Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek ilyenkor? Mi lehet...

Mit tegyek ilyenkor? Mi lehet velem a baj?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, diagnosztizált Asperger-szindrómám van. Erős gimnáziumba járok. Nem vagyok egy éltanuló, erős négyes vagyok. Viszont a történelem és a földrajz kifejezetten érdekel, ezekből dicséretes ötös vagyok. Sok történelemhez és földrajzhoz kapcsolódó érdeklődési köröm van, de azért más témákról is tudok beszélni. Mindig mindenkivel udvarias vagyok, soha nem bunkózok, nem flegmázok,gyakran teszek gesztusokat az osztálytársaim felé, amikről feltételezem, hogy jól esne nekik. Ami pedig a külsőmet illeti, én nem tartom szépnek magam, de sok idegen fiú jegyezte meg rólam, hogy szép vagyok, sőt ismerkedni is próbáltak velem, de néhány beszélgetés után leráztak. És sajnos innen jön a problémám is. Az a baj, hogy nem tudok normálisan, hétköznapi módon csevegni az emberekkel, mert ha elkezdek valakivel beszélgetni, anélkül, hogy észrevenném, elkezdek a mániáimról beszélni nagyon hosszan, és kimerítően részletesen. Sajnos mindig csak utólag döbbenek rá, hogy valószínűleg már megint untattam a beszélgető partneremet a hülye mániámmal. Vannak barátaim, de ezek közül kevés az, aki az osztályban van, ők is inkább csak haverok,akikkel suliban elvagyok. Akik viszont tényleg igaz barátaim, ők vagy régóta ismernek, vagy hozzám hasonlóak. Egyébként nagyon félénk vagyok és visszahúzódó, de szeretnék jó viszonyt kialakítani az osztálytársaimmal, csak úgy érzem, kerülnek, levegőnek néznek. Mit tegyek? Tudtok valami megoldást? Bocsánat, ha túl hosszú lett

2023. ápr. 2. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Néha a csönd csodákra képes beszélgetésekben. Hagyd kibontakozni a beszélgetőpartnered/idet jobban ha beszélsz akkor pedig figyelj a metakommunikaciora ha érzed hogy kezdi unni a témát akkor hozz fel valamit ami aznap történt valami egyszerű dolgot. Igazából az embernek tudnia kell hogy kivel lehet ezekről a dolgokról beszélni mélyebben a többi emberrel ekkor maradnak a hétköznapi témát, meg persze ha van közös érdeklődés akkor pedig az. Az is meg lehet próbálni hogy a konfortzónádból kicsit kilépsz és keresel valami újat ami érdekelhet és rászánod az időt, hogy elmélyülj abban is(ez bármi lehet sorozat, könyv, sport, kézműves dolgok, nyelvtanulás stb. ). Ha ez meg volt akkor ezeket is beleszőheted a beszélgetésbe, vagy elmehetsz a többiekkel szórakozni(nem feltétlen berúgni). Remélem mindenre érdemben adtam választ :)
2023. ápr. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld felfedezni, megismerni a körülötted élőket, ne csak manipulálni próbálni őket, meg arra kényszeríteni, hogy rólad, meg a hobbijaidról hallgassanak.
2023. ápr. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Jah, a hallgatas tényleg a legjobb dolog. Hallgasd meg a másikat, érdeklődj felé, arról amit ő mond. Ne arra várj hogy mikor juthatsz szóhoz. Anno én is ilyen voltam, nekem az is segített, hogy bevezetem egy korlátot: 2 mondatos monológnál többet sosem mondtam. Érdemes lehet ezzel is bepróbálkozni (persze a kolát az nem fix, próbálkozz és nezd meg mi hogy működik)
2023. ápr. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Mindenki magáról szeret a legjobban beszélni, csak vannak, akik visszafogják ezt. Tegyél úgy, mintha a másik fél élete mindennél jobban érdekelne. Kérdezz sokat, hagyd, hogy ő kezdjen el beszélni magáról úgy, ahogy te a mániáidról, magadról pedig próbálj minél kevesebbet mondani. Eleinte fura lesz, de idővel ráérzel, milyen ez a másiknak, aztán mehet újra a normális mederben a dolog. Bármennyire is végletesnek hangzik, sokat javul majd ettől a kommunikációd, arról nem beszélve, hogy nagyon sok embernek leszel szimpatikus :D
2023. ápr. 4. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem lennél aspergeres, akkor is lennének ugyanilyen gondjaid, tudjál róla, mindenkinek vannak, úgyhogy nagyon nem vagy vele egyedül, a többi korodbéli is ugyanilyen. :)
2023. ápr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!