Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akik büszkék rá hogy soha nem...

Akik büszkék rá hogy soha nem emelik fel a hangjukat, ők ezt miért csinálják?

Figyelt kérdés

Félelmetesek nekem, mert nem ismerem őket. Nem tudom hogyan reagálnak ha mérgesek, mert kontrollálják, és félek ha megtudnám egyszer, abból nem sülne ki semmi jó, mert átesnének a ló túlsó oldalára. Jobb szeretem ha valaki megengedni magának a kisebb hangfelemeléseket, mert akkor megismerem és jobban tudom mit kell csinálni, milyen ember. És jobban bízok benne.

Persze ha valaki ok nélkül emeli a hangját az nem jó, csak pl pár havonta ha adódik valami. Vagy pár évente, attól függ mennyire stresszes az időszak.

Hogy-hogy valaki erre büszke, hogy ő soha?


Vagy ennyire félnek tőle, hogy ha elindul valami nem tudnak leállni?



2022. nov. 19. 13:47
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Köszi :D
2022. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
95%

Kontextus miatt fontos, hogy világéletemben emberekkel dolgoztam, pénztár, ügyfélszolgálat, panaszkezelés, vendéglátás, ilyenek. Minden nap üvöltözik a semmiért vagy 20-30 idióta. Egy idő után annyira nevetségesnek tartottam, és megvetettem az ilyeneket, akiknek ennyire semmi önkontrolljuk nincs, hogy mikor én szerettem volna üvöltözni, akkor már nem tettem, mert úgy voltam vele, hogy azért én jobb vagyok ezeknél a nyomorult Kareneknél.

A feszkót amúgy sem a pillanatnyi óbégatásoddal vezeted le, hiszen utána is ideges vagy még, nem? Szerintem mindenkinek van valami saját módszere arra, hogy kiadja a fáradt gőzt, van, aki elmegy a parkba futni, meg van, aki péntek esténként pogózik egy jót, vagy összeül sörözni a haverokkal. A hang felemelése csak azt monodja el egy emberről, hogy semmi önkontrollja nincs, elvesztette az irányítást a szituáció felett, és a saját érzelmei felett is. Egy háromévesnek még elnézem, egy felnőttől nagyon gáz...

2022. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

32

Persze egy idő után be lehet telni ezekkel. De én imádom azokat akik képesek néha hibázni, és nem bonyolítják túl a dolgokat, ők olyan szimpatikusan fejezik ki hogy van bajuk nem ez a Karen típus. Annyira megnyugtató velük lenni, én is lehetek önmagam, ők is, és nem kell folyamatosan rendreutasítást hallgatni a semmiségekért.

De az biztos, hogy még mindig sokkal jobb a szándékosan túlhiggadtakkal a világ, mint azokkal akik a másik véglet, bár szerintem egymást generáljátok. Te őket a lenézéseddel, ők meg téged mert annyira sok a rossz tapasztalatod miattuk hogy már eddigeddig vagy velük. Szóval nehéz ezektől elvonatkoztatni.

Nekem is van rossz tapasztalatom velük, de azt vettem észre hogy pont az ilyen Karenek valahogy saját magukkal elnézőek, nekik szabad, de más meg hajbókoljon nekik réveteg hangon.

2022. nov. 19. 21:54
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a lenézésem alakult ki a viselkedés láttán, és nem fordítva. De mint mondtam, a munkakörömből adódóan nem mutathatom ki azt, hogy mi a véleményem az illetőről, meg a viselkedéséről.

Mondjuk nekem alapból nincs a baráti körömben olyasvalaki, aki egyszer is felemelte volna a hangját. Attól még merünk önmagunk lenni, csak hiszti, meg üvöltözés nélkül mondjuk el, hogy figyelj, ez, vagy az nem tetszett. Egyszer laktam együtt egy emberrel lakótársként, aki kb. úgy gondolkozhatott, mint te, megpróbálta felemelni a hangját, 60 decibelen küldtem el úgy a halál retkes faszára, hogy onnantól megvolt a respect, és egyébként a munkámban is ezt tapasztalom, hogy ha az óbégató emberrel végig higgadtan beszélgetek, akkor mintha megrémülne. Ezért örülök, hogy feltetted a kérdést, eddig még nem sikerült megértenem a jelenséget, de akkor ez az oka, félelmet kelt az ilyen típusú emberekben az általuk nem ismert viselkedés. Oké.


Amúgy nem bántanék soha senkit, tuti nem leszek sorozatgyilkos, mert boldog vagyok, és amúgy kifejezetten beszédes és társaságkedvelő, csak nem gondolom, hogy elvetni a sulykot jó dolog. Ahogy zabálni se jó. Lehet jókat enni, megfelelő önfegyelemmel, és akkor nem hízol 150 kilóra. Kb. így vagyok ezzel is, lehet kommunikálni az érzelmeidet anélkül is, hogy elvesztenéd a kontrollt.

2022. nov. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
#33 Ezzel amúgy egyet tudok érteni (az utolsó résszel). Apám mindenkihez úgy szól, hogy 200 éve az amerikai családfő is szebben mondta a néger szolgának, hogy hordja el magát. De abban a pillanatban, hogy valaki hasonló stílusban válaszol neki, valami hisztérikus lelkiállapotba kerül, és toporzékolva ordítja hogy vele miért kell bunkónak lenni, ő semmi rosszat nem mondott, kikéri magának ezt a hangnemet. De nem csak vele ez a tapasztalatom, tényleg szinte mindegyik ilyen.
2022. nov. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

Értem nagyjából szerintem hogy működtök a társaságban. Az a nagymenő társaság amit én ismerek távolabbról, ott sem volt divat a gyengeség, és a legjobb srácokat már elüldözték, némelyiknek ez persze fájt is. Hát, oké. Tudod, van a buddhizmusban az 5 ártó érzelem: féltékenység, harag, kétség, gőg, félelem. És a gőg is ártó érzelem, és egymást generálják a haraggal. Nem azokkal kapcsolatban akik az ügyfeleid mert ők nem miattad idegeskednek hanem a termék vagy a közlekedés miatt, csak rajtad vezetik le sajnos.

Hanem inkább olyanokkal akiket kitúrtok a társaságból egy olyan miatt hogy nem bírja a kiképzést, beszólást, vagy esetleg gyereked aki tiniként akár hibázik. Ő miattad vagy ugyanolyan erős lesz mint te, mert ott vagy te mint ERŐ, vagy pedig ha hibázik és érzi a lenézést, még többet fog hibázni.

Azok között akikre én felnézek, nincsen ennyire ilyen erő alapú szelektálás, csak max kicsit, és engem nem érdekel hogy xy felemelte e a hangját évente kétszer, egyéb tulajdonságai alapján tartom értékesnek. Sőt, megtisztelve érzem magam hogy megtudtam egy problémáját.

2022. nov. 19. 22:17
 37/37 A kérdező kommentje:
De amúgy jó olvasni amiket írsz, mert épp ez a higgadtság hiányzott a környezetemből sokszor, a következetes higgadtság, amikor tényleg erő van mögötte.
2022. nov. 19. 22:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!