Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Jó Budapesten élni? Ha igen...

Jó Budapesten élni? Ha igen miért jó? Ha nem miért nem jó? Pest vagy Buda a jobb városrész?

Figyelt kérdés

2022. nov. 24. 16:18
1 2
 11/16 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én szeretek itt élni. Jó munkalehetőségek vannak, ezen kívül meg lehet menni csomó jó helyre vacsorázni, kávézni, kiállításra, múzeumba, parkokba, környéken kirándulni, koktélozni, partizni, koncertek, sokféle sportolási/hobbi lehetőség van, én nagyon szeretem.

Ezen kívül szerintem vannak nagyon szép városrészek, a belvárosi épületek között vannak nagyon szépek, viszonylag jó a tömegközlekedés is.

M

2022. nov. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ az, hogy hol élsz.


Laktam közel 10 évet a 11. kerületben, még akkor is amikor nem volt olyan felkapott, de mégis szerettem mindig ott élni. Voltam a belvárosban is, az már hosszú távon sok lenne. Most Kőbányán élek, hát nem sokat látok Pestből.


A külső kerületek nagyon semmilyenek. Nyilván ha valaki a Pest belsőbb részén vagy még inkább Budán lakik, annak sokkal jobb a helyzete.


Újbudán konkrétan 10-15 perc alatt lent voltam a Duna parton vagy a belváros kellős közepén. Az azért sokat dob az emberen. Hegyek, természet is sokkal közelebb volt, 5-10 percre.


Ehhez képest most Kőbánya-Kispest között mozgok. Innen közel 1 óra bejutni a belvárosba, nincs különösebben jó tömegközlekedés, az azért sokat dob, ha metró vagy főbb villamos/busz vonalán vagy.

2022. nov. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerettem Budapesten lakni, de már utálom. Nagy a forgalom, biciklivel 10-15 perc kell, amíg kijutsz az úttestre, hogy aztán kb ugyanannyit tekerj melóba, vagy onnan haza. A boltokban egész évben olyan tömeg van, mintha karácsonyi vásárban lennél. Lidl Aldi Penny Tesco Spar majd szét pattan a benne tolakodó emberektől. "Szeretem", amikor családostul mennek vásárolni, több felnőtt, 3gyerek, és hangosan panaszkodnak, hogy mekkora a tömeg. Mi a f-szért nem várnak kint, amíg egy ember megvesz mindent a listáról? Covid óta meg3x-ozódott a tömeg, és az autók száma is. XVII. kerületben legalábbis ezt tapasztalom. Itt nincs semmi, peremkerület, menjetek haza vidékre, hogy élhetőbb legyen a hely. A napi rutinomat nem tudom tőletek csinálni. Szórakozás az nekem luxus, időm nincs.
2022. dec. 1. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Kedves 1.! Ment a zöld kéz, mert jobban össze sem foglalhattad volna!:)) De a tömeget nem értettem h miért ‘+’, bár éjjel jól jön, de amúgy katasztrófa!:))
2022. dec. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

en szerettem imadtam - diakkent legalabbis. 12 eves koromtol - 20 eves koromig eltunk elosszor Budan majd Pesten.

Szuper Buli helyek, jo kozlekedes, jofej emberek, de hozza kell tennem nem dolgoztam, nem volt a penz tema mert ugye gyerek vagy tini voltam es zsebpenzt kaptam. most felnottkent kulfoldon elek. amikor itt vagyok mindig elvezem.

2022. dec. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Budapesten élnek a haladó szellemiségű elit, intelligens Úriemberek mint jómagam


vidéken pedig a parasztok. Ennyi.

2022. dec. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!