Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Elég, hosszú lesz, szóval...

Elég, hosszú lesz, szóval iszonyú halad vagyok ha elolvasod és válaszolsz is(?) (Barátkozásról lenne szó)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy pár éve kiköltöztünk külföldre. Egyáltalán nem beszéltem a nyelvet. Lett egy nagyon jó barátnőm. Ő volt az egyetlen akivel jóban voltam. Az osztályomból nem beszélgettem senkivel. Na rá egy évre ahogy kijöttünk, beleszerettem egy fiúba, de ez nem a jó fajta szerelem volt, mert én egyáltalán nem nyitottam felé, ő még az elején próbálhatott, de mindig azt hittem, hogy csak játszik mert tudja hogy tetszik nekem. Na de lényegtelen. Ebbe az időben emiatt inkább befelé fordultam, meg se próbáltam barátkozni. Most az akkori legjobb barátnőm elment másik suliba, lett egy másik barátnőm, de ő több emberrel is beszélget, én akkor meg se szólalok. Ha ketten vagyunk valakivel, akkor beszélgetek meg minden, de ha többen vannak, akkor ők beszélgetnek, én csak ülök ott s annyi(túlzás nélkül). Eddig nem is nagyon mertem beszélgetni, amiatt hogy a nyelv nem az anyanyelvem ugye, most ebben egy kicsit fejlődtem, de még mindig nem az igazi.


[*Most jön a lényeg]

Mentálisan még mindig nem vagyok totál egészséges, ezért nagyon könnyű megingatni. Viszont ami a legjobban bánt mostanában, hogy nincsenek barátaim. Sétálok az utcán, látom hogy a korombeliek mennyien bandáznak, én pedig mindig egyedül vagyok, ilyenkor ott helyben el tudnám sírni magam. Vagy ha a magyar barátnőim küldenek valami képet, hogy mennyien vannak(mert ugye ők is most mind gimibe kerültek), jól érzi magukat, mindig elvannak valahol, én pedig örülhetek, ha egy hónapban egyszer találkozok az új barátnőmmel(a régivel megszakadt a kapcsolat). Egyszerűen kikészít ez az egész. Nem mintha már nem lennék alapból is teljesen szétesve, de még rájön ez is.


Mit tudnék tenni?


Amúgy 17l



2022. márc. 28. 13:33
 1/4 A kérdező kommentje:
*halad=hálás
2022. márc. 28. 13:33
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezen csak saját magad tudsz segíteni, hogy megerőlteted magad és igenis beszélsz, ha hibásan is, és részévé teszed magadat a közösségnek. Minél többször csinálod, annál könnyebb és eredményesebb lesz. Nézzél sok tévét, filmet az adott nyelven és olvass könyveket, hogy nőjön a szókincsed.
2022. márc. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy új emberekkel kéne megismerkedned, persze ezt kicsit nehezíti hogy nem az anyanyelveden kell kommunikálni.Esetleg nincs valami hobbid vagy sport ,tànc ahova eltudnàl jàrni és ezàltal bekerülni egy új közösségbe?Vagy próbálj meg nyitni a suliba olyanok felé akikkel eddig nem nagyon beszélgettel.Hàtha pozitiv csalodas lesz. sok sikert en szoritok neked!❤️
2022. márc. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is, ha egyelöre csak párbeszéd megy, akkor ismerkedj meg több mindenkivel és úgy beszélj mindig egy-eggyel.

Másodszor gondolj arra, hogy te jóval többet tudsz az ö nyevükön, mint ök a tiéden, tehát te vagy elöbbre.

Harmadszor szoktasd lassan magad ahhoz, hogy esetleg egyszerre két emberrel is beszélsz, nyugodtan szólj közbe, ha átváltanak túl gyors beszédre.


Tudom, azt hiszed, könnyen beszélek, mert nem vagyok a te helyzetedben, de én is voltam. Szép lassan építs fel egy-egy újabb kapcsolatot, idövel egyre könnyebb lesz új emberek felé nyitni.

A hobbik is jó kiindulási pontok lehetnek, de akár az iskolai munkához is kérhetsz segítséget más valakiktöl, minden tárgynál olyantól, aki jó abban.

2022. márc. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!