Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A hippik miért voltak szabadel...

A hippik miért voltak szabadelvűek, egyénközpontúak és hedonisták, ha közben olyanokra hivatkoztak, akik ezzel ellentétes életet éltek?

Figyelt kérdés

A Time magazin annak idején filozófiájuk gyökerének tekintette az indiai szádhut. De volt aki még ennél is továbbment (akár hippiként, akár külső szemlélőként) és egyenesen az ókori görög cinikusok (pl. Diogonész), püthagoreánusok és platonisták, az esszénus zsidók, I. Hillél, Buddha, Lao-ce, Jézus és az apostolai, Assisi Szent Ferenc, Szent András vagy épp az első muszlim közösségek elveinek továbbélését látták a hippikben.


A felsorolt közösségeket és személyeket látva egy biztos, pont nem a hippik jutnának róla eszembe.


A felsoroltak közül mind aszkéták, vagy legalább önmegtartóztatók és középutasok voltak. Mindegyik élesen elvetette a hedonizmust és azt a fajta egyénközpontú szabadelvűséget, amit a hippik a zászlajukra tűztek.


Attól még, hogy fogom magam, oszt közösségbe verődök, még nem leszek Jézus és apostolai, ahogy a felsoroltak közül egyik sem. A felsoroltak közül mind a szexuális önmegtartóztatást hirdette, valamint elvetette a mértéktelen alkoholfogyasztást, az élvhajhászatot, a vágyak kiélését.


Mégis miért mondták rájuk ezt és hivatkoztak közülük is magukra többen így?


Én egyébként a felsorolt tanítókat/közösségeket példaértékűnek tartom, de a hippi mozgalommal nem tudnék egyetérteni, ha akkor élnék. Bár a vietnámi háborút én is erőteljesen ellenezném, de a hippi mozgalom alapjaiban nem csak erről szólt. Sok nem hippi sem támogatta a hadakozást, például ott van Mel Gibson édesapja, aki egy konzervatív ember volt, és abban hitt, hogy Amerika ne avatkozzon bele más országok ügyeibe. Ez a fiatalok egy bizonyos rétegének a lázongása volt.



2022. máj. 3. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert szetkeraztak az agyukat azert. A drogosok nagy resze keres valami magyarazatot arra, hogy miert olyan selejtes amilyen.
2022. máj. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Több féle szemszögből is lehet figyelni a hippiket szerintem.

Rengeteg szemléletből lehet kiindulni. Van aki az "Eszetlen drogosokat" látja bennük és lévén, hogy egyre messzebb leszünk ettől a korszaktól, egyre nehezebben is fogunk tudni azonosulni velük. Azonban én a hippi-mozgalomban kicsit mást látok, mint pusztán drogozást, az élvezetek-határainak feszegetését. Tény, hogy a hippik nem voltak szent emberek, de díjjazni való meglátással kecsegtettek az akkori, szürke világra. Mertek nagyot álmodni és bár nem biztos, hogy mindenki számára példaértékű, de egyfajta új nézetet és társaságot is teremtettek. Nem voltak Jézus és apostolai, ez tény, de ami hajtotta őket, meg kell jegyezni eléggé... Magávalragadó? Ez a jó szó. Ugyanis a felszín alatt jól látható a fő mozgatórugója is: A szeretet és szabadság. Ez volt a gyökere. És az, hogy most ezt hogyan publikálja az emberiég a saját nyelvére. Akár mérgezően, lenézően. Az már a maga dolga. A lényeg csak annyi, hogy a hippi mozgalom nem csak a szexuális forradalmat, a viatnami háború ellenzését, hanem a szeretet és béke fontosságát is hirdette.

Lehet, hogy azért vagyok elfogult, mert a szeretet és béke centrikusságom miatt könnyen azonosulok a hippikről alkotott képpel, amit a cikkeket olvasva raktároztam el magamnak, lehet, hogy csak a bennem élő hippi(Nem drogozok, nem iszok alkoholt sem. Félreértés ne essék kérem!) az, aki egyedüliként így látja a dolgot. Lehet, hogy nincs igazam. Lehet, hogy más válaszra vártál. De remélem, tudtam segíteni. :)

Szép napot!

2022. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2.

A hippik nem a valódi szeretetet és békét képviselték. A szabadság jelző inkább illik rájuk.

2022. máj. 23. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!