők sokszor nem azért vannak egyedül, mert más nem jött össze nekik. Inkább próbálj becsatlakozni baráti társaságokba. Ülj oda hozzájuk és ismerkedj valamelyik taggal, majd szünetben kérdezd meg, hogy tarthatsz-e velük. Kicsit akadj rájuk, hátha befogadnak.

2022. febr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Pont ma gondolkodtam el ezen..

Második félév van, nálunk megint keveredett mindenki az órákon, nagyon sokan vagyunk. Ülök ma is matekon, (voltunk vagy negyvenen) és azon gondolkodtam, hogy miért ennyire antiszoc a legtöbb ember. Mintha még mindig érvényes lett volna az a korlátozás, hogy 1 helyet ki kell hagyni és mindenki egyesével ülhet. Komolyan nevetséges.

Én is mindig megyek másokhoz, de a legtöbb nem más, mint felszínes beszélgetés. Mindenki bele van bújva a telefonba, hozzájuk sem lehet szólni.

Van 1-2 ember, akivel sikerült jó kapcsolatot kialakítani, de ennyi.

Én azon is gondolkodtam, hogy lehet a nagy számokkal van a baj, az ország egyik legnépesebb egyetemére járok. A kissebb egyetemeken és szakokon biztosan sokkal jobb ebből a szempontból, ha van akivel minden nap találkozol.

😕

2022. febr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyanok is,mint én akiknek nem volt tulságosan jó a középiskolás évei.Szekálások,beszólogatást stb. meghagyja az emberben a nyomott.Én pl. olyan szinten eljutottam,hogy csak magammal törődjek,hogy még a pszihológusom szerint se lehet kivenni a viselkedésemből,hogy hogyan érzek.Szval mindenkinek az jön le,hogy érzelem mentes arcal ülök bent a teremben.Nem egyszer kérdezték már meg miért vagyok szomorú.Pedig egész jó kedvem is volt akkor.Ezt csak azért írtam le,mert sok középiskolába vannak szekálások.És így amikor vki sérült és úgy kerül egyetemre,biztos nem akar barátkozni,nehogy megsérüljön újra.Sok ismerősöm van nehéz múltal.Ilyenkor az ember sokkal zárkózotabb.Meg vannak az olyanok akiknek már vanbak barátaik.Nekik nagyon nincs is szükségük újakra kb.Ha ilyen tipusokal találkozol nehéz az ismerkedés
2022. febr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

"Mintha még mindig érvényes lett volna az a korlátozás, hogy 1 helyet ki kell hagyni és mindenki egyesével ülhet."


Hát igen, az biztos, hogy a vírus is benne van még mindig. De ami még sokkal nagyobb baj az az, hogy:


"Mindenki bele van bújva a telefonba, hozzájuk sem lehet szólni."

2022. febr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a tapasztalatom sajnos. Ráadásul én most államvizsgáztam, szóval az elmúlt 2 évben kb volt 2-3 hónap amikor be kellett menni egyáltalán valamilyen órára és akkor sem mindegyikre a létszám korlátozások miatt. Szóval igen, 4 félévet otthonról csináltam meg, mivel az én képzésemen az utolsó félév csak a szakmai gyakorlatról és a szakdogáról szól, semmilyen órád nincsen.

A helyzet az, hogy én egy viszonylag kisebb egyetemre jártam, szóval ott sem sokkal jobb a helyzet, mint egy nagyobb egyetemen. A koli is kimaradt nekem, pedig ott azért több lehetőség van megismerni új embereket.

Elég sokan ismerték valamilyen szinten már egymást, ritka volt az, hogy valakit "befogadtak" már az egyetem előtt kialakult társaságukba, nem is nagyon volt erre szükségük, hiszen ezek a klikkek akár 4-5 fősek is voltak. Mondanom sem kell, hogy az egyetemen kívüli bulikra/programokra is együtt mentek. A másik véglet pedig általában azok voltak, akik összeszedtek maguk mellé valakit, akivel együtt tudtak ülni a legtöbb órán, illetve tudtak egymástól kérdezni is, amikor arra került a sor.

Egyetemi ismerőseim közül kb soha senki nem írt úgy rám messengeren, hogy a téma ne kapcsolódott volna valahogy a tanuláshoz. Amúgy én úgy vettem észre, hogy a személyem iránt se nagyon érdeklődtek, pedig azért próbálkoztam az embereknél többször is bár nem kizárólag sikertelenül, de az tény, hogy a legtöbben nem nyitottak az ismerkedésre.

2022. febr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!