Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Felső tagozatos gyerekek,...

Felső tagozatos gyerekek, akik szeretnének csatlakozni egy titkos társaságba, vagy már tagjai is egynek. Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Szerintetek mire jók a titkos társaságok? Miért jobbak mint egy nyílt? Akik tagjai egynek, miért csatlakoztatok? Milyen esetben lépnétek csak ki? Akik nem tagjai egynek: milyen stítusúba szeretnétek csatlakozni?

2023. márc. 9. 08:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Túl sok mesefilmet néztél.

Menj aludni.

2023. márc. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Milyen titkos társaságra gondolsz, ahova lehet 12 évesen csatlakozni? :D Dörmi szupertitkos olvasócsoport ? Lovasb*zik fanclubja? Esetleg vannak még anime/mangab*zik is, aztán ezzel kifújtak a felső tagozatos "én különleges vagyok" lehetőségek.
2023. márc. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Grimfox ***** válasza:
38%
A hiteles titkos társaságok nem vesznek fel a tagjaik közé tinédzsereket. Még a nyíltabbak is maximum "próbaidőre" engedik csatlakozni a fiatalabbakat, hogy egyfelől megfigyeljék, hogy alkalmas e a későbbiekben tényleges tagnak, és hogy a személyisége formálható e a társaság elvárásainak megfelelően. Az ilyen próbaidőszak alatt nincs bevezetés a valódi tanításokba, hanem többnyire csak a társaság elvárásainak kell megfelelni. Némi alapozó ismeretet, főleg erkölcsi, és hasonló elveket kell elsajátítaniuk. Ha ez nem megy, nem is engedi őket ténylegesen csatlakozni. Aki belép, nem azért lép be, mert így döntött, hanem mert a társaság így döntött. A jelentkező maximum a szándékát fejezi ki, hogy csatlakozna. A kilépésre pedig ritkán van lehetőség. A titkos társaságok szigorúan veszik a belépés esküjét.
2023. márc. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hú, de nosztalgikus kérdés. Van itt olyan, aki emlékszik még a Laura titkos társasága könyvre? Erről most annyira az jutott eszembe.
2023. márc. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
#4 jogos ézrevétel :)
2023. márc. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Mi felső tagozatban hetente alapítottunk titkos társaságokat, imádtam! Volt jelszó, csapatnapló, jártunk titkos gyűlésekre, és az ellenséges társaságoknak (szintén titkosak voltak persze, de kiderültek), küldözgettünk "fenyegető" leveleket.

Erre gondolsz? Mert ez poén.

2023. márc. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
81%

3 "A hiteles titkos társaságok nem vesznek fel a tagjaik közé tinédzsereket. Még a nyíltabbak is maximum "próbaidőre" engedik csatlakozni a fiatalabbakat"


A legnagyobb titkos társaságok elfogyasztják őket

2023. márc. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Grimfox ***** válasza:
100%
Most nem "grooming group"-król, meg kannibál bálokról volt szó, hanem mondjuk rózsakeresztesekről, meg hermetikusokról szerintem. De ez lehet hogy csak magánvélemény.
2023. márc. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

Grimfox valószínűleg itt az a helyzet hogy a kérdező (meg az ő korosztálya) rengeteg witchtokot néz és már ilyen tizenegy-két évesen is boszorkánykodni akarnak, meg szerelmi kötéseket csinálni meg minden ló**szt csak nincsenek meg hozzá egyszer a jó források (Picatrix, Crowley könyvei, vagy akár Yliaster Daleth) és az internetről fél információkból "tanulva" képezik magukat kiskóklerré :D

Egyszer egy discord szerverről ki kellett tenni egy rendkívül minekvan gyereket, (a csoport legfiatalabb tagja is 16 volt és ő is az egyetlen) mert kötekedett, veszélyes téren akarta megvetni a lábát, mi meg nem voltunk hajlandóak felelősséget vállalni érte szóval kitettük. Na most belépett egy másik discord szerverre ahol fullba tolják a kretént, és ez a gyerek ott tudja játszani a kiskirályt.

Szóval röviden: A kicsik érdeklődnek az okkult iránt, de mivel még fiatalok nem akarják istápolni őket nagyobb csoportok, miközben a huszonéves tagok is folyton képzik magukat és mezei kiscicának érzik maguk a témában. Ezért a felbőszült "kirekesztett" korosztály megalkotja szépen lassan a tini boszorkányok hadát amiből előre láthatóan újabb ezotéria botrány lesz, és megint azt hiszik majd az okkultról hogy mekkora baromság mert aki nem ért hozzá az a leghangosabb, és ez az ami látszik belőle. :D

2023. márc. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Grimfox ***** válasza:
74%

Engem is tanácsoltak már el discord csoportról, pedig én meg az egyik legidősebb voltam, és rajtam kívül mindenki más próbálkozott veszélyes területen megvetni a lábát.

Én is 14 voltam, amikor belekezdtem, és szerintem abszolút éretlen voltam arra, hogy bármiféle komoly társaság tagja legyek. Se ismeret, se komolyság, se a kellő morális értékrend nem volt még meg, csak az érdeklődés.

Egy ilyen tiniboszorkány csoport amúgy nem sok gondot tud okozni, maximum egymás között, pszichológiai téren. Viszont arra pont jó, hogy lemorzsolódjanak azok, akiknek csak fiatalkori hóbort, és megmaradjanak azok, akik később komolyan fogják venni a témát.

2023. márc. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!