Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Most csak szerintem volt ez...

Most csak szerintem volt ez eléggé bunkóság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma rendeltem ételt a nem említem melyik helyről, eddig sosem volt velük problémám.

Felcsenget a "kedves" futár, de valakihez már beszélt, úgy vette fel. Mondom neki, hogy üdvözlöm, a X emeletre kéne feljönni, nyitom.

Én mindig külön szoktam nekik mondani is, bár a leírásban is ott van. Feljön. Megint köszönök se köszönés se semmi, azt mondja " a stílust picit." Mondom tessék? "NEM A TIZEDIKRE KÉNE JÖNNI, HANEM LEGYEN SZÍVES!" és becsapja a lift ajtót. Annyit mondtam még utána, hogy a leírásban is ott volt feketén fehéren. Hát köpni nyelni nem tudtam, mert én aztán sok minden lehetek, de hogy bunkó nem, az biztos.

Ilyet még soha nem tapasztaltam.

Most nem azért, de neki ez a munkája. Dolgoztam nagyon sok helyen, senki nem fog nekem kezet csókolni, ha végzem a munkám. Tehát ez nem kérés, hanem maga a munkakör, hogy ki kell szállítanom a megfelelő helyre az rendelést. Még ha egy fszparaszt lettem volna és nem is köszönök, azt mondom oké, de ez mi már.

Jártatok már úgy, hogy kifogtatok ilyen stílusú futárt?



2022. dec. 15. 16:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Mindekettőtöknek rossz napja volt, egymásra projektáltok dolgokat. Lapozzunk.
2022. dec. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Itt nem nagyon értem, hogy én mit projektáltam a férfire. Nekem nem volt rossz napom, amíg ez meg nem történt.
2022. dec. 15. 16:20
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért a ‘kéne’ tényleg nem a legilledelmesebb megfogalmazás, a szolgáltató szektorban dolgozók utálják. Az étteremben, boltban dolgozóktól is hallottam már mennyire utálják már amikor odajön a vendég, hogy ‘ez kéne, az kéne’. Persze most ő is távol állt az illedelmestől, lehet épp rajtad csattant másnak a bunkósága is. Amúgy nem minden futárcég szállít ajtóig van ahol az max. egy bónusz meg kell nézni a szállítási feltételeket.
2022. dec. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3

Tőlük többször rendeltem már, háztól házig van náluk, az eddigi futáraik nagyon kedvesek, aranyosak voltak, pedig lehet nekik is így mondtam a telefonba.

Vendéglátóztam is egyébként.

Akárhogyan is, nem tartottam ezt egy jó megnyilvánulásnak részéről. Úgy gondolom nem nevezhető bunkónak, amit mondtam, pláne, ahogy mondtam. Azért vissza se köszönni, mikor én mosolyogva ráköszönök és belevág úgy mondja a magáét?

2022. dec. 15. 16:37
 5/16 A kérdező kommentje:
Ajtótól ajtóig* elírtam bocsi
2022. dec. 15. 16:38
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem kell ezt annyira magadra venni. Annyi van benne, hogy ezt a ‘kéne’ kifejezést jobb hanyagolni mert sokan allergiásak rá, aztán ha olyanjuk van túlreagálják. Mert oké, hogy ez a dolga de a ‘szeretnék kérni’, ‘legyen szíves’ azért mégis olyan szófordulatok amik azt fejezik ki, hogy egyenlő félnek, embernek tekintjük a másikat, a ‘kéne’ szónak meg olyan áthallása van mintha csicska lenne. Persze tudom hogy eszed ágában sem volt annak nézni, de nagyon sokan tényleg állnak hozzájuk és az már egy trigger ha meghallják ezt a szót. Valószínűleg ennek a futárnak kéne egy kiadós pihenő, vagy egy más állás mert kiégett.
2022. dec. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Aj igen igazad van tudom, sajnos baromi érzékeny típus vagyok és képes vagyok ilyeneken lovagolni, hogy ezt így most miért..:D pedig meg kell tanulni ezeket elengedni. Tényleg az a rossz, hogy én ezt nem úgy szántam abszolút, meg tisztelettel vagyok feléjük, de lehet nagyon rossz napja volt vagy ilyesmi. Próbálom gyorsan elengedni ezt.
2022. dec. 15. 17:24
 8/16 anonim ***** válasza:
17%
El sem tudod képzelni milyen idegesítő a “kéne” kifejezés. Én anyagbeszerzőként dolgozom, amikor azt mondják nekem hogy “ezt meg azt KÉNE” rendelni akkor annyit szoktam vissza kérdezni hogy “Mi tart vissza?” :D
2022. dec. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nekem is sokszor mondják szerintem, csak lehet szinte észre sem vettem. Nekem ez valahogy annyira nem maradt meg. De biztos van, amire meg én vagyok allergiás :D
2022. dec. 15. 19:53
 10/16 anonim ***** válasza:
13%
Lehet mar sokan felhuztak, rossz napja van es eleg volt egy ilyen "beszolas". Ez a kene hasonlit a kozismerten utalt "lesz" re.
2022. dec. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!