Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A nemi szervek, nemi jellegek...

A nemi szervek, nemi jellegek miért számítanak szinte a világ összes kultúrájában intim, eltakarandó testrésznek?

Figyelt kérdés

Európa, Ázsia, Afrika, Amerika, Ausztrália, minden történelmi korszak idejében ez azért egy eléggé intim dolog volt nyilvánosan. Ok, lehet hogy volt, ahol voltak meztelen ábrázolások, de a nemek akkor sem jelentek meg egymás előtt meztelenül csak úgy. Vannak olyan helyek, ahol a női mellek kevésbé számítanak tabunak, bár a mellbimbót azért hajjal/nyaklánccal ott is takarják, de a nemi szervek ott sem nyíltan "vállalt" dolgok voltak. Már az őskori rajzokon is látszik, hogy mind a nők, mind a férfiak eltakarták a nemi szervüket, állatbőrrel, szövettel, akármivel, még akkor is, ha abszolút délen, meleg éghajlaton éltek, és nem lett volna gond az sem, ha a melegben meztelenül vannak. Igazából bármelyik korban, szinte bármelyik civilizációban, ha nyáron valaki kiment volna meztelenül az utcára, eléggé gyilkos pillantásokat kapott volna. Az ókori görögöknél volt pár olyan merész cinikus, aki egyfajta hedonizmusban, egyéni szabadságban is hitt, és kiment meztelenül az utcára, vagy akár szeretkezett is valakivel, az emberek meg eléggé cifrákat kiabáltak nekik. Sőt, a legtöbben csak akkor vetkőznek le, ha amúgy feltétlenül kell (pl. fürdés), tehát még otthon sem teljesen meztelenek, és soha nem is volt ez egy elterjedt dolog.


Miért alakult ki a nemiséggel, testiséggel, szexualitással kapcsolatban, hogy ez egy intim, rejtegetnivaló dolog?



2022. júl. 18. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Ez egy olyan dolog ami engem is érdekelne, az egy dolog hogy nyilván nem vagyunk állatok hogy az utcán leálljunk szexelni meg hasonlók, de az hogy a nők pl. a 40 fokban se lehetnek félmeztelenek se mert az "szeméremsértés" szerintem totál nonszensz. Feltételezem a vallási hülyeségekből maradt ez vissza. Csak tudnám mit kell szégyellni valamin ami (jó esetben) minden embernek van a világon. Ennyi erővel a szemünket vagy a lábfejünket is takargathatnánk.
2022. júl. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2%
Mert miután az ember elkövette az ősbűnt, vagyis evett a tudás fájáról, az örökkévaló büntetésül ezért azt mérte ki rá, hogy innentől kezdve szégyellje Ádám és Éva magát egymással szemben és fügefa levéllel kell eltakarni a szemérmüket.
2022. júl. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1.

Ha állatias dolog szexelni, szeretkezni az nyilvánosan, akkor miért nem állatias dolog enni, inni az nyilvánosan?

2022. júl. 18. 16:32
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

#1

Nő vagyok, nem értem miért lenne jobb nyáron ha tényleg mindenhol pirosra sülnék. Így is alap nekem a hosszú(!!) lenge ruha, minél többet takar annál jobb, nem perzsel a nap.

2022. júl. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Én azon gondolkodom, hogyha egy női mell látványa intim, akkor mitől nem lesz intim úgy, hogy csak a bimbó van kitakarva?


Lidl-ben volt egy doboz, amin egy mell fotója volt illusztrálva, de csak a bimbó volt fedett.

Így okés? Miért?

2022. júl. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
A mellbimbókban az a vicces hogy a férfiaknak is van, de nekik szabad félmeztelenül lenni, senkit se érdekel. 🤷‍♂️
2022. júl. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#2 a Bibliát jóval később írták, mint hogy az emberek takarni kezdték a nemi szervüket.
2022. júl. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Azért vannak olyan kinézetű pasasok, akikre kötelezően melltartót adatnék...

:)

2022. júl. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Aha,aztán mikor téged kritizálnak akkor meg sírsz.

Arra nem gondoltál,hogy ehelyett mondjuk erősítsd egy példával vagy ugyanazzal a kommentel,ami építő?

Pl h fogyjon le?

Ha ezren mondják neki,lehet előbb elkezdi mint ha csak hárman.

2022. júl. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#7.

Nem csak judaizmus, kereszténység, meg iszlám létezik. Előtte is voltak vallások, és velük párhuzamosan is vannak...

2022. júl. 18. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!