Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Munka mellett szociális élet?...

Munka mellett szociális élet? Magány érzése?

Figyelt kérdés

Ki hogyan csinálja?


Gondolok itt főleg diákokra/hallgatókra.

Ezen a nyáron dolgoztam, szereztem tapasztalatot, lett kis pénzem is, nem csak költöttem amit kaphattam volna a szülőktől.

Tök jó! Nem panaszkodom.


DE


Hogyan lehet emellett közösségi életet élni? 9-től voltam 5-ig, 1 óra volt az utazás oda, 1 óra vissza.


Este így már csak 6 körültől voltam szabad, de legkésöbb 10-kor mennem is kellett haza, hisz muszáj pihenni.

Természetes, nem mindig kell(lehet) éjszakázni, de ezt egy fiatalnak magyarázhatod, amikor a barátai mindig tovább maradnak nála..:D


Elég magányosnak érzem magam az elmúlt időben sajnos. Sőt nem is elég, inkább nagyon. De hát, még ha most nem is, később úgyis kötelező lesz dolgozni, azt nem tudom kikerülni, akkor mindig magányosnak fogom magam érezni?

Még ha hülyeség is. Tök sok barátom van, volt már barátnőm, nagyon remélem, hogy lesz is, jó családom van (bár most így csak hétvégén találkozunk..) mégis sz*rul érzem magam úton hazafelé, vagy ha picit egyedül vagyok itthon.


Szóval, tapasztalatok/vélemények?



2022. aug. 4. 00:03
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja igen, ha ez számít.

Másodévemet fogom kezdeni az egyetemen, 20 éves srác vagyok.


Az egyetemet várom már, imádom az embereket ott.:)

2022. aug. 4. 00:08
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"6 körültől voltam szabad, de legkésöbb 10-kor mennem is kellett haza"


Az mondjuk 4 óra, annyi idő pont elég egy tartalmas programhoz, el lehet menni moziba, utána még beülni megbeszélni a filmet, vagy csak együtt vacsorázni, beszélgetni.


Plusz ott a hétvége, azokra kell rágyúrni.


Később annyiban lesz jobb, hogy a fene se akar majd 10 után ébren maradni :D

2022. aug. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos erre nincs más opció, mint hogy megembereled magad, és ha akarsz, elmész :)


Sajnos nekem is gimi óta apad a baráti korom, azóta volt egyetem, munka, párkapcsolat. De nagyjából emiatt tudom, ki az a barát, aki tényleg barát :) Ha 1 óra szabad időd van, és azt baráttal akarod tölteni, akkor azzal fogod :) Sajnos a napi teendők nálam is kb lefoglalják a napot, így kb chaten elem a baráti kapcsolatokat, vagy ha sikerül, hétvégente . Bár hét közben nem is töröm magam, örülök, ha munka vége van, főztem, tiszta a lakás :D Szerencsre aki megmaradt barátom, ugyan így van. Szerintem ez nálad is alakulni fog idővel . Addig is, nem tudsz mást tenni, szervez programokat, vedd rá a barátaid, amikor csak lehet :)


Másrészt kicsit olyan társaság függőnek erezlek :) Szerintem próbálj esetleg magadban is szórakozni néha :) Nincs ebben semmi rossz. Nézz egy jó filmet, sétáltass kutyát, főzz, stb , ami felszabadít :)

2022. aug. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"De hát, még ha most nem is, később úgyis kötelező lesz dolgozni, azt nem tudom kikerülni, akkor mindig magányosnak fogom magam érezni?"


Nem látod rosszul a dolgokat. Egyetem után nekem is és az összes csoporttársamnak megcsappant a szociális élete. Egyrészt igen, ha tartalmasan ledolgoztál 8 órát, akkor nem biztos, hogy van időd és energiád nagy szociális életet élni úgy, mint egyetemen. Meg lehet oldani, de hétköznaponként inkább az "összefutunk egy kávéra" jellegű dolog a jellemző, mintsem egy reggelig tartó házibuli. (A hétvégék persze szabadok továbbra is.) Ja de ezt azért tetézve azzal, hogy ahogy egyre több barátod költözik össze valakivel, lesz gyereke előbb-utóbb, annál kevésbé lesz szociális...

2022. aug. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!