Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti tudjátk sajnálni az ilyen...

Ti tudjátk sajnálni az ilyen embereket? Lent böv.

Figyelt kérdés

Az utcalakókat akik pénzt, ételt kérnek.. Oké, szegények de Ők is adhatnának Nekünk pénzt meg kaját miért Mi adjunk? Jó Nekünk van munkahelyünk, de azért mert Mi (a többség) tanult amikor megvolt a lehetőség, így lett munkája és nem mindent a piára költött..

Ti tudjátok Őket sajnálni? Adtok Nekik valamit??

Én nem...


2013. jún. 20. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
azért ez nem ennyire egysíkú szerintem. van különbség a folyamatosan részeg, koszos, porban fekvő megvetni való alkoholista hajléktalan, meg a szerencsétlen, esetleg akár diplomás (!) hajléktalan között.
2013. jún. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, nem csak olyan hajléktalanok vannak, akik azért vannak az utcán, mert direkt elcseszték az életüket.

Legalább ennyi tanult, diplomás ember tart ott, ahol ők, és legtöbbször rajtuk kívülálló okok miatt.Ilyenkor pedig igenis sajnálom őket.

Azt pedig nem értem, hogy hogyan adhatnának ők nekünk bármit is.Nekük nincs szinte semmijük, és még te akarsz tőlük kapni?!Fura gondolkodásmód...

Egyébként a legjobbat azzal teszed, hogyha adsz valamit, akkor az ne pénz legyen, mert tényleg soha nem tudhatod, hogy mire költi.Ilyenkor jobb, ha pl kaját adsz.

2013. jún. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, tudom sajnálni őket, szorult belém ennyi együttérzés. Nem tudhatom, mi áll mögötte, mi mindenen kellett keresztül mennie, hogy az utcára jusson, így nincs is alapom, se jogom ítélkezni. És, mivel nekem van, hát adok, igaz, általában pénzt.
2013. jún. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

Ha senki nem adna nekik pénzt akkor nem is kéregetnének. Sajnálom, hogy ilyen sok ostoba ember van aki ezeket pénzeli.

Én nem adok nekik, sőt megvetem őket.

Attól mert szegény ne az utcán zaklassa az embereket, fizetek elég sok adót, adjon nekik abból a kormány enni.

2013. jún. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem egy hajléktalan bácsit, szinte a városközpontban élt. Mesélte, hogy ő azért lett hajléktalan, mert elváltak a feleségével, és...a feleségének volt jobb ügyvédje. Kisemmizte, egy fillérje nem maradt. Előtte biztonsági őrként dolgozott, onnan ezért rúgták ki, mert nincs lakása. Aztán...minden munkavállaló úgy gondolkodott, hogy egy hozzá hasonló csövest minek alkalmazzanak? Ezért végül a barátaitól tényleg az utcára kellett költöznie, hiszen saját akaratán kívül is kihasználta a barátait. Többször adtam neki pénzt, vagy ha suliból mentem haza, és megmaradt egy-egy szendóm, azt. El sem lehet képzelni, mennyire örült neki... Sokszor adtam neki zsepit is(mégis miből venne 100 darabot?), és az időt is leolvastam neki a közeli óráról. Rossz a szeme, csak abból tud tájékozódni, hogy mennyire van már sötét. Dohányzik, azt nem tudja letenni. De látni kéne, hogyan. Egy szál cigit egy nap alatt szív el. Egyszer azt vettem észre, hogy meggyújtotta, egy kicsit szívta, majd eloltotta, hogy kell későbbre is. Innia pedig azért kell, mert az a bornak nevezett alkohol megóvja a fertőzésektől. Mesélte, hogy azért nem megy hajléktalanszállóra, mert ott pedig egymástól lopják el azt a keveset is, ami van. November óta nem láttam szegényt, remélem, túlélte a telet...


Én nem ítélem el őket. Az én kereteim is eléggé szűkösek, de ha nem is anyagilag segítem őket, akkor leülök velük beszélgetni, hiszen ők is emberek.


16/L

2013. jún. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sokuk sajnos maga teremtette meg a feltételeit annak, hogy ide jutott / ivott, drogozott, kerülte a munkát, stb. /. Persze, akik önhibájukon kívül, azokkal együtt tudok érezni. De ennek ellenére én úgy gondolom, nem nekem kellene ezt a problémát megoldanom, hanem az illetékeseknek. Én sem állok úgy anyagilag, hogy pénzt osztogassak vadidegeneknek, mikor nekem is szükségem van rá, és az egyik családtagomnak is. Nem vagyok gazdag, sőt, épphogy megélek.

Szóval, nem, pénzt nem adok senkinek. Kaját meg azért nem, mert gyakran bizony nem fogadják el, és erről nemegyszer hallottam már.

Kérdező, pénzt meg kaját ne várj tőlük, hisz' ők kérnek mitőlünk, mivel nekik nincs...

2013. jún. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5. Válaszoló, nagyon becsülendő :) Bárcsak több olyan jó ember akadna a nagyvilágban mint te , biztosan egy szebb világ lenne :)
2013. jún. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm :)
2013. jún. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogyan előttem is írják: van különbség aközött, aki felelőtlen életvitel (pl. féktelen bulizás, kocsmázás, játékszenvedély stb.)miatt kerül utcára, vagy pedig ön akaratán kívül. Statisztika szerint sokan válás után, mert a másik fél elszedi szinte az összes vagyonát. Vagy az illetőnek nincsenek rokonai, munkanélküli lesz és amikor már nem tudja fizetni a költségeket pl. az albérlet sajnos utcára kényszerül....
2013. jún. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!