Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nincs ma már az ünnepekn...

Miért nincs ma már az ünnepeknek valódi tartalma?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy egy csomó eredetileg kulturális, családi, vallási vagy egyéb ünnep manapság semmilyen tartalmat nem hordoz. Gyakorlatilag mind csak alkalom arra, hogy kinyissuk a bukszánkat és hogy a minden másik napon gyűlölt családtagokkal kényszervigyoros fotókat nyomogassunk a Facebookra, mint valami zombik.


A karácsony ma már nem a szeretet és nem is Jézus világrajövetelének ünnepe, hanem egy undorító vacok, ami alkalom arra, hogy jó birkaként költsük a pénzünk, posztoljunk a netre és közben álszent módon vigyorogjunk azok mellett, akiket közvetlen a téli ünnepek után, jan. 2-án már megfojtanál.


Egyszerűen hányinger fog el, amikor karácsony előtt is és után is valamelyik ismerősöm szidja az "uncsitesóit" a háta mögött, de karácsonykor azért megvolt a kamuvigyoros kép az Instára, Facebookra, Twittere, mindenhova. Aztán persze ajándékozunk, dec. 25-én pedig tojunk egymásra (, illetve mondjuk vallásos családoknál Jézusra), elvégre a telefon sokkal érdekesebb, mint az, hogy megöleld a 99 éves nagymamád, akit ki tudja mikor fogsz legközelebb látni...


Aztán jön a kedvencünk, a Valentin-nap... Kivételesen kinyilvánítod a párod felé, hogy amúgy szereted.


Sorolhatnám végig az egész naptárat, de nem teszem, mert sok ünnepnél ugyanaz figyelhető meg.


Miért van ez?



2022. febr. 20. 17:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Természetesen itt is vannak kivételek, viszont én a hétköznapokról és nem a családi szokásokról beszéltem. Én ezt tapasztalom sajnos a környezetemben, az utcákon, az ismerőseim körében.
2022. febr. 20. 17:36
 2/6 anonim ***** válasza:

Feltűnési viszketegség, fogyasztói társadalom által kaialakult "normák", képmutatás, meg minden egyéb. Nem tudom pontosan definiálni, de elsőre ezek ugrottak be.


Különben nem csak te tapasztalod ezt és látod így. Valóban eléggé beszűkült ezeknek a dolgoknak a tudata. Az ünnepek többsége is teljesen az általad leírt forgatókönyv szerint zajlik.


Én személy szerint úgy látom, hogy eléggé elkényelmesedtünk és lejjebb csúsztunk már pusztán érzelmi intelligencia szempontjából is. Az elkényelmesedés alatt értem például azt is, amikor a valós találkozások és életszerű dolgok/élmények helyett már inkább a virtuális világba térnek át az emberek. Vagy amikor a személyes program helyett otthon ülve próbál kommunikálni a másikkal, aki lehet csak egy utcányira lakik tőle, de "lusta" arra, hogy lássa a másikat, aki elvileg fontos neki.


Ha úgy nézzük, addig amíg az internet világa és a technológia nem volt ennyire feltornázva, addig nem igazán volt ez ennyire elterjedve.


Személyes példa; anno mindig arra vágytam, hogy olyan fiatalkorom legyen, mint akik a kétezres évek elején, vagy akár hallomás alapján a nyolcvanas-kilencvenes évekbe voltak fiatalok. Vágytam rá, hogy abba az aktuális korba "ragadjunk". Vágytam arra, hogy kinyithatós telefonon át sms-t dobva találkozzak majd a barátokkal, akikkel elmegyünk billiárdozni a faluba lévő pub szerűségbe, ahova tesómék is jártak. Úgy képzeltem el a saját fiatalkori jövőm, ahogy akkor láttam. Ahhoz képest egy hatalmas pofáraesés, ugyanis mostmár semmi se olyan mint a kétezres évek elején.


És nem, nem pont csak a leírtak miatt, hanem eleve az emberek miatt is. A közösségi média is egy rendkívül rossz irányba sodorta el az emberi értékrendet, arról nem is szólván, hogy mennyire felszínessé tette ezáltal mindennapjainkat és sok ember személyét.

2022. febr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A zemberek egymással szemben értéktelenek, nem értenek egymáshoz, nincs türelmük egymáshoz. Érdekes, mert akkor meg miért párosodnak, születnek kölykök?
2022. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Általános elhülyülés.

A tradicionális nevelés, hagyománytisztelet iránti érdektelenség.

A belső értékek elsivárodása, ami a nagy fene materializmus "örvendetes" hozadéka.

Mégis mit várjunk, mikor a mai ember kizárlag arra van kondicionálva, hogy termeljen és fogyasszon?

2022. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Soha nem is volt valódi tartalmuk, - az "ünneplés" egy pótcselekvés, amire a magyarázatokat mindig az ünneplők gyártották le.

Viszont a kereskedők minden "ünnepre" örömmel telepednek rá, - sokan abból éldegélnek (nem is akármilyen szinten), hogy rugalmasan, szezonális jelleggel fosztják ki az ünneplők hadát.

2022. febr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az új világrendben el is lesznek törölve...
2022. febr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!