Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Amikor azt halljuk hogy...

Garner kérdése:

Amikor azt halljuk hogy cigány, miért a putrisra gondolunk egyből?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a legtöbbjük undorító féreg, de én mostanában megismertem egy csomó jófej, és normális cigányt. Ők mind muzsikus cigányok.

Csak azért kérdezem mert múltkor erről beszélgettünk, hogy ha meghalljuk azt hogy cigány egyből a putris jut eszünkbe (Vagyis tapasztalatim szerint a legtöbb embernek.) Miért nem mondjuk a 100-tagú cigány zenekar, és csak utána putri?


2013. jún. 22. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Azért, mert sajnos a putris "undorító férgek" vannak többségben....
2013. jún. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha azt hallod meleg, akkor is a rózsaszínpólós nőies gayekre gondolsz, nem azokra akikről meg nem mondanád mert normálisan viselkednek.
2013. jún. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Mert régen putrikban laktak. Nem engedték őket a faluban lakni, hanem az erdőkben laktak putrikban.

Meg voltak régen teknő vájó és vályogvető cigányok is.

2013. jún. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én meg találkoztam már vagy kb 50 cigánnyal, abból maximum 3 volt normális, de abból 1 csak azért volt olyan amilyen, hogy legyen egy ellenpélda a cigányokra.

Az alapvető motiváló tényező náluk az irigykedés, ami érthető is, mivel senki sem fogadja el őket, ezért a maguk módján szerzik ezt meg.

2013. jún. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert még a muzsikusaid nem tartoztak neked sok-sok pénzzel! :)
2013. jún. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mert nyilván a "putris" cigányok vannak többségben. De ez elég összetett szerintem, mert pl. attól, hogy putriban él valaki, lehet, hogy emberileg 100x értékedebb, mint aki magas(abb) színvonalon él...
2013. jún. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezek a putris cigányok folynak mindig a hírekből,hogy éppen kit hogy vertek/késeltek meg,a normális cigányokról nem hallani semmit mert semmi rosszat nem csinálnak,ha az utcán összefutsz egy ilyennel akkor se az róla az első gondolatod hogy cigány,ezért sok ember azt hiszi csak putris cigányok vannak

Pedig biztos hogy mindenki találkozott már sok normális/beilleszkedett cigánnyal is,csak ezek nem maradnak meg az emlékezetben,a legtöbbön alig látszik hogy cigány

A putris meg beléd köt,utánad szól ez persze hogy megmarad

2013. jún. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%

Mi tanultunk a cigányokról a suliban :

a tanárnő szerint:

a cigányoknak a vérükben van a tánc és a zene indiából származnak és vándoroltak át.Büszkék lehetünk rájuk mert nagy zenei muzikalitásukból sok dicsőségünk származik.

másnéven romának is nevezik őket.


hirtelen ennyi jutott eszembe még a tankönyvünkbe is benne volt.

Én senkit sem tekintek "cigánynak" aki ápolt,rendezett,kulturált,és normális.Én nem is ismerem el egy külön "fajtának" mert a magyarok is lehetnek ugyanolyan bűnösek is mint a romák.

szerintem aki magyarországon született az magyar..kész..

2013. jún. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért a színvakságnak ez a foka akkor lenne indokolt, ha a cigány-magyar arány a börtönökben is kb annyi lenne, mint azon a területen, ahonnan az egyes börtönökbe kerülnek az elítéltek. Nyugodtan lehet google kereséssel mazsolázni, ami legyen talán [börtön cigány százalék], és nézd meg az összes nem jobbos oldalt, mit írnak, mi a következtetés!
2013. jún. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ööö..mert ők a többség? És ők a leghangosabbak, legfeltűnőbbek is.
2013. jún. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!