Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi értelme az életnek? (Kifejtős)

Mi értelme az életnek? (Kifejtős)

Figyelt kérdés

Megszületünk felnövünk, meghalunk. Alap dolgok ezek.

A felelőtlenünk 97%-át szaros munkával töltjük, hogy a multik piramiscsúcsán ülő pszichopata cégvezér, egyre többet keressen, egyre több mindene legyen, míg minket kizsigerel az állam, meg a kamu inflációk. Ilyen nincs, ami most van, ezeket gerjesztik.

De még ha nem is így lenne, akkor sem tudnám magam túltenni azon, hogy minden a növekedésről szól. Még többet és még többet, szalag mellett a gyárban, komputer mellett az irodában, tőzsdén és a supermarketekben is. Minden növekszik, egy zárt rendszerben. Akinek pénze van miért nem egy élhetőbb rendszer kialakításán dolgozik?

Miért nem tudunk normálisan É L N I !? - miért kell állandóan robotolni?

Más nem unka már ezt? Egyfolytában felkelni utazni dolgozni utazni aludni és elölről! Más nem látja ezt hogy ez nem vezet sehova?

Szerintem már nagyon unalmas. Jártamban keltemben ezeken agyalok. Mennyivel boldogabb lenne az élet munka nélkül!

Mellesleg hiába alszok el korán 10-12 órát lemondva szabadidőmről, napról napra fáradtam vagyok.

Unom az egészet, ezt a fszságot amit életnek hívnak...

Mi értelme?



2022. dec. 20. 18:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Én szeretem az életet.


Pontosan azt csinálom, amit szeretek. Szeretem a munkámat, szeretem azt, amit tanulok. Jó is vagyok benne, és szomjazom a tudást. (egyetemista vagyok)

Szeretem az embereket magam körül. Vannak barátaim, haverjaim, boldog párkapcsolatom, boldog családom, jóindulatú szomszédaim.

Rengeteg lehetőségem van kikapcsolódni. Hobbik, programok, társaság, akik csatlakoznak.


Számomra az élet jó. Élvezem. Boldog vagyok. És nem a pénz miatt. Az (még) nincs sok.

2022. dec. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Az élet értelme az élet maga. Nem kell túlmisztifikálni. Esetleg adhatsz a sajátodnak plusz értelmet, amit kívánsz, és akkor neked az lesz az értelme. De ennyi.

Önmagában nincs. Ami lenne, azt az ertekmet már betöltötte.

2022. dec. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem a munkámat, és nem tartom unalmasnak. Az életben nem tudnék 10-12 órákat aludni, ha akarnék se...6-7 már simán elég. Nem lehet, hogy valami egészségügyi probléma is van?
2022. dec. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Az élet értelme, hogy jól érezzük magunkat, ha nem érzed jól magad, változtass.

Te jól érzed magad?

2022. dec. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Valaki olyan is írjon választ legyszi aki gyűlöli a munkáját! Olyan kívancsi vagyok...!🤭
2022. dec. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Volt egy munkahelyem, ahol szerintem mindenki utálta a munkáját, talán a maradék életüket is, ott az évi 1-2x-i nyaralásaikért éltek az emberek.
2022. dec. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Akkor változtass rajta.
2022. dec. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Wow. Erre nem is gondoltam. 🤭
2022. dec. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes ezen elgondolkodni. Valóban, az élet értelme maga az élet. De az nem mindegy, hogyan telik. Ha van szerető családod és mellé egészséges és gazdag vagy, az egy jó élet. A család, az egészség boldogságot ad, a gazdagság szabadságot. A szabadság adná az élet sava-borsát a másik 2 mellett. Hiszen ha azt csinálsz amit akarsz akkor és akivel akarod, szerintem az lenne a teljes élet. Ez a 3 dolog azonban nagyon kevés embernek adatik meg egyszerre. Legtöbben úgy élünk, ahogy te, kérdező: a munka, evés, alvás monoton rabságában. S bármennyire szereti is valaki a munkáját, valószínűleg az is álmodozik a szabadságról. Legfeljebb nem vallja be.

Persze minden nézőpont kérdése. Egy haldokló, beteg ember biztos elégedett lenne azzal is, ha meggyógyulna. Egy hajléktalan, nincstelen örülne, ha lenne hová hazamenni és lenne munkája, és abból valami kis pénze.

Lehetne erről hosszan elmélkedni.

2022. dec. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%

#9

Szerintem inkább az az érdekes, hogy ha az élet értelme az élet, akkor nekünk miért kell ebben részt venni, hiszen azzal, hogy az élet él, akár egy antilopban vagy egy fenyőben akár egy papucsállatkában, azzal már elérte az értelmét. Akkor miért kell nekünk ebben tudatosan részt venni? Egy csiga is él és akarmit is csinál elérte az élet az értelmét azzal hogy a csiga él. Nem is gondolkodik erről. Nem is tudatos. Nálunk mégis felmerül ez a kérdés. Megis belekerül ebbe az ember aki a maga plusz bonyolultságával széjjelcs-szi az egészet, ami a természetben alapból rendben megy. Miért?


2es voltam.

2022. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!