Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan javíthatom a kommunikác...

Hogyan javíthatom a kommunikációs készségeimet anélkül, hogy emberek közé mennék?

Figyelt kérdés

2023. máj. 16. 22:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Sehogy.

Meg igazából akkor minek.

2023. máj. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Neten írogatsz emberekkel esetleg, de ez csak egy nagyon gyenge alapot ad, utána emberek közé kell menned.
2023. máj. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Pedig csak gyakszi által tudod javítani. Rokon, családtag segítségével a legjobb.
2023. máj. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szégyellem magam ha új emberekkel kell beszélgetnem. Az is sokszor előfordul, hogy dadogok, kavarognak a gondolataim és nem tudok összefüggő mondatokat alkotni. Ameddig ezen önállóan nem tudok változtatni addig nem is szeretnék ismerkedni. Tényleg nincs semmilyen mód arra, hogy akár egy kicsit is fejlődjek egyedül?
2023. máj. 16. 22:46
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

4, hát... nemigazán.

Értjük a problémádat, de ez tényleg olyan dolog amit egyedül nem lehet gyakorolni.

Keress egy biztonságos közeget, ahol magabiztosan érzed magad. Érdemes olyan témát is választani, amiben rutinos, járatos vagy, így a mondandó sem okoz gondot. Így könnyebb gyakorolni. De kellenek hozzá emberek, nincs mese.

2023. máj. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Valamennyit segit ha sokat olvasol. Elsösorban szépirodalmat. Eleinte lassitva, értelmezve.
2023. máj. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem csinálj magadnak kiselőadásokat, például tanulj valamilyen dologról, és vedd fel magadnak videóra, mintha egy zoomkonferencián vennél részt.
2023. máj. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

A 7#-es jót ír.

Másrészt ne görcsölj a mondanivalódon, ne aggódj azon előre, hogy "mi lesz?", mert lényegében mindig lesz valahogyan. Tudom, nehéz így elsőre, de ismerős a dolog.

Egy ideje nyugodtabb vagyok, és megfigyeltem, hogy nekem is könnyebben megy a beszéd, dadogás, stb. nélkül.

2023. máj. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

"Tényleg nincs semmilyen mód arra, hogy akár egy kicsit is fejlődjek egyedül?"


De igen, ugyanakkor mégis nem. :) Kifejtem.


Az egyedül gyakorlás szerintem nagyon is hasznos, sőt: nélkülözhetetlen. Amikor egyedül vagy, akkor tudod próbálgatni a szárnyaidat, begyakorolni és csiszolni az eszközeidet és stratégiáidat. Ilyenkor ugyanis nincs rajtad nyomás.


Ugyanakkor ha csak egyedül csinálod, akkor saját magadra tréneled magad, nem másokra. Több hónapos készülés után odaállsz az illető elé, mindenre van begyorolt válaszod, én meg a farkamat is felteszem rá, hogy az illető konkrétan az első (!) mondatában húz elő egy olyat, amitől lefagysz.


Szerintem olyan ez, mint a csapatsport. Az alap mozdulatokat egyedül kell begyakorolni, minden sportoló több száz szabadrúgást/hárompontost gyakorol naponta, a teniszezők/pingpongozók a fallal játszanak, a kézilabdázók kis négyzetbe dobálnak, a küzdősportosok ütik-rúgják a zsákot, de még a csocsósok is a kapuba rakott poháralátétre lövöldöznek. Ezek nélkül nem lehet begyakorolni egy mozdulatot.


Ugyanakkor a cél maga a meccs, ezért minden edzés végén van játék is, mert a begyakorolt automatizmust csak éles környezetben, valós inputon lehet a célhoz igazítani.

2023. máj. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%
Rengeteg olvasással.
2023. máj. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!