Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Póráz nélküli kutyatámadáskor...

Póráz nélküli kutyatámadáskor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sajnos az elmúlt években kétszer is történt olyan, hogy arrogáns nemtörődöm "gazdi" póráz nélkül sétáltatja az alapból neveletlen és agresszív kutyáját, amiknek valamiért nem tetszik, hogy közterületen más is sétál ott ahol ők és morogni kezdenek, emg sokszor támadnak. Kétszer megkapták a lábamat. Most is fáj a helye.


Sajnos a "gazdik" valami más emberek, nekik a kutya a fontos nem a kár amit okoznak. Volt eset, amikor a kutya megkapta valakinek a lábát, az megrúgta a kutyát, erre a "gazdi" fel volt háborodva, hogy mit rugdossa. Mintha nem harapta volna meg előtte.


Mit lehet ilyenkor tenni? Egyszerűen nem merek már kimenni, egyre több a póráz nélküli, akik ugranak és harapnak.


2023. márc. 19. 09:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj, de nem merek az utcán sétálni, mert mi van, ha hirtelen egy sarkon szembe találom magam MEGINT egy agresszív kutyával és egy olyan gazdival aki szarik az egészre. Örüljél, hogy veled nincs ilyen.
2023. márc. 19. 09:56
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Te miért nem hívtál rendőrt? Azonnal azt tettem volna.
2023. márc. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Budapesten ugyanez. Hiába kiabálok, nem hívja vissza, meg se próbálja. Már felugrik a kutya, vagy olyan gubbasztó támadó pózt vesz, közben vicsorít és morog. Ha hátrálok azt támadásnak veszi, ha közelítek azt is.

Ha valamivel megütöm még engem vesznek elő.

2023. márc. 19. 09:57
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Hát én reflexből belerúgnék, ha morogva támadna. Főleg ha a kicsi is ott lenne velem, és a babakocsi közelébe akarna férni. Aztán a sipákoló gazdáját küldeném el a p.csába, és jelenteném a történteket. Mert igazából itt a gazda a hibás.
2023. márc. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
#1: Dehogy igaz, hetek óta írkálja ezt a sztorit, eddig csak válaszokban láttam. Valami kutyaellenesség becsípődött nála ezért van ez.
2023. márc. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

"Sajnos a "gazdik" valami más emberek, nekik a kutya a fontos nem a kár amit okoznak. Volt eset, amikor a kutya megkapta valakinek a lábát, az megrúgta a kutyát, erre a "gazdi" fel volt háborodva, hogy mit rugdossa. Mintha nem harapta volna meg előtte."


Helytelenül tette,hogy belerúgott a kutyába.A gazdájába kellett volna belerúgni.Én már egyre jobban utálom a kutyásokat,legszívesebben megütném az ilyen barmokat.Ezt komolyan mondom.Most persze tisztelet a kivételnek.Úgy látom,a kutyások között sok felelőtlen,buta ember van,ezeket nagyon megbírságolnám,és elvenném tőlük a kutyatartás jogát.Úgy,mint a gyámügy az alkalmatlan szülőtől a gyereket.

2023. márc. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
#7 én is azt gondolom, hogy a gazda a felelős, de te nem védenéd meg magad vagy a gyereked? Néznéd, ahogy a kutya harapdálja és békésen megvárnád, míg odaér a gazdi, hogy szépen megbeszéljétek, ki a hibás? Vannak helyzetek, amikor ösztönből cselekszel és azonnal kell tenned valamit.
2023. márc. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

8-as

Igen,ez így van.Ezért sem értem,hogy ezek a fajta kutyások tényleg ennyire szellemi fogyatékosak,vagy direkt alkalmaznak passzív agressziót? Nem a békésen sétáló járókelő tehet róla,hogy nekik sz-r az életük,és csak a kutyájuk maradt,mint szerethető lény.Szeretem az állatokat.Kutyákat is.És a VALÓBAN FELELŐS kutyatartókat is szeretem.A több emeletes lakóházban ahol lakom,ott is van olyan,aki tekintettel van másokra,és tudja,hogy kiszámíthatatlan a kutyája.Ha egyszerre érünk a kapuhoz,előreenged,megvárja míg beszállok a liftbe,és addig megfogja a kutyáját.Igen,én is belerúgnék önvédelemből ha megtámadna egy kutya,vagy a gyerekemet.Aztán persze lehet rajta lennék valamilyen kutyás fórumon,hogy állatkínzó vagyok.

7#

2023. márc. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Le kell fújni gázsprayvel, vagy paprikasprayvel.
2023. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én imádom a kutyákat, általában én vagyok a "szia, szabad simogatni?" ember. Ennek ellenére támadt már rám kutya (pedig mondom, abszolút nem félek tőlük, és ugye általában érzik a félelmet, és arra hajtanak, akik félnek), hát bevallom őszintén, én ezt ennek az általam nagyra tartott, szeretett fajnak a szóban forgó példányát ököllel ütöttem, majd fojtogatni kezdtem, miután hosszú közdelem árán lefejtettem az állkapcsát a torkomról.

Ott is üvöltözött velem a "gazdi", és nem vagyok egy agresszív ember, de akkor elgondolkoztam azon, hogy ő azért lehet, megérdemelné, hogy behúzzak neki, ha a ránézésre 50 kilós kaukázusija ellen volt esélyem, akkor ellene is lenne, de a kutyája már lefárasztott (apám is ezt a fajtát tartotta, nekem tényleg halálfélelmem volt, mikor nekem jött, mert olvastam, hogy ezek halálig küzdenek. És én semmiképp nem akartam volna kutyát ölni, de úgy voltam vele, hogy ha választani kell, hogy a random kutya, vagy én, akkor nyilván én. Végül nem kellett, súlyos sérülések árán, de feladta). Inkább besétáltam a kerületi ügyeletre, ahol látleletet kérettem, majd azzal elfáradtam a rendőrségre feljelentést tenni.

Lett következménye, én elálltam attól, hogy kártérítést fizessen, vagy akármivel kompenzáljon, csak tiltsák el attól, hogy kutyát tarthasson. Megtörtént. Attól még, gondolom, fű alatt simán tarthat kutyát, és ez baromi szomorú.


De, hogy a kérdésre válaszoljak, ezt lehet tenni. Bemész dokihoz, kérsz látleletet, feljelentést teszel. A gázspray jó ötlet, csak nem tudom, hogy te az elfutós, a lefagyós, vagy a megküzdős típus vagy. Én a megküzdős típus vagyok, valahányszor támadás ért, akár ember, akár állat által, én nekiálltam könnyen elérhető dolgokkal védekezni: az öklömmel, a zsebemben lévő kulccsomómmal, ilyesmikkel. Hiába volt egy gázspray a táskámban, annyira beszűkült a tudatom, hogy eszembe se jutott használni. Ugyanez lesz, ha lefagyós vagy, akkor simán leblokkolsz, nem jut eszedbe a spré, vagy nem hiszed el, hogy ott tart a helyzet, hogy használnod kéne. Viszont, ha elfutós vagy, akkor nagyon hasznos lehet. Illetve, ha van lélekjelenléted, és nagyobb testű kutya, akkor próbáld meg az arcodat és a nyakadat védeni. Rémisztőnek tűnhet, de használ: ha az ökölbe szorított kezedet bedugod a kutya szájába, de tényleg, a torkáig, nem tudja összeharapni, és nem tud mit kezdeni ezzel a helyzettel.

2023. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!