Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Táncot eléggé nehezen tanuló...

Táncot eléggé nehezen tanuló (tanulgató...) férfi, ha időt és energiát nem kímélve nagyon meg akarna tanulni táncolni, képes lehet rá 40 körül (későn) is? Nem részletezném mi megy nehezen, mivel elég sok mindent... Befejezés lent!

Figyelt kérdés

Nem részletezném mi megy nehezen, mivel elég sok mindent elképesztő lassan/nehezen sajátítok el - nemhogy még alkalmazni is kelljen a tanultakat (éppen akkor órán, vagy majd később az életben, az már mindegy).


Eddig csak olyan órákat látogattam, amik hetente összesen csupán kétszer voltak, és azok is csak két-három hónaposak voltak, viszonylag sok tanulóval.


Én ezt (magam miatt, mivel tudom, hogy a túlnyomó többséghez képest nekem mennyire lassan/nehezen megy, ha megy) meglehetős mértékben kevesellem.


Ha találnék (akár magán) tanárt, aki akár hetente négyszer-ötször minimum két/három órát foglalkozna velem, eleinte a standard, majd később (ha már a standard megy - tudom, ez esetemben nagyon hosszú idő) argentin tangó és mambóval kiegészülve szerintetek két/három/négy év alatt menne egy középhaladó szinten?


Vagy ha valaki nehezen sajátítja el már a lépéseket/mozdulatokat is, sajnos továbbra is "merev" a mozgása, enyhén zavarban is van, a ritmusérzéke sem jó még (melyik ütemre, azaz "mikor kell elindulni"), akkor esélytelen, hogy évek alatt a fenti óraszámokkal kb. középhaladó szintre eljusson?



2022. dec. 19. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
A tánc a zenéről szól. Olyanra táncolj, ahol szereted a zenét, ahol a zene mozgat. Ne a mozdulatok felől közelítsd. Az utána jön. A zene a lényeg.
2022. dec. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Képes megtanulni, de hamar megy is a levesbe a tudása, - mivel nem véletlenül nem tanulta meg ennyi idős koráig!

Nem volt rá társasági igénye és/vagy egyszerűen nem érdekelte, - tehát a tanulást követően sem fogja összetörni magát azért, hogy használhassa ezt a tudását és úgy kallódik el, mint egy idegen nyelv, ha nem használják.

2022. dec. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én éppen arra értettem, hogy elege van abból, hogy a tánc valami "ördögtől lévő valami" legyen a szemében, igenis végre meg akarja tanulni, és ahogy kezdtem: éppen arra értettem, hogy onnantól fogva használja végre nehezen megszerzett tudását!
2022. dec. 20. 19:25
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 egy vagyok. csak a tánc nem ilyen, hogy pontosan megtanulni egy mozdulat sort. ez olyan, mintha azt gondolnád, hogy élvezettel egyed a csokipudingot az kell, hogy megtanuld a kezed megfelelő mozdulataid ahogy a szádba teszed az edényből. Akkor fogod tudni olyan mozdulattal tenni, ha rá vagy hangolódva a csokipudingra. És akkor amúgy kb mindegy lesz milyenek a mozdulatok szögletesek, lágyak vagy olyanok e amik a csokipuding evő tankönyvben leírva van.
2022. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!