Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek nagyjából mekkora...

Az emberek nagyjából mekkora része az, akit egy rosszakaró akaratlanul is bele tudna vinni bűncselekménybe?

Figyelt kérdés

Ha téged például egy ismerősöd megkérne hogy segíts neki ebben, mit választanál?

Ki akar rabolni valamit/valakit, nem akar rávenni csak arra akar megkérni hogy vidd oda majd a te kocsiddal meneküljetek el.

Mit választanál?



2023. febr. 9. 18:52
A kérdező szavazást indított:
Férfi vagyok, nemet mondanék neki
Férfi vagyok, igent mondanék neki
Nő vagyok, nemet mondanék neki
Nő vagyok, igent mondanék neki
21 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Ez több dologtól is függ azért, ha a terve jó és minimális a lebukás veszély és sok pénz van benne, simán.


Ha sok buktatót érzek benne és nagy a lebukás veszély főleg az értékhez képest biztos passzolnám és lebeszélném őt is vagy adnék jobb tervet.

2023. febr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
67%
Nem az általad vázolt szituációra, hanem egy másik, de ugyanígy bűncselekményre buzdító szituáció, pszichológiai kísérlet láttam, ahol az emberek nagy százalékban meg buktak, azt hiszem ott az volt a lényeg hogy olyan esetben ahol feljebbvaló utasít nem mérlegelnek rendesen az emberek és megtesznek olyat, ami esetleg emberéletet is követelhet.
2023. febr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem-et mondanék, de a környezetm valahogy akkor is belevinne a trutyiba: tudom.

Amúgy nagyon sok ember van, aki sajna rosszindulatúan rossz.

2023. febr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem mennék bele. Ha belemennék tettestárs lennék, ha csak közvetve is. Ráadásul ha nem is mész bele de tudsz róla, hogy mire készülnek és lebuknak, téged is felelősségre vonhatnak, amiért tudtál róla, de nem jelentetted. Persze ez akkor történik meg, ha kiderül, hogy te tudtad. Mindenképpen le akarnám beszélni erről és kérném, hogy ilyenbe ne akarjon belerángatni. Még szerencse, hogy nincsenek ilyen ismerőseim, akik ilyesmiken agyalnának.


Egyébként is egy életre mardosna a lelkiismeret, hogy eltulajdonítottam valamit, amiért nem én dolgoztam meg. Akkor is, ha hatalmas értékről lenne szó. Számomra nem érne ennyit. Szeretem a dolgaimat tisztességesen csinálni, a tudat, hogy én dolgoztam meg valamiért és ezzel nem károsítottam meg senkit, sokkal jobb érzés, mint más értékéből meggazdagodni.

2023. febr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még mint "érintett" is tudok válaszolni, mert 17 évesen egy ismerősünk előállt egy ilyen ötlettel, hogy egyik éjjel a nem tudom melyik belvárosi üzletházba betörünk, és akkor hogy ő azt intézi, nekem meg az a feladatom hogy ezt az utcát nézem, a másik meg a másikat blabla.


Sok hülyeséget csináltam fiatal koromban, de azért az eszem mindig ott volt az ilyen szituknál, és én akkor is azt mondtam hogy biztos nem. Tudtam róla, hogy már csinált betörést és sikeres volt neki, de ennek tudatában is azt mondtam, hogy nem.


Funfact: egyébként a mai napig börtönben ül, hogy most éppen betörésért vagy garázdaságért, azt nem tudom.


A saját véleményem pedig az, hogy sosem értettem azokat, akik ilyen piszlicsáré összegekért képesek a szabadságukat veszélyeztetni. Ilyen 5-10-20 milliókért igazából még ha sikeres is a rablás, idő kérdése és ismételned kell, mert ez a pénz kb. lóf.sz, még egy 8. emeleti 40 nm-es patkánylyukat sem veszel belőle. Aki pedig ismétel, az meg fog bukni, ami szintén idő kérdése.


Ha ilyen minden vagy semmi alapon kellene valamilyen rablásba belemennem, akkor minimum 500 millió legyen a tét. Ha sikerül akkor tudok úgy élni, hogy többet ilyet nem kell csinálnom, ha nem sikerül, legalább olyanért kockáztattam ami megérte volna.


Na mindegy, ez csak saját vélemény volt és nem is a kérdéshez kapcsolódott :)

2023. febr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem követnék el tudatosan bűncselekményt, biztos hogy nemet mondanék és valószínűleg soha többé nem beszélnék ezzel az emberrel. Tudod ki akarja börtönben végezni, meg hát amúgysem... Még szerencse hogy nincsenek is ilyen ismerőseim.
2023. febr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "akartalanul"? Annak ellenére, hogy nem értem ezt a szót az itteni felvetésben, szerintem az emberek nagy része (80 %) bűnbe vihető. Természetesen magamat is belértve.
2023. febr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!