Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Jófejség? Hogyan legyek egy...

Jófejség? Hogyan legyek egy társaságban kedvelt ember?

Figyelt kérdés
Szóval én a haverjaimmal és barátaimmal egy társaságba járunk,ahol mindenki egy helyen van,hülyülünk,stb.Hogy lehetnék ott jófej? Könnyen tudok barátkozni,de ott vannak olyan emberek,akiket mindig körbeveszik az emberek,és elszórakoznak.Ha mindig vidám lennék,engem is körbevennének?Hogyan lehetne jó a kisugárzásom?

2013. máj. 27. 00:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Erre nincs recept, vannak olyanok akik a társaság középpontjába tudnak kerülni egyből, amint megjelennek, és ösztönösen figyelnek rájuk mások, és vannak olyanok akik egyszerűen nem képesek rá, mert más a habitusuk. Én hamar középpontba tudok kerülni egy idegen társaságban is, mindenkivel könnyen megtalálom a közös hangot, főleg egy kis alkohol után egyből , nem tudom miért van ez. Előfordult már az hogy ismeretlen társaságban valaki elvette ezt a "titulust", és egyszerűen kikerültem a középpontból, nem volt túl kellemes érzés. Nem arról van szó, hogy feltűnősködök, vagy "arcoskodok", egyszerűen így alakul az esetek 90%-ban. Nem tudom miért van ez, ilyen a természetem, szeretem ha egy társaságban én dominálok, és irányítok, ez gyerekkoromtól így van, az oviba is én voltam az úgynevezett "főkolompos", utánna az iskolában és a gimiben is szinte az összes tréfa, balhé tőlem indult ki ez a viselkedés megmaradt, de mivel jó tanuló voltam a tanárok sem bántak velem olyan szigorúan, nem voltam szemtelen csak amolyan "humorherold".


Ezt csak azért mondtam, hogy szerintem ez a vezetői képesség vagy benne van valakiben, vagy nincs. Nem tartom magam egy hülye embernek, de ismerek magamtól jóval inteligensebb és okosabb embereket akik mégsem lennének képesek soha vezető szerepre (akár munkában, akár magánéletben) mert egyszerűen nem olyan a mentalitásuk.

2013. máj. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!