Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az tényleg szokás, hogy ha...

Az tényleg szokás, hogy ha valaki beköltözik/elköltözik, tart a szomszédoknak bemutatkozó vagy búcsúbulit?

Figyelt kérdés
2025. jún. 18. 15:16
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
27 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Buliról még sosem hallottam, ez talán az amerikai kertvárosokban lehet, hogy szokás, de Magyarországon nem hinném. Mi, amikor beköltöztünk a házunkba, akkor a közvetlen szomszédokhoz átmentünk bemutatkozni, de ennyi.
2025. jún. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bulit biztos nem, max házavató, de nem vagy köteles a szomszédokat is meghívni.


Egy kissebb társasházban illik bemutatkozni a szomszédoknak, egy 10 emeletes panelban legalább a közvetlen szomszédnak.


Ha elköltözik nálunk valaki, azt közli a szomszédokkal, elköszönt eddig mindenki, aki itt lakott, ha nem is személyesen, de írt pár sort elektronikusan. Pedig nem vagyunk egy összetartó ház, talán 2x volt kerti sütögetés, de annyira erőltetett volt, hogy több nem lett.

2025. jún. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk volt egy összejövetel amikor az egyik szomszéd elkoltozotr. Nem is ismertük különösebben egymást.


Nem túl elterjedt szokás, de pozitívnak gondolom.

2025. jún. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Beköltözős bulit ismerősökkel, haverokkal, családtagokkal szokás (de nyilván nem kötelező).

Szomszédoknak max bemutatkozol amikor először összefuttok.

2025. jún. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amerikai filmekben.
2025. jún. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Külföldön itt-ott biztos, de egy ilyen országban, ahol mindenki mindenkit utál...? Kizárt.
2025. jún. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Aero2 ***** válasza:
Mikor költöztem, átmentem bemutatkozni a szomszédokhoz, hogy tudják, ott fogok lakni, de buli nem volt. Mikor tovább költöztem, elköszöntem tőlük, s bemutatkoztam az új helyen lévő szomszédaimnak.
2025. jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Mennyire szokás még hogy az új beköltözők átmennek bemutatkozni a szomszédoknak?

És egyáltalán ezt hogy kell elképzelni? Mit érdemes vinni ajándékba? Most fogunk az első házunkba költözni lakásból. Gondolom érdemes lenne majd átmenni köszönni a szomszédoknak, bemutatkozni :) Viszont nem tudjuk szokás e még. (Ha ez számít nem vidék, hanem konkrétan Érdre költözünk)

Tényleg szokás ez az USÁ-ban?

A filmeken gyakran tömbházban a szomszédok adnak kulcsot egymásnak a lakásukhoz, vészhelyzet esetére.

Szokás a szemetes zsákot kirakni a lakás ajtó elé a folyosóra?

Nemrég költöztünk ide ,nagyon jó környék (Győrben) kedves szomszédok (idősebbek illetve 30-as korosztály) Azt vettem észre hogy mielőtt leviszik a szemeteszsákot (3. Emelet) van hogy fél napot ott áll a folyosón. Veszprémben ez nem volt szokás társas házban... Amikor...

Engem miert nem köszönt fel senki ?

Szomszedoknal pesten nem szokas ? regen videken laktam ott koszontottuk egynast

Nálatok szokás a társasházban a szomszédoknak köszönni?

Egy vidéki magyar városban éltünk, ott mindenki köszönt a másiknak automatikusan, még ha nem is ismertük egymást, akkor is. Közben átköltözőben vagyunk az új lakásunkba, de itt senki nem akar köszönni a lakók közül, kb. keresztül néznek az emberen. Van ahol szokás ez,...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!