Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Rockerek merre vagytok?

Rockerek merre vagytok?

Figyelt kérdés
Ezalatt értem a rocker rockert, a goth-ot, az emo-t. Alig látom őket ma már. Keresném a hozzám hasonló rockereket, de nincsenek sehol. Emo-t és gót-ot meg már évek óta nem láttam, sztem lehet, lassan egy évtized óta nem. Ha vannak még rockerek meg ilyesmik, akkor hol szoktak lenni?

2023. máj. 23. 11:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Szegeden, Debrecenben és Budapesten szoktak lenni. Szolnokon is előfordulnak, méghozzá csapatosan. Más nagyvárosba nem járkálok.
2023. máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Bárhol.

De egy bizonyos kor felett ez már nem mutatkozik meg külsősegekben.

Én 23 voltam mikor elhagytam a külső dolgokat, de az ismerőseim akikkel mindig együtt jártam koncertekre, fesztiválokra stb 25 felett már mind elhagyták zenekaros pólókat, fekete ruhákat és bakancsot.

2023. máj. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

Nem járkálnak állandóan full beoltozve, vagyis ritka az aki fanatikusan csak abban jár.

Én pl mindig is a rocker és goth vonalat szerettem, de nem jarkalok zenekaros pólókban és bakancsban. Sok fekete ruham van, de nem konkrétan csak ez miatt, hanem mert szeretem ezt a színt.


Emosok meg kihaltak mert mind öngyilkos lett. (Bocsi ezt nem tudtam kihagyni😂)

2023. máj. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Nekem és a baráti körömnek kb. 20-25 éves korunk között volt az az időszakunk, amikor a külsőnk is látványosan mutatta a zenei ízlésünket, bár én a rockon/metálon kívül mást is hallgattam akkor is, és most is elég széles zenei palettán mozgok. Utána lassan többé-kevésbé mindenki "kinőtte" a külsőségeket, egy részüket praktikussági okoból, kényelemből (fekete bakancs nyáron) - sógornőm kivétel, ő ma is ugyanúgy öltözködik. A hosszú hajat egy srác is megtartotta, de a többiek mind levágatták, én is levágattam a seggig érő hajamat, hát így headbangelni nehéz, bár egyre ritkábban járunk már koncertekre is. Szintén kényelmi/praktikussági okokból, most 45 évesen a tüsi hajammal "botránkoztatok" meg (amúgy nem, mert egyre több korombeli nőt látok rövid hajjal). Én némi útkeresés után most ilyen "konszolidált", "kispolgári" rockos/punkos/alteros vonalon öltözködöm. Bakancsom van, fekete farmerem van, zenekaros pólóm már nincs. Ettől még mindig ugyanúgy rockernek érzem magam. :-)
2023. máj. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
20 éve szeretem a rockot, de sose hordtam egy rockeres ruhadarabot se, se sminket, fekete körömlakkot nem használok, így senki nem tudná rólam megmondani. Nem szeretem magamon a feketét, más stílusú kinézetet preferálok. Nyilván rockkoncerteken van a legnagyobb esélyed rockereket találni, online közösséget nem ismerek, leszámítva a rockerek.hu-t, de azt ultra siralmas helynek tartom :D
2023. máj. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Én sem voltam soha egy tipikus rockra beöltöző típus. A hajam sem ér már vállig, arcszőrzet azért megvan rendesen.:) Imádom a rockot, és ez így fog maradni életem végéig. Baráti, ismerősi körömben jelentős része szereti a rockot. Szerintem még mindig sokan vagyunk szerencsére, mert a rock halhatatlan. De a rajongásunkat nem kell feltétlenül, az öltözködésünknek is tükröznie 7/24-be. Van hogy a külsőség változik, de a mondanivaló és a lényeg bent van.:)

https://www.youtube.com/watch?v=7MQaZgfqOe4


https://www.youtube.com/watch?v=NYMJly9kBb8

2023. máj. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

Én is annak tartom magam, de nem úgy, hogy 0/24-ben csakis fekete ruhákban, bakancsban járkálok, hanem én tényleg szeretem a rock/metal-t mint zenei stílusokat már 20 éve legalább.

Írhattok nyugodtan, ha szeretnétek.

2023. máj. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

Én kőkemény rocker voltam/vagyok még mindig egy kicsit, csak hát a kereszténység megváltoztatott. elkezdtem hinni, ennyi. Az öltözködésem még mindig metálos, és a hosszú hajamat is megtartottam. Csak hát black, és death metál helyett, ma már inkább ilyesmit hallgatok:


https://www.youtube.com/watch?v=lKM-8CZRplI


(Ne kövezzetek meg érte, pls.)


31/F

2023. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

Többnyire hard rockot, goth rockot meg ugye általában alternatív rockot hallgatok. (Emellett még sok mást is egyébként.) Nem nagyon szoktam kategorizálni magam, de szerintem a rocker/goth kategóriába beleillek.

18L

2023. máj. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

A (japán, amerikai) rock zenét szeretem, de külsőre emo, goth stílus tetszik. Nem mindig járok goth cuccokban, inkább csak nyáron.

27n

2023. máj. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!