Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az hogy a Pestiek...

Miért van az hogy a Pestiek ennyire falusi ember gyűlölők?

Figyelt kérdés

Bocsi de nagyon felhúztak! Egy nagyon kicsi faluból jöttünk. Pesten nyaraltunk a nagynénénknél a nővéremmel. Persze mikor sétálgattunk a parkba éppen a kis tanyánkról csevegtünk. Azt beszéltük hogy vajon most mi lehet a lovainkkal, juhokkal, meg hogy mikor hozzák az új kiskecskéket a szüleink.. Na persze jön szembe velünk egy kb. 16 fős csoport, tele mindenféle korú ronda emo-s, goth, utcalány kinézetű emberrel. Gondolom hallották amit beszéltünk mert mikor elhaladtunk melletük ezt kiabálták nekünk:

-Falusi rib.ncok!


Bocsi, persze biztos vannak kedves városi emberek is! De ez aztán..



2013. júl. 16. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Rátok ezt kiabálják, másokra meg mást. Ezeknek a céltalan, eltévedt gyerekeknek nincs más ötletük. Lehet, hogy kissé buták is.

Amúgy szerintem is létezik ilyen, hogy a fővárosiak lenézik a vidéket, még a városiakat is. A tanyával nagyon nem tudnak azonosulni, nem ismerik, azt még jobban kikezdik.

2013. júl. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Első:


Köszi! Rájöttem. Mintha egy falusi csaj nem lenne-e ugyan olyan rangú mintha városi lenne!

2013. júl. 16. 14:32
 3/13 anonim válasza:
78%
Én is falusi vagyok. Nem értem mi rossz abban!
2013. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A falusi életben semmi rossz nincs! Itt gyönyörű a táj, sok idő jut a családomra, állatainkra! Nincsen az a sok autó, zaj (még este is)! Végtelenül messze húzódó csodaszép tájak, hegyekkel körbezárva!
2013. júl. 16. 14:39
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Vidéken is ugyanolyan lenézően beszélnek a "pestiek"-ről. Ez azért van mert az ember gyarló és nem megismerni akarja a másikat, egyszerűbb utálni mint a: sárgákat, a sliccelt szeműek, a ciggggók, a niiiigerek. (senkit nem bántani akarok csak érzékeltetni)
2013. júl. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Ne aggódj, ez fordítva is igaz. Mikor kislány voltam, gyakran jártunk le Pestről a nagymamámhoz egy kis faluba. Engem már ott mindenki úgy emlegetett, hogy a "csepeli lány", mintha valami másik világhoz tartoznék. Egyszer, mikor induláshoz készülődtünk, meséltem, hogy ha felérünk Pestre, elmegyünk Mekizni anyuval. 1 hétig azon hőbörögtek a nagymamámék, hogy nekem már nem jó a szilvás derelye, meg az egyéb "hagyományos" ételek, hanem csak a városi, modern kosztot vagyok hajlandó megenni...
2013. júl. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 acelsziv ***** válasza:
100%

Kérdező: Ezek az embernek látszó véglények csak a saját értéktelenségüket próbálják leplezni mások gúnyolásával.

Hagyd őket figyelmen kívül.

A vidéki életnek pedig nincs párja. Én semmiért nem adnám, hogy gyakorlatilag falusi környezetben nőttem föl.

2013. júl. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
A többség nem az, sokszor ezt csak beképzelitek, az a baj, hogy sok vidéki ember is utálattal beszél a pestiekről, szokássá vált a gyűlölködés, mindegy, hogy miért. Szerintem ez csak kulturáltság kérdése, hogy ki hogyan áll az embertársaihoz.
2013. júl. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 acelsziv ***** válasza:
63%
8-as erről van szó.
2013. júl. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberekkel nem kell törődni. Ez a fajta beleköt mindenkibe, akit lát. Valakit azért szól le, mert vidéki, mást azért mert nem tetszik neki a ruhája, megint mást azért mert levegőt mert venni. Az ilyenekkel nincs mit tenni.


Én budapesti vagyok, de sem nekem, sem az ismerőseimnek semmi baja a vidékiekkel. Nekem is élnek rokonaim kis faluban, és szerintem lenyűgöző életük van. Ott minden nyugodt, tiszta a levegő, vannak állataik. Valahol irigylem őket, de én már csak városi maradok. :)


Egyébként sajnos igaz, hogy a bunkózás oda-vissza megy. Egyszer általános iskolás koromban egy vidéki nagyvárosban voltunk osztálykiránduláson. Épp egy hídról néztünk lefelé, figyeltük a folyót, beszélgettünk, nem csináltunk semmi feltűnőt. Egyszerre csak a túlparton haladó fiatalok elkezdtek nekünk átkiabálni: "Bunkó pestiek!" Azóta sem jöttem rá, hogy miért voltunk bunkók vagy egyáltalán honnan tudták, hogy pestiek vagyunk.

Szóval ne aggódj, ilyen emberek sajnos vannak mindenhol. :C

2013. júl. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!