Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha egy szórakozóhelyen (inkább...

Ha egy szórakozóhelyen (inkább egy kávézó, bár típusú hely) van zongora, azt mennyire illik használni?

Figyelt kérdés
Ez direkt amiatt szokott kinn lenni, hogy valaki használja? Illetve ez titeket zavarna mint vendéget, vagy inkább tetszene, hogy valaki használja és zenél?

2023. jan. 31. 06:23
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha egy jazz standardot játszik hogy kipróbálja az okés, ha egy nézését meg járását az ciki.
2023. jan. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
En a jazzt utálom idegesitene.
2023. jan. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem ha tilos lenne, akkor azt vagy kiírnák, vagy ki sem tették volna a zongorát.
2023. jan. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

4-es hülyeség, voltam olyan pubban, ahol volt kitéve, de amikor egy vendég leütött pár billentyűt, ajvékolva jött az üzletvezető, hogy az manapság már csak díszlet, nem lehet használni, fel sincs hangolva, stb.


Kérdés nélkül határozottan bunkóság használni, legalább egy ott dolgozóval egyeztess, és akkor, amikor pangás van, nem teltház. Mi alapján gondolod, hogy bárki is örömmel venné, ha használnád?

Mindenkinek más az ízlése, engem zavarna, ha valaki nagy átéléssel ott “csapkodná”, és szerintem mást is.

2023. jan. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
40 éve bátran megtettem, manapság eszembe se jutna.
2023. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért van ott, hogy bárki használhassa, csak az a művész, akit meghívnak. Lehet, még rád is szólnának. Ha viszont kiváló zenész vagy, akkor nem jutna eszedbe ilyesmi.
2023. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tulajt,vagy ott dolgozót kérdezz meg,enélkül ne nyúlj hozzá!
2023. febr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Manapság van ám egy ilyen a kávézókban, hogy engedély zenei szolgáltatásra... ha a helynek nincs engedélye, és valaki mégis játszik a zongorán, komoly büntetésre számíthat, és akkor még nem beszéltünk a szerzői jogdíjról, ha netán ismert darabot adsz elő.

Sőt! Rádióval ugyanez a helyzet! Arra is kell engedély ill. utána jogdíj!!!! Jó, mi? :D - és a bünti, ha megszegik, sokszámjegyű!

2023. aug. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy jut ilyesmi az eszedbe?? Vagy azért van ott, mert majd jön egy zongorista,hogy játsszon rajta, vagy dísznek, de hogy zongorázni nem tudó, vagy alig tudó valakik játszanak rajta, azért semmiképpen nincs kint. Ha pedig komoly művész vagy, azért nem játszol rajta, mert az komolytalan.
2023. szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!