Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek is köntörfalazó...

Szerintetek is köntörfalazó és rendkívül képmutató, amikor valakit csak azért avatnak szinte szentté, mert meghalt?

Figyelt kérdés

"Halottról jót vagy semmit."

A latin mondás eredetileg nem a "jót" latin megfelelőjét használja, hanem sokkal inkább a "helyesen", "jól" szavakra fordítható az eredeti szövegben használt kifejezés.


Most van ez a Berki-ügy, és sok olyan hozzászólást látok, hogy "Angyalok vigyázzák, eme csodás ember örök álmát", illetve ehhez hasonló megjegyzéseket. Az egészben a vicc ott van, hogy sok mondhatni siratóasszony egész eddig, folyton csak támadta. Igen, valóbban mindenkinek meg kell adni a végtisztességet, de ettől függetlenül nem kellene úgy csinálni szerintem, mintha valami szent lett volna. Szerintem már a külön emlékműsor is egy kicsit túlzás. Tegnapelőtt még mindenki fröcskölte, kiröhögte, utálkozott rajta, most meg mindenki hirtelen csodálatosnak tartja? Maximálisan elítélem a fröcskölődőket, illetve azokat, akik mondhatni örülnek egy ember halálának, hisz ő is egy ugyanolyan lélek volt, mint mindenki más. Hívő emberként nagyon sajnálom, hogy eltávozott, hiszen Szent Pál apostol is megtért, mindig van lehetőség újrakezdeni, és mennyivel jobb lett volna, ha ő is belátja és őszintén megbánja a hibáit, helyrehozza az életét és a családjával boldogan élt volna még akár több mint még egyszer annyit, mint amennyit eddig élt. Hívőként szintén hiszem, hogy nem ítélkezzünk róla, mivel nem tudhatjuk, hogy pontosan miket élt át, milyen volt az élete és miért lett olyan, amilyen. Imádkozom is érte, hogy ne legyen már késő neki. Viszont ettől függetlenül nem volt egy példás, jó ember. Most nem csak a személyiségére, hanem a tetteire is gondolok. Ezeket nem lehet semmissé tenni. Nem értem, hogy mi változott meg másfél-két nap alatt. Ha neki ez az egész kijár, akkor bármelyik másik embernek miért nem? Mondjuk az én nagynénimnek miért nem járt ki ez az egész? Azért, mert ő nem volt celeb? Mondjuk egy tűzoltónak, katonának miért nem járna ez ki? Ne legyünk már nevetségesek! Berki egy celeb volt és voltak összetűzései a renddel is. Min változtat a halál ténye? Egyetértek Puzsér Róbert véleményével, amit a Mandineren tettek közzé és szívből remélem, hogy a Teremtő befogadja a lelkét.


Egyetértetek?



2022. máj. 7. 12:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Ráadásul a saját családját is magára hagyta. A halálában a saját életmódjának is fontos szerepe volt.
2022. máj. 7. 12:58
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Mi az, hogy köntörfalazó? Egyáltalán nem illik a szó a szövegkörnyezetbe.

Én is nevetségesnek találom az álszent kommenteket.

Tibi atya jól leírta a posztjában.

Én rühelltem ezt a palit, meg mindent, amit képviselt. Ebben a nyomorult, kizsigerelt országban hergelte a szegény embereket úgy, hogy az összelopkodott vagyonával vagánykodott. Annyira nagy azért mégsem lehetett az a vagyon, ahogy elnézem, elég csöves helyen volt a lakása, a gazdagok nem ilyen helyeken laknak.

Szóval én nem sajnálom, hogy meghalt. Jól van ez így.

A családját, főleg a kislányát, aki megtalálta, őt sajnálom.

Ő nem tehet róla, hogy az apja egy farok volt.

De abban sem vagyok biztos, hogy rosszabb lesz neki így felnőni, mint egy bunkó, rongy, drogos bűnöző mellett.

2022. máj. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gáz az egész szitu, viszont gyönyörűen megmutatja a magyar néplélek jelenlegi szintjét. Ez pont olyan, hogy oké egy pedofilt védeni, de kiakadnak bármi apróságon a politikában. A berki sztori kapcsán is most rengetegen nem is arra reagálnak, ami történt, hanem magukat akarják fényezni, hogy ők morálisan mennyivel jobbak másoknál. Majd, következő nap bemennek a munkába és az alá tesznek oda, aki alá csak tudnak.
2022. máj. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Brekire gondolsz? Nyilván képmutatás. Erre kellett a "minta élet", a modell feleség meg a purdé, meg a bulvár felhajtás. Sok hülye irigyli ezeket a féreg celebeket, aztán néha kiderül, hogy tök felesleges, és egyszerű parasztként milliószor jobb életed van.
2022. máj. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én meg azt látom, hogy már átestünk a ló túlsó oldalára: Azért élvezkednek látványosan a halálára, hogy megmutassák, ők mennyire őszinték, míg mindenki más rossz.
2022. máj. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!