Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hol a határ a bulizás és az...

Hol a határ a bulizás és az alkoholizmus között?

Figyelt kérdés

Egyetemistaként még eléggé elfogadott dolog, hogy valaki szétcsapja magát csütörtök vagy péntek esténként. Nem mondom azt, hogy a többség ezt csinálja, de nem szokták elítélni azt, aki igen. Mindaddig, amíg nem az őrjöngős brit bulituristák szintjére megy le az ember, és a tanulásban sem szenved kárt. Mikor éljen az ember, ha nem fiatalon?


Egy beszélgetésen szóba került, hogy 30 felett, ha a szombatod nagy része kuka, mert másnapos vagy, az már bizony alkoholizmus. És nem kifogás, hogy 500 nettót keresel, és megengedheted magadnak a lazítást.


Szerintetek hol a határ, idősebben már tényleg kevesebb fér bele a "bulizásba"?



2023. márc. 29. 21:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyetemistaként azokat tekintettük alkeszeknek, akik otthon vagy a koliszobában egyedül is ittak, meg akik be sem jártak órákra, a kötelességeiket nem teljesítették. A társaságban ivás teljesen elfogadott volt, meg az is, hogy a péntek reggel 8-as órán még pozitívat mutatott volna az alkoholszonda.
2023. márc. 29. 21:18
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Nincs határ…én csak drogozok max hétvégén , gyűlölöm az alkoholt, nem is értem hogy lehet attól jól érezni magát az embernek…a könnyű drogok elég nagy probléma hogy illegálisak ebben a putriban…de mondjuk én nem csak azokat használok…30 evesen és 19 evesen kezdtem.


Na de amúgy sok haverom már meghalt aki túl hajszolta az alkoholt meg a kabszit is..sajnos nincs határ

2023. márc. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha remeg a keze ha józan
2023. márc. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalon is lehet alkoholista az ember. A különbség az ott van ha buliból iszik valaki vagy csak megszokásból iszik. Szóval amíg alkalomkor iszik az ember nem baj, ha szombaton másnapos nem baj. De ha már hétköznap is otthon és naponta a tv előtt 2 sör, vagy munka után a feles, akkor az már alkoholizmus. Akkor is ha nem rúg be. A vedelés az megint egy másik fokozat, az már a masszív alkoholista.
2023. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az már igencsak alkoholizmus, ha valaki szerint azt jelenti élni, hogy részegre issza magát heti rendszerességgel.
2023. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a rendszeresség is fontos. Társaságban is lehet inni heti 4x. Ráfogod higy te bírod a piát bla bla de a tény higy a tested lassan hozzászokij.
2023. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkinek mást jelent a határ. Fiatalon minden pénzem csak italra, bulira. Így 37 évesen nyilván ezt már nem tehetem meg, de azért szeretek inni. Én úgy voltam vele nem iszom sokat. Aztán a hasnyálam meg azt mondta de. Most kedden jöttem ki a kórházból, nem esett jól.
2023. márc. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mi a helyzet azzal, amit az olaszok tolnak? Mindhárom főétkezés mellé 1 pohár bor, de szinte sosem több.
2023. márc. 29. 21:28
 9/13 A kérdező kommentje:
#7: Megkérdezhetem, mi történt? Mit éreztél, honnan tudtad, hogy gond van?
2023. márc. 29. 21:30
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én alkesz vagyok, és magamon akkor vettem észre ezt, amikor már valószínűleg rég az volt, hogy teljesen jó ötletnek tűnik, és veszem is, dobálom befele. Ha megpróbálom, hogy hagyom a francba a jó ötletet, akkor max egy órát késleltetek rajta. Elég komoly pszichotriller egyébként, hogy lakik benned valami, amiről full elhiszed, hogy te vagy az, és együtt elintézitek, hogy felszínre kerüljön, aztán hallod a sztorikat, miket vállaltál.
2023. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!