Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Találkozok egy fiúval pénteken...

Találkozok egy fiúval pénteken suli után, mit mondjak otthon a szigorú szüleimnek, miért értem haza 1 vagy 2 órával később a suliból? 18/L

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, de nagyon szeretnek szemmel tartani a szüleim, nem engednének egyedül talizni vele. Előző első találkozásaimra is mindig kísért anyám, ez így már 18 évesen elég gáz lenne, de ha tudna a taliról, elkísérne megint.

A srác régebben a környéken lakott már egy messzebbi városban lakik, pénteken direkt ide utazik hogy tudjunk talizni.

20 éves a srác.



2022. nov. 9. 16:56
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudsz alibit kérni egy barátnődtől?
2022. nov. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:
Nem sajnos.
2022. nov. 9. 17:01
 3/65 anonim ***** válasza:
92%

Nem hiszem, hogy hazudni kellene otthon a srác miatt, mert így eleve negatívan fognak hozzá viszonyulni.

Ebben a helyzetben viszont megértelek. Én annyit mondanék, ha számonkérnek, hogy elbeszélgettem az időt. Ha rákérdeznek, hogy kivel, akkor egy ismerősöddel, akit még nem ismernek.

2022. nov. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
7%
Ne találkozz a sráccal, probléma megoldva
2022. nov. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
79%
Tizennyolc évesen már nagykorú vagy,nem kellene számonkérjék,ha esetleg suli után pár órával érsz haza.Szépen elébük állsz és megmondod,hogy találkozol azzal a fiúval,anyukádat pedig megkéred,hogy ne menjen veled a randira, komoly lány vagy,megbízhat benned.
2022. nov. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
85%

Jézusmária, anyuka mint gardedám....??? :-D


Nekem is szigorú szüleim voltak, de azért ilyenre nem vetemedtek volna. :-D

2022. nov. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
37%

Nem vagyok a simliskedés híve... Egyenesen kell mondani, h pár órával később érsz haza.

Erre jöhet az, hogy miért, merre meg meddig...

Itt jön, hogy 18 vagy, szeretnél saját alanyi jogon programokat szervezni, és legyenek szívesek adjanak neked mozgásteret.

Onnan: de amíg az én házamban laksz, addig azt teszed, amit én mondok...

Erre: a te házadban lakom, de egy felnőtt vagyok, akinek vannak személyiségi jogai. 18 év alatt meghatározhattad még a hollétemet, de 18 év felett erre már nincs jogod, magam döntök erről, és míg a törvényesség keretein mozgok és másoknak a tevékenységemmel kárt nem okozok, ez immár kizárólag az én hatásköröm akkor is, ha a te házadban lakom...


A kérdés, ilyen habitusúak-e a szüleid

2022. nov. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:
Igen ilyenek.
2022. nov. 9. 17:39
 9/65 anonim ***** válasza:
0%
Legyél apáca, kérdező
2022. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
92%

Az én szüleim pontosan ilyenek voltak, annyi különbséggel, hogy simán csak megtiltották, hogy menjek, nem volt kísérgetés sem.

Amiket kitaláltam:

Ilyen-olyan iskolai extra programok (pl kémia szertárban rendrakás extra ötös jegyért, vagy matek korrepetálás a tanárral, ilyesmi)

Járattak külön angolórákra, ezeknek az idejére időzítettem a randit magát, és a különóra helyett a pasival találkoztam

A jó öreg, megszokott lógás a suliból. Nem suli utánra, hanem a suliidőre időzített találkák (ez nem tudom, nálad mennyire kivitelezhető, az én időmben még nem volt kréta meg ilyenek, ha az utolsó 1-2 óráról leléptem, senki se foglalkozott vele).


Nem vagyok híve a hazugságnak, de sajnos sok szülő túlzásba esik és egyszerűen képtelenség ezt normálisan (másképp) kezelni.

2022. nov. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!