Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyesek miért gondolják...

Egyesek miért gondolják szánalmasabbnak, ha egy lány részeg, mintha egy fiú?

Figyelt kérdés
Alapvetően azt veszem észre a környezetemben, hogy mindkét nem részéről elfogadott az ivás határokkal. A legtöbb ember szerencsére már másban is ugyanúgy kezeli a két nemet, viszont néhányan még mindig, ha részegségre terelődik a téma, a lányoknál nem fogadja el, míg a fiúknál teljesen normálisan van kezelve. Ha egy lány véletlenül többet iszik a kelleténél és ne adj Isten hányásig fajulna a dolog, akkor az gáz. Fiúknál semmi probléma, sőt, tapasztalat szerzés. De mégis honnan tanulja meg bárki is, hogy hol vannak a határai, anélkül, hogy elérné őket? És itt nem azokról beszélek, akik minden hétvégén kiütik magukat az alkoholtól, mert az valóban szánalmas, bár szerintem a fiúk részéről is. Szóval miért van ez, ha nem is mindenhol, de sok helyen megfigyelhető kettős mérce?

2022. aug. 20. 20:31
A kérdező szavazást indított:
Szerintem mindkét nem részéről ugyanolyan gáz a részegség
Szerintem egyik nem részéről sem gáz a részegség
Szerintem csak a lányoknál gáz a részegség
Szerintem mindkét nemnél gáz, de a lányoknál gázabb a részegség
50 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom te ezeket hogyan rakod össze, meg kikről beszélsz és milyen szempontból. Ha egy srác részeg hányásig és egy csaj meglátja, ugyanúgy nem akar tőle semmit és elhúz a csába, mintha egy fekáliában fetrengő csajt látna meg egy srác.


Ha a barátaiddal iszol, ugyanúgy elnézik mint a srác barátai. Ha pedig idegen lát meg titeket, ugyanúgy kvára nem akar semmit egyik nem esetében sem.

2022. aug. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
A fiúk többet isznak, ezért természetesnek veszik, ha részegek. De valahová csak nem jutott el a feminizmus és nem tudják elfogadni, ha egy nő részeg. Amúgy szerintem minden nme részéről undorító.
2022. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Mert egy részeg lány sebezhető és veszélynek van kitéve, gondolom nem kell megmagyaráznom miért. Ebből kifolyólag természetes hogy társadalmi szinten igyekszünk visszafogni a nőket at esztelen beb*szástól, nem lehetünk mindig mindenhol ott..
2022. aug. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Vannak ilyen szterotípiák hogy a jókislány meg a kicsit rossz fiú a menő. Tiszta hülyeség. Ugyan ez ha egy lány ágybabújik sok férfival akkor k@rva ha egy férfi visz haza egy rakás nőt az milyen macsó. 🙈
2022. aug. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerintük a nőknek/lányoknak elegánsnak, makulátlannak, visszafogottnak és szelídnek kell lenniük. A mértéktelen alkoholfogyasztás, és az esetleges hányás ezeket mind átvágja.
2022. aug. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A férjem ritkán iszik. 5 évente egyszer hány piától, kisebb mennyiséget pedig kb évi 1-2x ha iszik (mondjuk egy sört).

Én ezt elfogadom, megtörténik néha az emberrel, ö sem direkt issza magát hányásig.

17-18 évesen kritikus voltam ezzel szemben, undorítónak tartottam mindkét nemben, de azóta persze felnőttem. Néha én is iszom. Ez megáll kb egy kis likőrben, esetleg 2 deci vodkanarancsban, boros kólában. Évi 1x, ha ennél többet iszom. Szerencsés vagyok, azelőtt kifekszem, hogy hányásig innék. Szószerint nevetek, aztán néha sírok, végül elalszom.

Férjem sem találja ezt undorítónak.

Viszont azt mindketten elítéljük, ha valaki buliról bulira jár és MINDIG hányásig issza magát. Ha férfi, ha nő.

2022. aug. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%

Mert elvileg a nőknek van gerincük.

A részeg nők 99.99%-a pedig qrva,egy bikiniben jár kipakolt mindennel bulizni,viszont kikéri magának hogy ő nem olyan.

2022. aug. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez is hasonló mint a fingás, hogy a lányok nem pukiznak, de ha mégis akkor ciki, de a fiúknál természetes és elfogadott.
2022. aug. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Lányoktól elvárt az ápoltság a gondoskodásra való készség. Ezért lányok/hölgyek.


Gondoskodnak, genetikusan női mivoltuknak megfelelően viselkednek.

Ha tajt részegre itta magát egy lány/hölgy akkor az elvárt és megszokott társadalmi normák közül egyik feltétel sem teljesül, nem felel meg a nőkről alkotott képnek, társadalmi elvárásnak évezredes társadalomban betöltött szerepnek.

Pasik olyanok amilyenek, néha ápolatlanok néha nem, kevésbé számít társadalmi megítélés szintjén. Ha kell harcolnak a nőért ha kell

megvédik de nem mosogatnak (átvitt értelemben) Az élet igazságtalan. Lásd oroszlán falka. A nőstények vadásznak a hímek kajálnak. De ha valaki betámadja a falkát a hímek állnak fel.

A példa kicsit eltávolodott a kérdéstől de ez a helyzet.

Ezért kell a nőnek mindíg "résen" lenni.

2022. aug. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

"De mégis honnan tanulja meg bárki is, hogy hol vannak a határai, anélkül, hogy elérné őket?"


Miért kell egyáltalán ezt "megtanulni" olyan értelmetlen kontextusban mint a piálás???

2022. aug. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!