Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Valaki meg tudná nekem magyará...

Valaki meg tudná nekem magyarázni ezt a jelenséget?

Figyelt kérdés

Régen is gyakori volt, de most lehet csak többször jön velem szembe, hogy a férfiak 90%-a bele van fásulva a “pénzéhes minden nő” féle utálkozásba. Miért van ez?

Én felnőtt nő vagyok, természettudományos karrierrel, sikeres mondhatni, elég jól keresek, adok a külsőmre is. Ezután miért fáj valakinek, ha én például nem akarnék gyakorlatilag nálam sokkal rosszabbul kereső férfi mellett kikötni, mert nem az én dolgom őt eltartani, továbbá az anyagi dolgok mindig konfliktusforrást jelentenek, főleg ha még ekkora is a kontraszt kettőnk fizuja között.

Ettől függetlenül azt aláírom, hogy az sem tisztességes, ha a nőt kell a férfinak eltartani, de lássuk be, hogyha valaki egy olyan élettársi viszonyt folytat, azt ő választotta magának (szép nő, jó az ágyban, a férfi meg keres eleget mindkettőjüknek és gondolta, miért is ne)

Úgy lenne ez kevésbé igazságtalan, ha csak azokat a nőket céloznák, akik tényleg semmilyen téren sem tettek le bármit az asztalra és mégis elvárják alanyi jogon a pacek csávót. Mert igen, ilyen is van. De mindenkire ráragasztják az aranyásó rohadék jelzőt mostanában, akinek csak a szaporítószervei a testén belül találhatóak. Ez az új trend?

Mert akkor lehetne ám fordítva is általánosítani, hogy Sanyi bácsi a lepukkant falusi csürjében elhízottan és igénytelenül hogyan formál jogot arra, hogy neki is alanyi jogon járjon a modelltestű festett szőke botoxhercegnő.

Ez nem egy feminista kérdés, távol álljon tőlem, de valaki elmagyarázhatná, hogy ez az egész honnan gyökerezik.



2023. febr. 11. 09:25
1 2
 11/11 Senior Séf ***** válasza:
0%
Tehát fájlalod, hogy a férfiak 90%-a bele van fásulva a “pénzéhes minden nő” féle utálkozásba. Aztán levezeted, hogy nem akarsz nálad kevésbé jól kereső partnert. Ez aztán a logika!
2023. febr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!