Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Anti-szociális lehetek? Vagy...

Anti-szociális lehetek? Vagy ha nem mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Régóta fejemben van, hogy "Utálom az embereket", sokszor mondogatom a fejemben, ha utcán vagyok azt kívánom bár egyedül lennék ott. Régebben borzalmasan szorongtam emberek között de mára szerencsére a szorongás nincs többet (terápia segített) de az "utálat" még van. Nagyon nehezemre esik ha boltba kell mennem valakinek venni valamit, még ha közel van akkor is, mert emberek közé kell mennem és stresszelek emiatt. Nem szorongás, csak stressz, feszült leszek. Ha lehetne soha nem mennék közéjük, csak a biztonságos 4 fal között lennék a szobámban, amit régóta teszek egyébként csak hát néha néha muszáj kimozdulnom akaratomon kívül. De úgy általában soha nem mozdulok ki ha nincs egyéb elintézni valóm, még saját magamnak boltba is nagyon ritkán megyek, azt is még túl gondolom, és csak a legközelebbibe megyek, hogy a legkevesebb kontaktusom legyen emberekkel, előre kitervelem miket veszek, hogy ne kelljen nézelődni (egy barátnőm képes akár 5-6 órát is nézelődni nagyobb boltban, egyszer megtapasztaltam amit utáltam). Ma is kellene boltba mennem venni valamit valakinek de tegnap este óta ezen agyalok, hogy hogy lehetne a leggyorsabban túl lenni rajta még ha a legközelebbibe is megyek de sajnos nincs ötletem. Kívülről senki meg nem mondaná ezt, max kicsit visszahúzódóbb voltam mindig meg csendes de talán iskolai bullying válthatta ki...nem tudom. Sokszor képzelem magam teljesen egyedül csak lófrálni nagy búzamezőkön ahol nincs senki csak én és a természet, semmi felelősség stb...Ha utcán is megyek akkor ha látom, hogy 4-en 5en jönnek felém, magamban elküldöm őket a büdös francba és bárcsak egyedül lennék az egész utcán...volt hogy boltból mentem ki és haza indultam csak 1 utcányira volt, sehol senki nem volt konkrétan és olyan kellemes volt, főleg tavaszi délután...ilyen ritka sajnos.

25N



2023. febr. 7. 06:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Üdv a klubban.kölekedj autoval.
2023. febr. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1-Nem megoldás sajnos, utálom az autókat is és nem tudok vezetni, nem is szeretnék megtanulni...:/
2023. febr. 7. 07:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kellemetlen lehet!

Én sem szeretem az embereket, de annyit el kell fogadni, meg kell érteni és fel kell dolgozni, hogy a környezet, amiben létezel, emberek műve.

Amit felveszel, megveszel, - többnyire - más emberek produktuma.

Ha úgy tetszik, "Az ember társas rém!"

Én is kerülöm az embereket, mert gondolkodásmódom, értékrendem nagyon elüt a modernnek eladott jelen gondolkodásmódjától, értékrendjétől.

Ugyanakkor szokott néha érni kellemes csalódás is:

Annak köszönhetően, hogy látványosan nem ellenségeskedem minden utamba kerülő emberrel, kommunikáció alakul ki közöttünk és volt úgy, hogy nagyon kellemeset csalódtam, beszélgettem másokkal.

Ebből nekem az jött le, hogy számos esetben megalapozatlan az emberekbe vetett hitetlenkedésem, de csak nem vagyok képes ezen a bizalmatlanságon túllépni.

Ez van!

2023. febr. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a tartalmas választ, de kíváncsi lennék ezt szokták hívni anti szocálisnak vagy más megnevezése van?
2023. febr. 7. 07:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudjuk mi.

Menj egy pszichiáterhez mert ő adhat valós diagnózist.

2023. febr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz bántani embereket, csak kerülöd őket akkor csak aszociális vagy. Jobb helyzetben vagy, mert könnyebben lehet kezelni az ilyet. Manapság a távolságtartás és az emberek kerülése teljesen elfogadott és normális dolog, főleg kis hazánkban. Erről nem te tehetsz, viszont nem érdemes átesni a ló másik oldalára, mert a végén egyedül maradsz és macskás néni lesz belőled. Szerintem érdemes lenne folytatni a terápiát, vagy beszélni erről valakinek.
2023. febr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Az antiszociális ember mérgező légkört teremt maga körül, - még csak nem is törvényszerű, hogy kerülje az embereket, - annál szívesebben "rúg utána" azoknak, akiknek csak módjában áll, (mert ettől érzi "valakinek" magát szerencsétlen).
2023. febr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az antiszociálist másra mondják, de a köznyelv szokta erre mondani. Inkább szociális fóbia.
2023. febr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha nem akarsz bántani embereket, csak kerülöd őket akkor csak aszociális vagy. Pontosan ez illik rám, nem bántok senkit, csak kerülöm őket.
2023. febr. 7. 19:07
 10/11 anonim ***** válasza:
én sem bánnám, ha egy egyszemélyes országban élhetnék.
2023. febr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!