Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehet fejleszteni a...

Hogyan lehet fejleszteni a szociális készségeid, ha nincsenek barátaid?

Figyelt kérdés

Értelemszerűen pedig azért nincsenek, mert szociális készségeid gyakorlatilag nincsenek.


Sajnos anyagilag nem engedhetem meg magamnak, hogy minden héten tízezerért pszichológushoz járjak, pedig tudom jól jönne.



2022. nov. 23. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

1. Olvass könyveket, nézz témábajáró videókat


2. Járj valamilyen társaságba: sport, hobbi, önkéntes munka, hasonlók

2022. nov. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Emberekkel beszélgetni nem csak baráti körben lehet. Szóba lehet elegyedni a postással, szomszéddal, a pénztárossal a boltban, vagy a piacon a nénikkel, bácsikkal. Velük amúgy jókat lehet beszélgetni kb mindenről. Egyrészt általában kedvesek, másrészt őket még nem fertőzte meg a facebook, tiktok, és hasonló baromságok.

Könyvtárba beíratkozni nem sokbe kerül, és remek önsegítő, pszichológiai könyvek vannak. Ajánlom Popper Péter írásait, szociális témákban is penge volt az öreg, bölcseket ír humoros formában. És még a könyvtárossal is lehet dumálni.

Parkban kutya sétáltatókkal, háziorvossal, stb.

Itt a gyakorin is van ismerkedős kategória, de lehet csetelni, vagy telefonon beszélni rokonokkal, régi ismerősökkel is.

2022. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Pszichológus tud segíteni benne.
2022. nov. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Támogatom, amit kettes írt. Beszélgess mindenkivel, akivel csak tudsz, az se baj ha csak 2-3 mondatot. Mindent úgy lehet megtanulni igazán, ha csinálja az ember. A sebész is elolvashat ötszáz könyvet a műtésről, ha nincs semmi gyakorlata, akkor csak szerencsétlenkedni fog, mikor odarakják elé a beteget. A piacok pl tökéletesek erre a célra, ott az eladók nagy része közvetlen és barátságos. Szinte bármelyik orvosi rendelőben/gyógyszertárban várakozó idős emberhez is odamehetsz, garantáltan szívesen panaszkodnak az idők végezetéig :D De jelentkezhetsz önkénteskedni is, pl kórházakba, ott jóformán el is várják, hogy legyen egy-két jó szavad a páciensekhez. Kitartás, és hidd el, egyre könnyebb lesz :)
2022. nov. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Álmodozz sokat
2022. nov. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:
92%
Ezeket nyilván társaságban tudod javítani, szóval társaságba kell menni, és ismerkedni és gyakorolni.
2022. nov. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olvasással. Ha még nem vagy olvasó ember, akkor első könyvnek ajánlom az Elfújta a szelet, ha fiú vagy Jack Londontól A vadon szavát.
2022. nov. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Szia! Én is szociális szorongással küzdök és arra gondoltam hogy mi,akik nem tudunk kommunikálni ,akár együtt megpróbálhatnánk meggyógyulni szóvál bárki aki ezt látja és úgy gondolja,hogy segítene ha valakivel tudna erről beszélni az nyugodtam írhat!
2023. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!