Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért hiszik az emberek azt...

Miért hiszik az emberek azt hogy velem bármit megtehetnek?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta észrevettem ,hogy eléggé lenéznek engem az emberek ,és azt hiszik megtehetnek velem bármit . Csúnyán beszélnek velem ,nem vesznek komolyan ,csufolódnak velem , és hasonlók. Ki szoktam állni magamért , de van hogy még így is megteszik utána ,és sokszor én maradok alul,vagy mondjak hogy túlságosan tulreagalok mindent,de hát ha méltatlanul viselkednek velem akkor nem fogom szó nelkul tűrni . Mit tegyek hogy ez megváltozzon? Szeretném ha jobban tisztelnenek,és figyelembe vennék az én érzéseimet is. Nem vagyok az a menő ember,nagy befolyásom sincs ,ezért nem is félnek tőlem,de annyira jó lenne már ha nem néznének ennyire semmibe ,és nem viselkednenek méltatlanul velem . Köszönöm ha valaki segíteni tud

2023. máj. 28. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
33%

Mert ezt közvetíted magadról a világ felé.

Ha máshogy állnál magadhoz az az embereknek is feltűnne.

2023. máj. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Hát erről nehéz beszélni úgy, hogy nem ismerünk és nem tudjuk mikben vagy, milyen helyzetekben "szenvedsz", hogy állnak beléd. Egyáltalán kikről van szó: kollégák, barátok? Rokonok, család? Random emberek nem hiszem, hogy lenyomnának mikor pl. sétálsz az utcán, vagy boltba mész. Mindenki tapasztal ilyeneket, amik próbára teszik az önbecsülését és a magáért kiállását, még ha ritkábban is.


"de van hogy még így is megteszik utána ,és sokszor én maradok alul"


Ezt a részt nem annyira értem. Hogy lehet alulmaradni abban, hogy elmondod hogy neked xy dolog nem fér bele és megkéred normálisan, hogy ne csinálják? Ez is azt sejteti, hogy valami elcsúszik a kommunikációdban, lehet veszekedés lesz belőle vagy azt akarsz szítani, ezt nem fogjuk tudni.


Lehet tényleg túlreagálsz sok dolgot, másrészről viszont gyakran használják ezt a kibúvó szöveget az emberek, amikor bántanak másokat.


Talán a környezeted kellene "frissíteni", vagy lehet amit te úgy érzékelsz hogy "megvéded magad", kifelé túlságosan sértődős érzést kelt és valójában valami hisztinek, balhénak látják. Hirtelen ezekre tudok gondolni, amiket lehet vizsgálni. Van aki élvezi is, hogy mennyire hatással tud lenni a másikra, ha az a negatív és idegesíti, még jobb.


Ott az önbizalom kérdése is: ha azt tapasztalják hogy gubbasztasz a sarokban, lehunyt szemmel jársz, nem mersz szólni és nézni senkire, görnyedten csoszogsz, elcsuklik a hangod - és még sorolhatnánk - akkor automatikusan úgy fognak a legtöbben hozzád állni, hogy irányítható és elnyomható vagy, jobban lenyeled a szrságokat.


Mindent egybevéve szerintem érdemes lenne szakemberhez fordulni; segítene összerakni magadat, lenne lehetőség jobban megismerni ki vagy és milyen személyiség, erősíthetnéd a kiállásod, kommunikációd. Jobban megérthetnéd mi miért történik, mi miből következik, milyen minták vannak, milyen ráhatásod van a történésekre. Nem mellesleg pedig jóval több hasznod lenne olyantól, aki részletesen tudja a helyzetedet, rá tud világítani a hiányosságaidra, tanácsot adna a fejlődéshez.

2023. máj. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
30%
Ha lúzer vagy, így viselkednek veled. Tököt kell növeszteni, elverni 1-2 nagyszájút vagy csak simán olyan egzisztenciát építeni, ami tiszteletet kelt.
2023. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!