Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 30 körül ciki emojikat használni?

30 körül ciki emojikat használni?

Figyelt kérdés
A környezetemben van egy pár 28-32 év között nő, akik messengeren semmi hangulatjelet nem használnak (vagy nagyon-nagyon ritkán, extra különleges esetben, pl.: évente egyszer szülinapi köszöntés mellé írnak egy ilyet: :) ). Elgondolkodtam, hogy ennek az lehet az oka, hogy ilyen korban már ciki az emoji használat vagy így szeretnének komolyabbnak tűnni? A másik, hogy ezek a csajok alig reakcióznak, pl. egy csoportbeszélgetésbe az egyik barát megoszt egy jó hírt (gyereke született/sikerült az állásinterjú, stb.) és az említett hölgyeken kívül mindenki nyom egy likeot vagy egy szivet, ők viszont csak leláttamozzák. Néha nem tudom, hogy csak ennyire nem érdekli őket vagy irigyek, esetleg játsszák az eszüket? Ti is szoktatok hasonlót tapasztalni?

2022. szept. 1. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki.
2022. szept. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A 80 éves keresztanyám is használ emojikat szóval nem hinném hogy ciki lenne
2022. szept. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Nem ciki, csak szrok. Én se használok, de nem azért mert ciki lenne. Azért mert bugyuták, ostobák, szrul dizájnoltak, rosszul fejezik ki amit mondanék, átakarok adni. Emellett kva komolytalanok, gyerekesek.


Szeretem a jó mémeket, poénokat, értem a viccet ettől még.

2022. szept. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen emberek, akik nem használnak emojikat. Ebbe még nem feltétlenül kell belelátni ilyen-olyan dolgokat. Én sokszor használok, így nekem is feltűnik, ha valaki soha nem használja őket, de nem hiszem, hogy azért teszi, hogy komolyabbnak tűnjön, egyszerűen csak nem szokása :D
2022. szept. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egy-kettőt simán beleteszek néha egy üzenetbe, szerintem ez nem ciki, főleg, ha mosoly, vagy haragos, stb. ennek az a funkciója, hogy hangulatot jelezze: pl. valamit szarkazmussal mondok, vagy szó szerint értem stb.


Volt már ismerősöm, akinek chaten mondtam valamit, amit kikért magának, de aztán ő kért bocsánatot, mert látta a nevetős arcot, és leesett neki, hogy vicc, és ő kért bocsánatot a félreértésért.


Az viszont ciki, ha az üzenetbe feleslegesen telepakolják ilyen jelekkel, egyrészt értelmetlen, másrészt olvasni is rosszabb, mert elvonja a szövegről a figyelmet. Már millió jel van és ennek jelentős része tök felesleges, a felesleges dolgot meg feleslegesen használják sokan.

Ez a nap bölcsessége. :)

2022. szept. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem ciki.
2022. szept. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!