Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek szeretik az esküvők...

Az emberek szeretik az esküvőket tartani vagy csak azért csinálák, mert társadalmi elvárás?

Figyelt kérdés

Én személy szerint semmi örömöt nem látok benne, hogy akkora felhajtást kell belőle csinálni és rengeteg pénzt erre elkölteni. Nem is a két félről szól az egész, hanem a rokonságért, barátokért szervezik, mert ezt várják el.

Lehet kicsit eltúlzom, de nekem semmi kedvem ehhez a templomi ceremóniához mulatós, gazdás idétlenkedéshez. Nagyon ciki visszafogottabb, szűk körben tartani esküvőt?



2022. júl. 24. 18:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*csinálják
2022. júl. 24. 18:27
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok ezzel, én sem akarok nagy esküvőt. Egy kis teremben, 20-30 ember társaságában nekem bőven elég lenne. Utána egy kis eszem-iszom, és kész. Nem szeretek a központban lenni.
2022. júl. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki. Mi négyen voltunk, feleségem, édesanyja, sógorom meg én. A hátunk közepére se hiányzott fél évig szervezni valamit egy rakás pénzért. De van, akinek ez élete nagy napja...
2022. júl. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez szokás, gondolom nem akarnak kimaradni belőle. Hallottam olyat ismerőstől, hogy kölcsönkért pénzt a SAJÁT esküvőjére valaki, mert még csóró egyetemista. De az esküvő az kell, igen. Nekem ha lesz is, egy kis ceremónia, vacsora valami étteremben és ennyi, nem fogok milliókat elkölteni rá, inkább elutazom a kedvesemmel és tényleg jól érezzük magunkat.
2022. júl. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom, akiknek van pénze.


Meg ahol szokás.

2022. júl. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Társadalmi elvárás, ami keveredik az akkor nagy boldogság érzésével, hisz a szerelemben nincs agyi működés.

Viszont a közelgő válás esetén már nem szokott ilyen nagy banzáj lenni... Vajon miért nem?

Pedig az is ízgi tud lenni:):):)

2022. júl. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Ha nincs gyereked,üres az életed.

Mivel unatkoznak,így beiktatják.

A férfi pedig gyenge ma,enged.

Magához láncolja a nő egy gyerekkel,egy papírral.

Bukod a pénzed,kocsid,házad.

Ő pedig olyat kér,amiből a történelemben egy férfi sem engedett akiben több tesztoszteron volt mint esztrogén.

Azt,hogy limitáld miatta az életed,vérvonalad,stb.

2022. júl. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, eltúlzod, van aki szereti van aki nem.

Engem pl sehogy nem lehetne rávenni, de van aki azért csinálja, mert vágyik rá, az megint más kérdés miért-.

2022. júl. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem mindenki tartsa úgy az esküvőjét ahogy neki jó. Nagyon ostoba aki a saját vágyai helyett a vendégekével foglalkozik. Az esküvő a párról szól,legyen olyan amilyennek ők szeretnék. Akár szük körű akár nagy lakodalom. Én szolid esküvőt tartanék pár emberrel annyi kívánságom lenne, hogy a természetben legyen a szertartás. Ne kellejen bemenni egy házasagkötő terembe. Az olyan lehangoló.
2022. júl. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Társadalmi nyomás, ilyenkor lehet a legjobban reprezentálni a szomszédok, rokonok és ismerősök felé a vagyont, rossz ízlést és bunkóságot. Hogy a következő alkalommal már valamelyik szomszéd/rokon/ismerős érezze magában a kényszert, hogy túltegyen az előzőn.


Ha pedig elég ilyen történik és már senki sem emlékszik, hogy mikor, miért és hogyan kezdődött az egész, azt elnevezik tradíciónak :D

2022. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!